Import żeli antybakteryjnych z Chin

Podczas rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa w Europie na sklepowych półkach zaczyna brakować żeli antybakteryjnych. Z tego względu widzimy duże zainteresowanie importem żeli antybakteryjnych z Chin. Z myślą o przedsiębiorcach planujących import tego typu produktów, zebraliśmy i przygotowaliśmy przydatne informacje.

Import żeli antybakteryjnych

Według najnowszych informacji sytuacja związana z koronawirusem w Chinach jest już pod kontrolą i znacząca większość fabryk wróciła do pracy. Transport z Chin drogą morską, lotniczą i lądową odbywa się bez zakłóceń.

Gdzie produkuje się żele antybakteryjne w Chinach?

Zdecydowanie największa liczba producentów żeli antybakteryjnych w Chinach znajduje się w prowincji Guangdong w południowych Chinach. Kolejne duże zakłady produkcyjne znajdują się w Zhejiang, Jiangsu oraz Fujian.

Produkcja żeli antybakteryjnych z Chinach

Głównymi ośrodkami w Chinach, gdzie produkowane są artykuły higieniczne, ale również sprzęt medyczny są rejony na wschodzie i południu kraju. Jeżeli interesujesz się importem nie tylko żeli antybakteryjnych, ale także sprzętu medycznego zapoznaj się z naszym poprzednim wpisem.

Szkolenie: Import z Chin

Stawki celne na import żeli antybakteryjnych

Opłacenie ceł to obowiązek jaki spoczywa na każdym importerze. Wcześniejsze zorientowanie się w obowiązujących stawkach celnych może zweryfikować czy import danego towaru jest dla nas opłacalny. Poniżej prezentujemy kody HS i stawki celne na wybrane produkty higieniczne i antybakteryjne sprawdzone w systemie ISZTAR. Taryfy celne można również sprawdzić w systemie TARIC.

  • Mydło i preparaty powierzchniowo czynne – 3401 11 00 00 – 0%
  • Środki dezynfekujące – 3307 90 00 00 – 6,5%
  • Zestawy podróżne do higieny osobistej – 9605 00 00 00 – 3,7%.

Uwaga. Cło i VAT na produkty medyczne i ochronne potrzebne do walki z koronawirusem zostały czasowo zniesione. Dotyczy to organizacji państwowych i niektórych charytatywnych.

Obowiązki importera sprowadzającego żele antybakteryjne

Ze względu na aktualne duże zainteresowanie importem żeli antybakteryjnych i tego typu produktów, zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności przy wyborze partnera z Chin. Przed podjęciem współpracy z chińskim dostawcą, należy zweryfikować jego wiarygodność, aby uniknąć potencjalnych oszustów, którzy chcą wykorzystać sytuację i wzrost popytu na produkty higieniczne.

Podstawowym obowiązkiem importera jest wprowadzanie na dany rynek bezpiecznych dla zdrowia produktów. Bezpieczeństwo zapewnia zgodność z dyrektywami oraz certyfikatami. Żele antybakteryjne muszą być zgodne z przepisami, które dotyczą wyrobów medycznych, czyli z Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745, z Rozporządzeniem nr 528/2012, oraz Dyrektywą 2007/47/WE Parlamentu Europejskiego i Rady.

Zgodnie z art.7 ust.1 ustawy o produktach biobójczych, tego typu produkty udostępniane na rynku i stosowane w Polsce podlegają wpisowi do Wykazu Produktów Biobójczych. Oczywiście, żele antybakteryjne zaliczają się do tej kategorii produktów. Wykaz Produktów Biobójczych prowadzi Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Rejestracji można dokonać procedurą narodową oraz procedurą europejską. Koszty rejestracji w procedurze narodowej w zależności od czynności związanych z dopuszczeniem produktu biobójczego do obrotu wahają się od 100 do 1000 PLN. Natomiast w przypadku procedury europejskiej opłaty naliczane są w stosunku procentowym do kwoty bazowej A (600 000 zł) lub kwoty bazowej B (50 000 zł). Rejestracja produktu jest konieczna, aby produkt mógł zostać legalnie wprowadzony na rynek.

Ponadto, do obowiązków importera należy zorganizowanie transportu zamawianych towarów do Polski. Najszybszy transport z Chin do Europy to transport lotniczy, który zajmuje około 5 dni. Aby znaleźć dla siebie jak najlepszą ofertę wyceny transportu zapraszamy do skorzystania z naszego serwisu ShipHub.

Import z Chin w 2021

Import żeli antybakteryjnych z Chin – Targi branżowe

Aby zorientować się w ofercie konkretnych producentów oraz nawiązać kontakty biznesowe, najlepiej wybrać się na targi związane z daną branżą. Poniżej przygotowaliśmy listę wydarzeń, które mogą zainteresować importerów żeli antybakteryjnych i innych podobnych produktów:

1. Shanghai International Cross-border Healthcare Industry Exhibition

Data i miejsce: kwiecień, Shanghai Exhibition Center, Szanghaj, Chiny

Strona internetowa: phmexpo.com

2. Sinophex – Pharmaceutical Equipment Exhibition

Data i miejsce: maj, Qingdao International Expo, Qingdao, Chiny

Strona internetowa: apichina.com.cn

3. International Conference on Medical & Health Science

Data i miejsce: luty, Hotel Ramada Pudong Airport Shanghai, Szanghaj, Chiny

Strona internetowa: iserd.co

4. PharmChina

Data i miejsce: kwiecień/maj, National Convention & Exhibition Center, Szanghaj, Chiny

Strona internatowa: pharmchina.com.cn

5. Healthplex Expo and Natural & Nutraceutical Products China

Data i miejsce: czerwiec, National Convention & Exhibition Center, Szanghaj, Chiny

Strona internetowa: hncexpo.com/en

W związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania koronawirusa większość targów handlowych została przełożona. Zapraszamy do zapoznania się z listą przełożonych imprez targowych. Co więcej, zalecamy, aby na bieżąco sprawdzać oficjalne strony internetowe wydarzeń.

Oferujemy usługę wyszukania sprawdzonych dostawców w Chinach bez konieczności wyjazdu na targi. Dowiedz się więcej na naszej stronie.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 6