Jak znaleźć najlepszych sprzedawców na Alibaba

Rzadko zdarza się, by pierwszy lepszy sprzedawca na Alibaba oferował oczekiwanej jakości towary po najlepszej cenie. Tysiące dostawców oferuje podobne produkty, więc łatwo się pogubić i trudno jest podjąć właściwą decyzję. Na szczęście istnieją przetestowane sposoby na odkrycie bardziej godnych zaufania parterów biznesowych w serwisach e-commerce. Przedstawiamy rady na to, jak znaleźć najlepszych sprzedawców na Alibaba, jednym z najpopularniejszych portali B2B.

Jak znaleźć najlepszych sprzedawców na Alibaba

Jak znaleźć najlepszych sprzedawców na Alibaba

Alibaba.com to platforma e-commerce, na której wielu przedsiębiorców zaczyna swoją przygodę z importem. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym bądź doświadczonym importerem, warto wiedzieć, jak najlepiej wykorzystać narzędzia wspomagające Twój biznes. Poniższe rady pomogą Ci znaleźć dopasowanego do Twoich oczekiwań dostawcę towarów z Chin.

1. Na Alibaba szukaj sprzedawców, nie produktów

Kupujący przyzwyczajeni są, by szukać towarów o oczekiwanej jakości po jak najniższej cenie. Lepszym sposobem jest jednak najpierw wybranie wiarygodnego dostawcy, a następnie wynegocjowanie ceny.

Wyszukiwanie produktu na Alibaba

Rada: na stronie głównej Alibaba na pasku wyszukiwania zamiast domyślnego wyszukiwania produktów wybierz „Suppliers” (dostawcy) i wpisz nazwę branży. Zazwyczaj w nazwie firmy określona jest branża, którą się zajmuje.

Szkolenie Poniedziałek 18:00

2. Stosuj filtry wyszukując dostawców

Na portalu Alibaba funkcjonują oznaczenia, takie jak Trade Assurance i Verified Supplier. Trade Assurance to zabezpieczenie chroniące zamówienie od czasu płatności do dostawy, a Verified Supplier to oznaczenie dla dostawców klasy premium, którzy zostali niezależnie sprawdzeni.

Alibaba

Rada: wyszukaniu dostawców z interesującej Cię branży, zaznacz oznaczenia „Trade Assurance” i „Verified Supplier”. Zwiększy to Twoje szanse na pomyślną transakcję.

3. Wybierz rynek docelowy

Regulacje różnią się między krajami. Na przykład, na rynku Unii Europejskiej obowiązuje znak CE przy wprowadzaniu do obiegu elektroniki i zabawek. Na rynku Stanów Zjednoczonych, farmaceutyki muszą spełniać wymogi FDA.

Producenci na Alibaba

Rada: zaznacz rynki docelowe z listy po lewej stronie platformy Alibaba i kliknij „Confirm” – przefiltrowani dostawcy powinni posiadać certyfikaty wymagane na danym obszarze.

4. Zaznacz certyfikaty jakości

Certyfikaty jakości różnią się od tych obowiązkowych jak np. związanych z CE. Jednymi z najbardziej znanych standardów są międzynarodowa norma ISO9001 i standard audytowy BSCI. Takimi standardami odznaczają się przedsiębiorstwa dążące do poprawy warunków pracy i stosujące dobre praktyki w zarządzaniu.

jak znaleźć najlepszych sprzedawców na Alibaba

 Rada: zaznacz oczekiwane standardy przedsiębiorstwa z listy po lewej stronie.

5. Sprawdź doświadczenie dostawcy

Z reguły im dłuższy okres sprzedaży na Alibaba, tym więcej doświadczenia ma dany dostawca. Warto jest przyjrzeć się sprzedawcom, którzy działają na Alibaba przynajmniej 3-4 lata.

Jak kupować na Alibaba

Rada: przy wyborze dostawcy kieruj się oznaczeniami lat przy nazwie firmy i wybierz te o wystarczająco długim stażu. Po przejściu na profil przedsiębiorstwa sprawdź, ile udanych transakcji dana firma przeprowadziła i czy posiada wystarczającą ilość pozytywnych opinii. Z naszego doświadczenia, dostawcy posiadający 20 i więcej pozytywnych recenzji wystawionych w ostatnim czasie są warci wzięcia pod uwagę.

Bezpłatna konsultacja

6. Sprawdź kluczowe produkty

Każdy sprzedawca w czymś się specjalizuje. Kluczowe produkty wypisane są po prawej stronie w wierszu „Main Products”. Pozwoli Ci to zweryfikować, czy takiego dostawcę szukasz. Z reguły, im węższy zakres produktów, tym wyższa specjalizacja i lepsza jakość.

Sprawdź interesujące Cię poszczególne oferty. Dobra oferta to taka, która szczegółowo opisuje dany produkt (zawarte są kluczowe parametry), a zdjęcia przedstawiają stan faktyczny.

Alibaba dostawcy

Rada: kliknij na nazwę dostawcy, by na jego profilu przejść do „Products” → „See all categories”.

7. Sprawdź lokalizację firmy

Jedną z cech charakterystycznych produkcji w Chinach jest regionalna specjalizacja. Oznacza to, że każdy obszar specjalizuje się w produkcji towarów z wybranej branży. Klastry przemysłowe pozwalają na optymalizację i zwiększają konkurencyjność produktów.

Jak znaleźć najlepszych sprzedawców na alibaba

Rada: sprawdź, czy wybrany producent wytwarza produkt w zagłębiu produkcyjnym. Przeczytaj nasze opracowania regionów produkcyjnych w Chinach.

8. Jakość obsługi klienta

Aby przeprowadzić negocjację wymagana jest komunikacja między stronami. Kontakt z wybranym dostawcą możesz nawiązać przez serwis Alibaba, mailowo bądź przez WeChat (Weixin). Ważne, by komunikacja przebiegała płynnie, a rozmówca był skory do udzielania takich informacji jak np. MOQ lub odpowiadał na pytania dotyczące procesu produkcji.

Jak znaleźć najlepszych sprzedawców na Alibaba

Powyżej przedstawiliśmy osiem sposobów na to, jak znaleźć najlepszych sprzedawców na Alibaba. Obejrzyj nasz materiał na ten temat, by dowiedzieć się więcej na temat importu z Alibaba.com.

Nawet jeśli wybrany dostawca z Alibaba wydaje się wiarygodny i posiada oznaczenia na platformie, zawsze należy go dodatkowo weryfikować. Pamiętaj także o przeprowadzeniu kontroli jakości towaru przed wysyłką z Chin, aby upewnić się, że będzie spełniać wszystkie wymagania.

Zobacz, jak importować z Alibaba krok po kroku.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 2