Wysyłki z Aliexpress a koronawirus

Epidemia koronawirusa budzi niepokój i wiele wątpliwości, na przykład w kwestiach transportu i przesyłek. Dużo osób zastanawia się, jaki wpływ na wysyłki z Aliexpress ma koronawirus. Wiemy już, że paczki przychodzące z Chin są bezpieczne i nie zawierają wirusa. Kolejną kwestią jest sama ich wysyłka do Polski. Według naszych informacji po ustabilizowaniu się sytuacji w Chinach coraz więcej przesyłek z tego państwa dociera do zamawiających.

Aliexpress - wysyłki a koronawirus

Sytuacja w Chinach coraz lepsza

W ciągu ostatnich tygodni sytuacja w Chinach dynamicznie dążyła ku lepszemu. Najpierw pojawiły się doniesienia o braku nowych zachorowań poza prowincją Hubei, która była centrum epidemii. Następnie również w samym Hubei i mieście Wuhan było coraz mniej nowych przypadków, aż wreszcie pod koniec zeszłego tygodnia nie pojawiały się żadne nowe zachorowania poza podróżującymi, którzy przywieźli wirusa spoza Chin.

19 marca pojawiła się informacja o przełomowym momencie w walce z epidemią koronawirusa w Chinach – po raz pierwszy od stycznia nie było żadnego nowego przypadku zarażenia COVID-19.

Obecnie władze Chin zwracają się ku pomocy niektórym rejonom dotkniętym epidemią na świecie. Niedawno ambasador Chin w Polsce Liu Guangyuan poinformował o propozycji pomocy Polsce w walce z koronawirusem. Zaoferowane zostały zestawy testowe do wykrywania obecności wirusa, medyczna odzież ochronna oraz maseczki N95.

Wysyłki z AliExpress a koronawirus

Epidemia wpłynęła na wiele dziedzin życia każdego z nas. Nic dziwnego, że również w transporcie nastąpiły pewne utrudnienia. Na szczęście, mimo prewencyjnego zamknięcia granic Polski i zawieszenia wielu połączeń lotniczych, większość przesyłek dotrze bez problemu. Fracht lotniczy i kolejowy działają, statki towarowe dobijają do polskich portów. Bardzo możliwe są jednak zastoje oraz opóźnienia wynikające z trudnej sytuacji wielu przedsiębiorstw. Ponadto, ceny za przewóz towarów są w związku z tym wyższe.

Pojawiają się doniesienia, że paczki nie dochodzą, ale w rzeczywistości nie ma o co się martwić. Z Q&A na oficjalnej stronie Aliexpress wynika, że trudności z dostawami mogą wystąpić w Arabii Saudyjskiej, Włoszech, Hiszpanii oraz Izraelu. Z przesyłkami do Polski nie powinno być problemu, a z naszych informacji wynika, że paczki z powodzeniem trafiają do klientów. We wcześniejszym artykule wyjaśnialiśmy, w jaki sposób można śledzić przesyłki z Aliexpress.

Kolejną kwestią jest bezpieczeństwo przesyłek, które dla wielu osób jest zmartwieniem. Na szczęście w tej kwestii możemy być spokojni. Według oświadczeń WHO oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego paczki nie stanowią zagrożenia, ponieważ wirus nie przetrwałby poza ludzkim organizmem przez czas potrzebny na dostarczenie przesyłki z Chin. Mimo iż ruch z Polski na Aliexpress spadł w lutym w stosunku do poprzednich miesięcy, to wciąż utrzymuje się na dość wysokim poziomie. Sytuacja epidemiologiczna w Europie i w Polsce staje się niestety coraz poważniejsza, ale życie – i biznes – toczą się dalej.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 7