Import smartwatchy z Chin – ile wynosi cło?

Osoby zainteresowane nowymi technologiami i rynkiem elektroniki użytkowej na pewno zaobserwowały bardzo duży wzrost zainteresowania w ostatnim czasie inteligentnymi zegarkami, czyli tak zwanymi smartwatchami. Po smartfonach i tabletach najprawdopodobniej będzie to kolejny finansowy hit. Nasz wpis przybliży import smartwatchy z Chin.

import smartwatchy z Chin

Smartwatche z Chin

Gadżet tego typu pozwala nam nie tylko połączyć się z naszym telefonem ale także często pozwala mierzyć nasz sen czy ilość kroków oraz tętno. A to tylko niektóre z zastosowań smartwatcha. Smartwatche są produkowane przez wiele firm z branży elektroniki. Najbardziej popularne są zegarki Samsung’a czy opisywanego niedawno zegarka Pebble. Ostatnio wejście do gry zapowiedział Apple. Czy to znaczy, że rynek zostanie podzielony między dwóch-trzech największych graczy i nie jest warty analizy? Nic podobnego. Przyszłość tego segmentu prawdopodobnie będzie wyglądać jak rynek tabletów czy smartfonów. Poza gigantami z branży elektroniki użytkowej obecnych jest na nim wielu mniejszych graczy konkurujących cenami. Warto na przykład przytoczyć tu sukcesy polskich firm jak Manta czy GoClever sprzedających bardzo duże wolumeny tabletów z Chin tańszych niż Apple czy Samsung. Jest to niewątpliwie dobry czas aby wejść w Import smartwatchy z Chin, póki rynek nie jest jeszcze podzielony.

eksport do chin

Import smartwatchy z Chin – Cło na smartwatche:

Decydując się na import smartwatchy z Chin musimy zapłacić jedynie VAT gdyż Cło wynosi 0%. Przestrzegamy jednak przed importem z Chin smartwatchy znanych marek. Często oferty tego typu są tworzone przez oszustów w celu wyłudzenia pieniędzy od zachodnich przedsiębiorców.

ShipHub.pl

Podsumowując, jeżeli planujesz rozpocząć import z Chin i nie wiesz jakie produkty zacząć importować, to import smartwatchy z Chin może okazać się bardzo dochodowy. Wcześniej pisaliśmy nt. importu tabletów z Chin oraz importu smartwatchy z Chin, obecnie w tych branżach istnieje duża konkurencja, której w przypadku smartwatchy jeszcze nie ma. Nie ważne na jaki handel z Chinami się zdecydujesz, zawsze należy pamiętać o weryfikacji partnerów biznesowych z Chin.

 

Szkolenie: Import z Chin