Targi Kantońskie 2024

Targi Kantońskie jest uznawane za najbardziej znane i najważniejsze wydarzenie targowe na świecie. Są to najdłużej organizowane targi w Chinach, co roku przyciągające setki tysięcy przedsiębiorców z najróżniejszych branż. Jeśli wybierasz się na Targi Kantońskie 2024, tutaj znajdziesz najważniejsze informacje na ich temat.

Targi Kantońskie 2024

Co to są Targi Kantońskie 2024?

Chińskie Targi Importowo-Eksportowe (ang. Canton Fair, chiń. 广交会) odbywają się od połowy XX wieku, są to więc najdłużej działające targi w Chinach. Mają one miejsce dwa razy do roku, wiosną na przełomie kwietnia oraz maja, a także jesienią na przełomie października i listopada. Canton Fair organizuje Chińskie Centrum Handlu Zagranicznego.

Targi Kantońskie, prócz wydarzenia stacjonarnego, oferują także dostęp do platformy targowej online przez większość roku. Oznacza to, że można pozyskiwać dostawców i partnerów biznesowych nawet poza wydarzeniem na żywo.

Canton Fair mające miejsce stacjonarnie podzielone są na trzy fazy, każda z faz trwa kilka dni.

 • Pierwsza faza Targów Kantońskich poświęcona jest narzędziom, sprzętowi elektrycznemu i elektronicznemu, maszynom, itp.
 • Druga faza Canton Fair skupia wystawców m.in. prezentów, dóbr konsumpcyjnych, artykułów wyposażenia wnętrz.
 • Trzecia i ostatnia faza Targów Kantońskich integruje przedsiębiorców działających w branży odzieżowej, tekstylnej, spożywczej czy medycznej.

Strona internetowa Targów Kantońskich: cantonfair.org.cn

Szkolenie: Import z Chin

Gdzie odbędą się Targi w Kantonie 2024?

Miejsce: China Import and Export Fair (Pazhou) Complex, ul. Yuejiangzhong 382, Haizhu, Kanton

Chiński adres: 中国广州市海珠区阅江中路382号、中国进出口商品交易会展馆

Kiedy jest Canton Fair 2024?

Termin targów wiosną: 15-19.04.2024 r. / 23-27.04.2024 r. / 01-05.05.2024 r.

Termin targów jesienią: 15-19.10.2024 r. / 23-27.10.2024 r. / 31.10-04.11.2024 r.

135. edycja Targów Kantońskich (wiosna)

Forma stacjonarna:

 • Faza I (oświetlenie, maszyny, elektronika, narzędzia): 15-19 kwietnia
 • Faza II (wyposażenie łazienek, podarunki, dobra konsumpcyjne, materiały budowlane, artykuły dekoracyjne): 23-27 kwietnia
 • Faza III (żywność, zabawki, artykuły dla matki i dziecka, artykuły dla zwierząt, tekstylia, obuwie, wyroby medyczne): 1-5 maja

Forma online: 135. Targi w Kantonie w wersji online w 2024 r. uruchomione będą od 16 marca do 15 września.

136. edycja Targów Kantońskich (jesień)

Forma stacjonarna:

 • Faza I (oświetlenie, maszyny, elektronika, narzędzia): 15-19 października
 • Faza II (wyposażenie łazienek, podarunki, dobra konsumpcyjne, materiały budowlane, artykuły dekoracyjne): 23-27 października
 • Faza III (żywność, zabawki, artykuły dla matki i dziecka, artykuły dla zwierząt, tekstylia, obuwie, wyroby medyczne): 31 października-4 listopada

Forma online: 136. Targi w Kantonie w wersji online w 2024 r. uruchomione będą od 15 września do 16 marca 2025 r.

Wystawcy na Targach Kantońskich 2024

Katalog wystawców na Targach Kantońskich dzieli się na trzynaście kategorii i aż 55 działów. Na targach stacjonarnych wystawia się ponad 25 tys. firm, dlatego nietrudno będzie znaleźć potencjalnego partnera biznesowego.

Plan hali targowej

Mapę Targów Kantońskich dla każdej fazy sprawdzisz w naszym wpisie Mapa Targów Kantońskich

Bezpłatna konsultacja

Jak się zarejestrować na Targi w Kantonie 2024?

Rejestracja uczestników na Targi Kantońskie jest darmowa. Osoby, które uczestniczyły w poprzednich edycjach, mogą zarejestrować się na kolejne wydarzenie korzystając ze swojego konta.

Aby założyć konto na Canton Fair, należy:

 1. Wejść na stronę cantonfair.org.cn/en-US/register/index i klinkąć „Overseas Buyer” („kupujący spoza Chin kontynentalnych”)
 1. Wybrać jedną z opcji:
 • „I have a buyer badge” (dla osób z identyfikatorem)
 • „I don’t have a buyer badge” (dla osób bez identyfikatora)
 • „login”, by zalogować się do istniejącego już konta.
 1. Osoby bez identyfikatora muszą wysłać wypełniony formularz.
Targi w Kantonie rejestracja

Po rejestracji mamy dostęp do katalogu dostawców, produktów i możliwość oglądania relacji w czasie rzeczywistym. Aby uruchomić więcej opcji należy dokonać weryfikacji adresu e-mail i uzupełnić dane profilowe.

Bilety na Canton Fair 2024

Uczestnictwo w Targach Kantońskich dla gości spoza Chin jest bezpłatne. Kilka tygodni przed rozpoczęciem targów stacjonarnych należy złożyć wniosek o zaproszenie na targi (potrzebne do procesu wizowego) oraz o pierwszy identyfikator. Identyfikator można odebrać na miejscu – do jego odbioru będzie potrzebna kopia dowodu rejestracji i zdjęcie paszportowe.

Co zrobić przed Targami w Kantonie?

 1. Zanalizuj, który z trzech faz targów Cię najbardziej interesuje. 
 2. Zarejestruj się na wystawę i zapoznaj się z katalogiem produktów i wystawców. 
 3. Przygotuj się do wyjazdu – uzyskaj wizę z wyprzedzeniem (1-2 miesiące), kup bilet lotniczy oraz zarezerwuj nocleg (wiele hoteli w pobliżu hali wystawowej zapewnia transport do i z miejsca wydarzenia). 
 4. Zainstaluj WeChat na swoim telefonie komórkowym. Ułatwi to Tobie dalszą komunikację z wystawcami. Podłącz pod swoją kartę płatniczą w aplikacji, aby móc wygodnie dokonywać płatności w Państwie Środka.
 5. Otwórz konto w aplikacji Revolut, kup chińską kartę SIM i zainstaluj aplikację VPN (Astrill lub ExpressVPN), by mieć dostęp do zablokowanych stron internetowych w Chinach.
 6. Pakując się na targi sprawdź pogodę na miejscu (zalecamy wzięcie wygodnego obuwia). Warto przygotować małą walizkę na przeznaczoną na materiały reklamowe i próbki.

Więcej porad znajdziesz w artykule „Targi w Kantonie – przygotowania”.

Jak pozyskać chińskich dostawców na targach?

 • Jeśli nie znasz języka mandaryńskiego, aby ułatwić komunikację, wynajmij tłumacza lub zainstaluj aplikację tłumaczeniową (np. Pleco lub Google Tłumacz).
 • Przygotuj wizytówki i wizytownik. W Chinach wizytówki podaje się i przyjmuje oburęcznie. 
 • Spisz pytania, jakie masz do dostawców i umów się z wybranymi na spotkania. Na rozmowę weź notatnik i aparat fotograficzny, by dokonać dokumentacji.
 • Nie składaj zamówienia na miejscu; zamiast tego, wyślij wiadomość email podsumowującą ustalenia i dopracuj szczegóły po wydarzeniu.
 • Zawsze warto sprawdzić wiarygodność potencjalnego chińskiego kontrahenta – zweryfikuj dostawcę zanim się zdecydujesz o współpracy, by uniknąć nierzetelnych partnerów.

Dojazd na Targi Kantońskie

Kanton to jedno z największych miast w Chinach, jest więc doskonale skomunikowane. Sprawdź nasz artykuł „Dojazd na targi w Kantonie”, by poznać sposoby na dotarcie na Targi Kantońskie.

Wyjazd na targi do Chin a zaproszenie

Aby wyjechać do Chin, należy uzyskać odpowiednią wizę. Wiza biznesowa jest niezbędna, jeśli planujemy wyjazd na chińskie targi. Nie ma już obowiązku ukazania kodów zdrowotnych.
Zalecamy zawsze sprawdzać przy rejestracji na chińskie targi, czy organizator oferuje wystawienie zaproszenia do wizy biznesowej, na której polecisz do Chin.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 2