Jack Ma pomaga w walce z koronawirusem

Jak donoszą media, sytuacja w Chinach związana z koronawirusem wraca do normy. W Państwie Środka zanotowano znaczny spadek zachorowań. Chińczycy powoli wracają do codziennej pracy i swoich zajęć. Władze kraju donoszą nawet, że udało im się pokonać chorobę. O tej pewności świadczy wizyta głowy państwa Xi Jinpinga w epicentrum wirusa – Wuhan. Niestety sytuacja w Europie obecnie wygląda dużo gorzej. Choroba najbardziej rozprzestrzenia się we Włoszech i Hiszpanii. Z uwagi na tę sytuację, Jack Ma, założyciel i prezes grupy Alibaba, pomaga w walce z koronawirusem i postanawia wyciągnąć pomocną dłoń Europie.

Jack ma pomaga w walce z koronawirusem

Europa otrzyma wsparcie od chińskiego miliardera

Najbogatszy człowiek w Chinach nie pozostaje obojętny na światową pandemię. Sam Jack Ma jest w posiadaniu majątku o wartości 41 mld USD. W środę, poprzez swoją fundację oraz stronę na Weibo (chińskim odpowiedniku Twittera) miliarder ogłosił hojną pomoc dla Europy w walce z koronawirusem. Założyciel Alibaby zadeklarował, że wyśle do Europy prawie 2 miliony maseczek i 100 tysięcy testów wykrywających koronawirusa. Zgodnie z jego pomysłem, przekazane zasoby zostaną podzielone między kraje europejskie, które najbardziej ucierpiały w wyniku choroby, w tym Hiszpanię i Włochy. Mimo iż transport podczas epidemii jest znacznie utrudniony, to węzeł eWTP (Electronic World Trade Platform) na europejskim lotnisku w Liege w Belgii działa sprawnie. To właśnie tam miliarder zamierza wysłać przekazane zasoby.

Import z Chin w 2021

Jack Ma pomaga w walce z koronawirusem także w Azji

W czasie rozprzestrzeniania się epidemii w Chinach, Jack Ma oczywiście nie pozostawał obojętny. W styczniu tego roku przekazał 100 mln RMB (14,4 mln USD) chińskim naukowcom na badania nad szczepionką przeciwko wirusowi. 40 mln juanów ma zostać równo podzielone między Chińską Akademię Nauk i Chińską Akademię Inżynierii, której eksperci starają się stworzyć szczepionkę. Pozostała część pieniędzy wesprze personel z ośrodków badawczych i naukowych w Chinach i na całym świecie w kontrolowaniu i zapobieganiu koronawirusa.

Dodatkowo, Jack Ma udzielił wsparcia także krajom sąsiadującym z Chinami. Przekazał ponad milion maseczek dla Japonii i Korei Południowej.

Jak dotąd ponad 150 firm przekazało łącznie ponad 649 mln dolarów amerykańskich na rzecz walki z koronawirusem. Są to między innymi: Tencent (43 mln USD), Baidu (43 mln USD), Evergrande Group (28 mln USD) i Huawei (4,3 mln USD).

Źródło grafiki: dazeinfo.com/2019/09/10/happy-birthday-jack-ma-alibaba-founder

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 6