Twitch zablokowany w Chinach

Twitch zablokowany w Chinach! Platforma do udostępniania na żywo rozgrywek e-sportowych i transmisji gier komputerowych nie jest już dostępna na terenie Chin. W ostatnich tygodniach aplikacja odnotowała spory wzrost popularności wśród chińskich użytkowników iOS. Jednak jej powodzenie w Chinach skończyło się tak szybko jak się zaczęło. Wczoraj niespodziewanie zablokowano dostęp chińskich internautów do Twitch. Nie można też już znaleźć aplikacji w chińskiej wersji App Store.

Twitch zablokowany w Chinach

W zeszłym miesiącu należący do Amazona Twitch znalazł się na trzecim miejscu wśród darmowych aplikacji do ściągnięcia w Chinach. Jego nagłą popularność wywołała chęć obejrzenia przez Chińczyków rozgrywek sportu elektronicznego podczas Igrzysk Azjatyckich. Ponieważ ogólnodostępna chińska telewizja zdecydowała się nie transmitować rozgrywek, chińscy fani e-sportu musieli znaleźć alternatywny sposób na ich obejrzenie. Według analityków, w czasie trwania igrzysk częstotliwość ściągania Twitch wzrosła aż 23 razy w porównaniu z tygodniem wcześniej. Zainteresowanie aplikacją zwiększyło się tym bardziej, że chińskiej reprezentacji udało się zdobyć dwa złote medale w kategorii e-sportu.

Szkolenie: Import z Chin

Twitch zablokowany w Chinach

Powody zablokowania aplikacji Twitch w Chinach nie są dokładnie znane. Zbanowanie platformy może być związane z aktualnym trendem w rządzie chińskim, który stara się odciąć swoim obywatelom dostęp do zdobywających zbyt dużą popularność zachodnich serwisów. Twitch zablokowany w Chinach to działanie zapobiegawcze. Ma uniemożliwić Chińczykom dostęp do zachodnich mediów jeszcze zanim pojawią się nieodpowiednie treści lub zanim wydarzy się cokolwiek kontrowersyjnego.

Twitch dołączył tym samym do wielu innych zachodnich serwisów zablokowanych w Chinach. W związku z projektem „Złota Tarcza” (tak zwany Great Firewall), treści pojawiające się w chińskim Internecie są nieustannie kontrolowane i cenzurowane. Rząd chiński upewnia się w ten sposób, że nie pojawią się żadne treści niewygodne dla władzy. Chińscy internauci nie mają dostępu do wielu popularnych na Zachodzie stron i aplikacji. Oprócz Twitch są to również: Google, Youtube, Facebook, Twitter, Instagram, Snapchat, Yahoo, Pinterest i wiele innych. Ostatnio świat obiegła informacja o braku zgody chińskiego rządu na wyświetlenie w kinach najnowszego filmu o Kubusiu Puchatku. Pojawiły się za to podejrzenia, że Google próbuje powrócić do Chin z ocenzurowaną wersją swojej przeglądarki.

Twitch zablokowany w Chinach to kolejny cios dla rynku gier komputerowych w Chinach. Od pewnego czasu organy rządowe nie wydają licencji na nowe gry i tym samym nie pozwalają na wydawanie nowych gier na terenie Chin. Powoduje to duże straty w branży.

Zobacz listę aplikacji i stron zablokowanych w Chinach.

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 4