Kwarantanna w Wuhan zniesiona

Pierwszym miastem, w którym pojawił się koronawirus, było chińskie miasto Wuhan. W styczniu chiński rząd zadecydował o zamknięciu tego i pobliskich miast w prowincji Hubei. W ostatnim czasie liczba nowych zakażeń koronawirusem znacznie spadła, dlatego w najbliższych dniach kwarantanna w Wuhan zostanie zniesiona.

Kwarantanna w Wuhan została zniesiona

Kwarantanna w Wuhan zniesiona

Wuhan oraz inne miasta w prowincji Hubei takie jak Huanggang i Ezhou zostały zamknięte 23 stycznia 2020 r.. Kwarantanna objęła łącznie 57 milionów mieszkańców. Według najnowszych doniesień, 8 kwietnia blokada zostanie całkowicie zniesiona, a transport wznowiony. Tym samym ludzie będą mogli w końcu opuścić prowincję. Odwołanie zakazu wyjazdów dotyczy wyłącznie osób zdrowych. Będą mogli się oni poruszać jedynie pod warunkiem posiadania „zielonego kodu” potwierdzającego ich zdrowie. Zielony kod jest uzyskiwany za pośrednictwem popularnej aplikacji na smartfony.

Informacja ta została opublikowana 24 marca w oficjalnym oświadczeniu na stronie internetowej lokalnego rządu prowincji Hubei. Decyzja zapadła po tym, jak władze prowincji ogłosiły, że oprócz Wuhan, inne miejsca w Hubei odnotowały 19 dni bez potwierdzonych przypadków nowych zakażeń. Przypominamy, że 10 marca przywódca Chin Xi Jingping odwiedził Wuhan, wysyłając w świat komunikat, że Chiny pokonały wirusa.

Sytuacja w Chinach powraca do normy po epidemii koronawirusa. 13 marca miasta Huangshi i Qianjiang jako pierwsze w prowincji Hubei zniosły surowe ograniczenia dotyczące podróży w ramach granic administracyjnych. Od 25 marca kwarantanna została zniesiona na terytorium całej prowincji, z wyłączeniem miasta Wuhan, epicentrum nowego wirusa. Blokada miasta Wuhan potrwa do 8 kwietnia. Częściowo wznowiono tam już działanie komunikacji miejskiej.

Podczas gdy surowe ograniczenia dotyczące podróży mają zostać zniesione, szkoły i uniwersytety pozostaną zamknięte. Władze prowincji chcą ocenić sytuację przed ustaleniem daty powrotu do normalnego funkcjonowania szkół.

Szkolenie: Import z Chin

Koronawirus w Chinach

Aktualnie w Chinach nie pojawiają się już nowe przypadki lokalnego zakażenia koronawirusem. W ostatnim czasie jest on wykrywany tylko u podróżnych. W szpitalach w Wuhan z powodu COVID-19 nadal pozostaje 4200 osób.

Przypominamy, że w mieście Wuhan wystąpiły dwie trzecie ze wszystkich przypadków zakażeń nowym wirusem w Chinach. Prowincja Hubei zgłosiła około 68 000 potwierdzonych przypadków koronawirusa.

Do tej pory, na całym świecie odnotowano ponad 380 000 potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusa i ponad 16 000 zgonów. W Chinach odnotowano ponad 80 000 przypadków i ponad 3 000 zgonów (dane na marzec 2020 r.).

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 6