Dojazd na targi w Kantonie

Wielu początkujących importerów wybiera Targi Kantońskie na swoje pierwsze. Te najstarsze i największe targi Chin, odbywające się dwa razy do roku, cieszą się ogromną popularnością. Ich atutem jest podział na fazy skupiające się na konkretnych produktach. Dzięki temu można wziąć udział tylko w tej najbardziej nas interesującej, oszczędzając przy tym czas. W poniższym przewodniku opisujemy jak wygląda dojazd na targi w Kantonie.

dojazd na targi w Kantonie

Dojazd na targi w Kantonie – lokalizacja

Targi odbywają się w China Import and Export Fair Complex (Canton Fair Complex) na wyspie Pazhou. Łączna powierzchnia kompleksu wynosi 1 mln m2.

Adres: Yuejiang Zhong 380, Haizhou, Kanton, Guangdong, Chiny

Kanton

Dojazd na targi w Kantonie z wybranych miast z Hongkongu

Przelot z portu lotniczego Hong Kong do kantońskiego Baiyun trwa w przybliżeniu 40 minut i kosztuje około 1000 HKD.

Autobusy z lotniska w Hongkongu odjeżdżają co około 20 minut w godzinach 8-20. Podróż do Kantonu trwa mniej więcej 4 godziny; koszt: 110 HKD.

Do Kantonu można także dostać się promem w dwie i pół godziny za 200 HKD.

Przykładowa podróż z Hongkongu szybką koleją MTR z Hung Hom do stacji Guangzhou Wschód trwa około godzinę i 40 minut. Bilet w jedną stronę kosztuje 190 HKD (pierwsza klasa) lub 230 HKD (klasa premium).

Pociąg pośpieszny z Kowloon jedzie godzinę; koszt biletu wynosi 250 HKD.

Szkolenie: Import z Chin

Dojazd na targi w Kantonie z wybranych miast z Pekinu

Dostępnych jest wiele połączeń lotniczych, przeciętna podróż trwa ponad 3 godziny.

Pokonanie trasy z Pekinu do Kantonu koleją szybkich prędkości zajmuje od 8 do nawet 11 godzin; ceny zaczynają się od około 700 RMB. Bywa jednak, że jest to korzystniejszy środek transportu od samolotu, który ma tendencje do sporych opóźnień.

Dojazd na targi w Kantonie z wybranych miast z Szanghaju

Przelot między Szanghajem a Kantonem trwa około dwie i pół godziny.

Podróż koleją szybkich prędkości trwa od 7 do 8 i pół godziny; koszt biletu w drugiej klasie wynosi niecałe 800 RMB.

dojazd na targi w Kantonie
Kliknij obrazek, aby powiększyć mapę

Dojazd na targi w Kantonie – poruszanie się po mieście

Centrum targowe znajduje się w dobrze skomunikowanym miejscu. Istnieje wiele opcji dojazdu na Targi Kantońskie. Wybór środka komunikacji zależy od preferencji oraz okoliczności – należy mieć na względzie wysokie prawdopodobieństwo utrudnień na drodze i korków. Szczegółowa rozpiska znajduje się na oficjalnej stronie targów.

targi w Kantonie

Dojazd na targi w Kantonie z lotniska

Odległość pomiędzy międzynarodowym lotniskiem Guangzhou Baiyun a miejscem targów wynosi 44 km. Port lotniczy udostępnia autobusy wahadłowe dojeżdżające bezpośrednio do kompleksu w dni targów. Odjeżdżają mniej więcej co pół godziny. Podróż zajmuje 50 minut, a przejazd kosztuje 25 RMB.

Wybierając się z lotniska prosto na miejsce targów metrem, należy wsiąść z terminala nr 1 lub 2 na linię nr 3 i przesiąść się na linię nr 8 na stacji Kecun w kierunku Wanshengwei. Podróż trwa niecałą godzinę, cena wynosi 8 RMB. Stacją docelową jest Xingangdong lub Pazhou (około 400 metrów do kompleksu).

Dojazd na targi w Kantonie metrem

Z dworca kolejowego Guangzhou: metrem linii 2 (w kierunku stacji Guangzhou Południe) do stacji Changgang, przesiądź się na linię 8 (w kierunku stacji Wanshengwei) i wysiądź na stacji Xingangdong (do sekcji A) lub stacji Pazhou (do sekcji B lub C).

Z dworca kolejowego Guangzhou Wschód: metrem linii 3 (w kierunku stacji Panyu Square) do stacji Kecun, przesiądź się na linię 8 (w kierunku stacji Wanshengwei) i wysiądź na stacji Xingangdong (do sekcji A) lub stacji Pazhou (do sekcji B lub C).

Z dworca kolejowego Guangzhou Południe: metrem linii 2 (w kierunku stacji Jiahe Wanggang) do stacji Changgang, przesiądź się na linię 8 (w kierunku stacji Wanshengwei) i wysiądź na stacji Xingangdong (do sekcji A) lub stacji Pazhou (do sekcji B lub C).

dojazd na targi kantońskie

Dojazd na targi w Kantonie pociągiem

Poruszając się pociągiem, najlepiej wysiąść na Guangzhou Wschód. Pozostałe około 9 km można pokonać taksówką lub metrem.

Dojazd na targi w Kantonie taksówką

Podróż taksówką ze stacji kolejowej Guangzhou Wschód zajmuje pół godziny, a z lotniska – 45 minut. 20-30 minut zajmuje dotarcie na miejsce targów z dworca kolejowego Guangzhou.

Przejazd taksówką kosztuje mniej więcej 10 RMB za pierwsze 2,5 km, potem cena wynosi 2,6 RMB za kilometr.

Dojazd na targi w Kantonie autobusem

Dojazd pod kompleks oferują linie autobusowe nr 229, 239, 262, 304, 582, 763. Przykładowa podróż linią nr 262: Zhujiangdijing → Canton Tower → Chigang → Modiesha → Horticultural → The Canton Fair Exhibition Hall. Ceny zaczynają się od 1 RMB.

Dojazd na targi w Kantonie autobusem wahadłowym

Organizator targów oferuje bezpłatne przewozy autobusami wahadłowymi spod kompleksu do śródmieścia. Na pokładzie dostępne jest nieodpłatne Wi-Fi. Autobusy dojeżdżają do: ul. Huanshizhong – linia nr 1, ul. Liuhua – nr 2, Haizhu Plaza – nr 3 oraz Tianhe Terminal (CITIC Plaza) – nr 4. Kursują od 9 do 18 podczas dni targów.

targi kantońskie

Poruszanie się po Targach Kantońskich

Na terenie kompleksu w sekcjach A i B dostępne są autobusy wahadłowe. W dodatku w godzinach 9-17:30 do dyspozycji są pojazdy elektryczne.

Powyżej przedstawione informacje mogą ulec zmianie – zaleca się obserwowanie ogłoszeń przewoźników i odpowiednich jednostek.

Targi w Kantonie to jedne z kluczowych targów odbywających się w Chinach. Zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem odnośnie Targów Kantońskich.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 3