Największy producent masek ochronnych na świecie to… chiński producent samochodów

BYD, chiński gigant motoryzacyjny to teraz największy producent masek ochronnych na świecie. Firma ogłosiła, że stworzyła największą na świecie fabrykę masek. Zakład działa teraz na pełnych obrotach i jest w stanie wyprodukować 5 milionów masek i 300 000 butelek środków dezynfekujących dziennie. Pozwala to złagodzić poważne niedobory, które dotknęły szpitale i firmy w całych Chinach w obliczu globalnego wybuchu COVID-19.

największy producent masek ochronnych na świecie

Po wybuchu epidemii koronawirusa w Chinach, BYD, firma do tej pory zajmująca się przede wszystkim motoryzacją i elektroniką, podjęła się produkcji masek higienicznych i żeli antybakteryjnych. W tym celu powołano specjalną grupę zadaniową składającą się z ponad 3000 inżynierów.

Grupa w ciągu dwóch tygodni ukończyła prace badawczo-rozwojowe, co zazwyczaj trwa dwa miesiące. Ponadto, w ciągu zaledwie siedmiu dni wyprodukowano w pełni sprawną maszynę do produkcji masek, podczas gdy zwykle potrzeba na to 15 do 30 dni.

W tej chwili firma produkuje codziennie od pięciu do dziesięciu nowych maszyn do produkcji masek. W związku z tym, liczba masek wytwarzanych przez BYD rośnie w tempie około 300 000 do 500 000 sztuk dziennie.

Nic dziwnego, że BYD to teraz największy producent masek ochronnych na świecie. Obecnie ma zdolność produkcyjną wynoszącą pięć milionów masek dziennie, co odpowiada jednej czwartej całkowitej zdolności produkcyjnej Chin na początku lutego. Produkcja odbywa się przez całą dobę.

Szkolenie: Import z Chin

Chiński producent samochodów to największy producent masek ochronnych na świecie

BYD to firma z siedzibą w Shenzhen, która powstała w 2003 roku. Do tej pory zajmowała się produkcją elektroniki, akumulatorów i pojazdów elektrycznych. Autobusy elektryczne tej firmy można spotkać także w Warszawie.

Zhao Jianping, dyrektor generalny działu jakości BYD, powiedział, że firma produkuje telefony komórkowe, które mają wysokie wymagania pod względem jakości, wodoodporności i innych aspektów. Jest to również związane z wysokimi standardami w zakresie sprzętu, procesów produkcyjnych i nie tylko. Dzięki temu sprzęt, który BYD już posiada, zapewnia precyzję i jakość, która jest znacznie wyższa niż zwykle wymagana do produkcji masek.

Co ciekawe, nie jest to jedyny producent, który w celu walki z koronawirusem zaczął wytwarzać maski higieniczne i żele antybakteryjne. Podobne działania podjęły m.in. Foxconn, który produkuje iPhone’y czy Sinopec, który zajmuje się wydobywaniem i przetwarzaniem ropy naftowej.

największy producent masek ochronnych na świecie

Chcesz importować maski higieniczne lub środki dezynfekujące z Chin? Zapoznaj się z naszymi poradnikami:

Źródło: en.byd.com/news-posts/byd-opens-worlds-largest-face-mask-manufacturing-plant/

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 6