Jack Ma pomaga Poczcie Polskiej

Alibaba Group, założony przez Jacka Ma, postanowił wspomóc Polskę w tym trudnym dla każdego czasie. Holding przekazał Poczcie Polskiej 48 tys. maseczek ochronnych. Jack Ma pomaga Poczcie Polskiej i to tylko jeden z wielu gestów, na które zdobyli się Chińczycy w ostatnim okresie.

Jack Ma pomaga Poczcie Polskiej

Jack Ma pomaga Poczcie Polskiej

Niedostatek środków ochrony zdrowia przed koronawirusem dotyczy nie tylko szpitali, ale także lokali usługowych, gdzie kluczowy jest kontakt z klientem. Jednym z takich miejsc są placówki Poczty Polskiej. Wcześniej wprowadzono zalecenia, aby utrzymywać odpowiednią odległość między innymi klientami oraz stanowiskiem obsługi. Skrócono także czas pracy placówek. Teraz, dzięki szczodrobliwości Chińczyków, pracownicy będą mieli zapewnioną ochronę.

O geście poinformował ambasador Chińskiej Republiki Ludowej, Liu Guangyuan, umieszczając wpis na Twitterze.

Prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski podziękował za dary:

„W imieniu Poczty Polskiej S.A. oraz swoim własnym pragnę złożyć na ręce Pana Ambasadora serdeczne podziękowania dla Fundacji Alibaby, która we współpracy z Fundacją Jack Ma podarowała Poczcie Polskiej blisko 50 tysięcy maseczek ochronnych. Powyższy gest ze strony Chin to bardzo istotny wyraz solidarności w ten szczególny czas światowej pandemii. Jednocześnie odczytujemy go jako wyraz wsparcia i życzliwości, jakich doświadczamy zarówno my pocztowcy, jak i wszyscy obywatele RP.”

Fundacja Jacka Ma wraz z Fundacją Alibaba przekazały dary także europejskim szpitalom. Są to niezbędne wyroby medyczne w czasie pandemii, a konkretnie 800 respiratorów, 300 tysięcy zestawów odzieży ochronnej oraz tyle samo osłon na twarz. To już kolejna taka akcja Jacka Ma, wcześniej m.in. podarował on milion maseczek ochronnych Włochom oraz Hiszpanom.

W związku z zawieszeniem ruchu lotniczego, Poczta Polska wysyła tylko część przesyłek do innych krajów. Przyjmowane są natomiast paczki adresowane do Polski, np. z chińskich serwisów internetowych. Jak podaje GIS, przyjmujący paczki z Państwa Środka nie są narażeni na zakażenie się koronawirusem. Tego typu wirusy nie są w stanie długo przetrwać na przedmiotach takich jak listy lub przesyłki.

Uwaga. Ostatnio na Alibaba pojawiło się wielu oszustów żerujących na nabywcach produktów, na które jest wysoki poziom popytu. Przeczytaj o oszustwach przy imporcie maseczek z Chin.

Źródło grafiki: nto.pl/koronawirus-w-polsce-zmiany-w-funkcjonowaniu-poczty-polskiej/ar/c1-14858637

Import z Chin w 2021

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 4