Cainiao przygotowuje się na Dzień Singla

Jak ma to w zwyczaju, Cainiao przygotowuje się na Dzień Singla. Opracowując plan na zmierzenie się z gorączką zakupową 11 listopada, Cainiao zarezerwowało 3000 lotów, by zrealizować zamówienia z całego świata. Potencjalnych klientów poza Chinami jest 1,3 mld.

Cainiao

Cainiao przygotowuje się na Dzień Singla 

Cainiao (China Smart Logistics Network Limited) to dostawca usług logistycznych grupy Alibaba. Odpowiada on m.in. za dostarczanie prawie wszystkich zamówień z chińskiej platformy B2C AliExpress. Cainiao oferuje klientom realizacje przesyłek zarówno ekonomicznych jak i ekspresowych na cały świat. 

Dzień Singla w Chinach co roku wypada 11 listopada i są to tak zwane anty-Walentynki. Z założenia w ten dzień single sprawiają sobie prezenty. Jest to największe święto e-commerce w Chinach. Początki święta sięgają XX w., a w przestrzeni wirtualnej obchodzi się je od 2009 roku i wciąż pobijane są rekordy sprzedaży. Ograniczone czasowo specjalne akcje promocyjne napędzają sprzedaż, a z każdym kolejnym rokiem przybywa nabywców. Obniżki są widoczne na platformach sprzedażowych nawet dwa tygodnie przed świętem, dzięki czemu w dzień 0 konsumenci są gotowi do złożenia zamówienia. Promocje organizują nie tylko chińskie marki – te zagraniczne również biorą w tym udział. Obroty z Dnia Singla przebijają nawet łączną wartość obrotów z okazji Black Friday i Cyber Monday. 

W 2018 r. na Dzień Singla, liczba zamówień obsługiwanych przez Cainiao po raz pierwszy osiągnęła 1 mld. W celu szybszego zrealizowania zamówień, Cainiao już zgromadziło nadwyżki w magazynach w wielkości 300% w porównaniu z rokiem poprzednim. Na ponad miesiąc przed świętem, firma zatrudniła dodatkowo 100 tys. osób na ten intensywny okres. 

Sprzedawcy współpracujący z Cainiao mają możliwość skorzystania z magazynów eksportowych w takich miejscach jak Kanton, Zhejiang i Shandong. Ponadto, mają oni pierwszeństwo oraz gwarancję zrealizowania dostaw w dwudziestu państwach i obszarach. W przypadku opóźnień mogą oni wnieść roszczenia o kompensatę. Między innymi dzięki inteligentnemu systemowi konsolidacji przesyłek w 52 krajach oraz cyfrowym odprawom przesyłek, Cainiao gwarantuje szybszą dostawę o 17%. Co więcej, Cainiao uruchomiło dodatkowe 400 tras lotniczych, morskich, kolejowych i drogowych, by szybciej dotrzeć do klientów. Wybrane kluczowe centra dystrybucyjne znajdują się w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Chile, a także w Polsce. 

Prognozy 

Niektórzy spedytorzy specjalizujący się w przesyłkach lotniczych przewidują, że globalne zainteresowanie zakupami z okazji 11 listopada nie będzie aż tak ogromne. Przeciętna wielkość przewozów lotniczych cargo może lekko się zmienić. Sezonowy szczytowy okres, jeśli będzie miał miejsce, będzie raczej krótki – do dwóch tygodni.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 1