Chiny zamykają granice dla obcokrajowców

Mimo iż sytuacja w Chinach została opanowana o czym świadczy zniesienie kwarantanny w Wuhan, to dziś tj. 26.03.2020 Ministerstwo Spraw Zagranicznych Chińskiej Republiki Ludowej ogłosiło, że Chiny zamykają granice dla obcokrajowców. Oficjalny komunikat o tymczasowym zawieszaniu wjazdu na teren Chin dla cudzoziemców pojawił się stronie rządu chińskiego. Zakaz wjazdu dotyczy osób posiadających chińskie wizy i zezwolenia na pobyt.

Chiny zamykają granice

Komunikat Ministerstwa Spraw Zagranicznych Chińskiej Republiki Ludowej

Obwieszczenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych informuje, że Państwo Środka w świetle aktualnych wydarzeń na świecie i działań podjętych przez pozostałe kraje, również postanowiło zamknąć swoje granice. Działanie ma charakter prewencyjny i ma na celu zapobiec rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19.

Z ogłoszenia dowiadujemy się również, że wprowadzone restrykcje są tylko tymczasowe. Jednocześnie nie zostały podane żadne informacje do kiedy Chiny zamykają granice dla obcokrajowców. Postanowienie ma wejść w życie od 28.03.2020 r.

Szkolenie: Import z Chin

Chiny zamykają granice – kto nie wjedzie?

Powyższe zawieszenie wjazdu na teren Chin dotyczy:

  • osób posiadających chińskie wizy,
  • obcokrajowców posiadających pozwolenie na pobyt,
  • kart służbowych APEC,
  • wjazdu do Chin na podstawie ruchu bezwizowego 24/72/144-godzinnego,
  • ruchu bezwizowego 15-dniowego dla zagranicznych grup wycieczkowych z Hongkongu i Makau,
  • 15-dniowej polityki ruchu bezwizowego określonego dla zagranicznych grup wycieczkowych z krajów ASEAN.

Wjazd z wizą dyplomatyczną, służbową, kurtuazyjną lub C wciąż ma odbywać się bez zakłóceń. Cudzoziemcy przybywający do Chin w celu prowadzenia działalności gospodarczej, handlowej, naukowej lub technologicznej mogą ubiegać się o wizy w chińskich ambasadach lub konsulatach. Nie wpłynie to na wjazd obcokrajowców z wizami wydanymi po tym ogłoszeniu.

Władze Chin zapewniają, że pozostają w stałym kontakcie z władzami pozostałych krajów i bardzo uważnie przyglądają się sytuacji na świecie. W zależności od tego jak rozwijać się będzie sytuacja z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, powyższe postanowienie będzie odpowiednio modyfikowane i podane do wiadomości publicznej. Na chwilę obecną w celu pozyskania szczegółowych informacji, rząd chiński zaleca kontakt z ambasadą lub konsulatem Chińskiej Republiki Ludowej.

Import z Chin w 2021

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 6