Maseczki z Chin na Alibaba

Pandemia koronawirusa wywołała duże zapotrzebowanie na sprzęt medyczny na całym świecie. Wśród importerów zauważyliśmy wzmożone zainteresowanie takimi artykułami jak maski ochronne czy żele antybakteryjne. Wielu dostawców tych produktów można znaleźć na portalu Alibaba. Niestety, wraz ze zwiększonym popytem na tego typu towary, zwiększa się również liczba oszustów, którzy chcą wykorzystać sytuację. Jeśli chcesz kupić żele czy maseczki z Chin na Alibaba – przestrzegamy przed próbami wyłudzeń!

maseczki z Chin na Alibaba

Maseczki z Chin na Alibaba

Chiny są zagłębiem produktowym wyposażenia medycznego. Po wybuchu epidemii nowego wirusa, chińskie fabryki postawiły sobie za główny cel produkcję sprzętu potrzebnego do zwalczania rozprzestrzeniania się choroby. Zadania podjęły się nawet takie firmy jak BYD (producent samochodów elektrycznych) czy Foxconn (producent elektroniki dla Apple), o czym pisaliśmy wcześniej. Tym samym, w ciągu miesiąca Chiny zwiększyły dzienną produkcję masek ochronnych z 20 milionów aż do 110 milionów.

Nic dziwnego, że w poszukiwaniu masek i środków dezynfekujących importerzy zwrócili się w stronę Alibaba, najpopularniejszego portalu sprzedażowego B2B. W serwisie pojawiło się dużo ofert na właśnie tego typu produkty. Przestrzegamy jednak, że w związku z dużym zapotrzebowaniem na maseczki z Chin, na Alibaba zauważamy wielu nieuczciwych dostawców. Oszuści chętnie wykorzystują sytuację, w której pojawił się szczególny popyt na produkty medyczne. Jeśli chcesz sprowadzać z Chin maski, żele i podobne produkty, przed podjęciem współpracy zachowaj szczególną ostrożność i zweryfikuj z kim masz do czynienia! Sprawdź czy firma faktycznie istnieje, jak długo i czy działa w tej branży.

Szkolenie: Import z Chin

Ponadto, przestrzegamy, aby nie zamawiać masek na zasadzie przedpłaty. Aktualnie maseczki z Chin sprzedawane na Alibaba na przedpłatę to w 90% oszustwo. Popularność masek z Chin to w tej chwili korzystna sytuacja dla oszustów, którzy mogą nawiązać kontakt z wieloma nieświadomymi importerami. Firmy, które reklamują się na portalu, wyglądają bardzo profesjonalnie i dlatego uśpiona jest czujność importerów, którzy chcą zamówić jak największe ilości rozchwytywanego towaru. Uwaga! Jeśli sprzedawca na Alibaba przedstawia przedpłatę jako warunek dostawy, to próba wyłudzenia. Firma prawdopodobnie nigdy nie wyśle towaru i zniknie z pieniędzmi.

maski na Alibaba

Sprowadzasz maski z Alibaba? Pamiętaj!

Jeśli importujesz z Chin, musisz pamiętać również o paru innych obowiązkach. Przede wszystkim, każdy importer musi wyrobić numer EORI, który jest konieczny jest do odprawy celnej oraz dokonać wpisu do bazy BDO. We wcześniejszych poradnikach pisaliśmy także o stawkach celnych oraz certyfikatach na maski ochronne oraz żele antybakteryjne z Chin.

Przypominamy również, żeby nie akceptować dostawy na warunkach DDP. W przypadku zamówień z Chin nie ma czegoś takiego jak transport DDP. Chińczyk nie może opłacić cła i VAT-u w imieniu polskiego odbiorcy. Niestety niezrozumienie tych warunków Incoterms przysparza problemów z odprawą celną wielu początkującym importerom.

Jeszcze raz podkreślamy: wśród dostawców na Alibaba ciężko odróżnić tych uczciwych od oszustów, dlatego zalecamy każdorazowo przeprowadzać weryfikację nowego kontrahenta.

Import z Chin w 2021

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 6