Chiny pomagają Polsce w walce z koronawirusem

Koronawirus stał się pandemią. Najpierw zaatakował Chiny pociągając za sobą tysiące ofiar. Wówczas to oczy całego świata były zwrócone w kierunku Państwa Środka. Europa dołożyła wszelkich starań, aby pomóc Chinom w tym trudnym dla nich czasie. Kiedy sytuacja w Chinach została opanowana, koronawirus zaatakował Europę. Chiński miliarder, założyciel platformy Alibaba Jack Ma, zdecydował się wysyłać do Włoch i Hiszpanii milion maseczek ochronnych. Teraz Chiny pomagają Polsce w walce z koronawirusem.

Chiny pomagają Polsce

Pomocna dłoń Chin

Epidemia nieznanego wirusa wybuchła w mieście Wuhan w grudniu zeszłego roku. Chiny przez ponad dwa miesiące walczyły z chorobą. Kraje członkowskie Unii Europejskiej zebrały 12 ton sprzętu ochronnego, który został wysłany do Chin. Teraz sytuacja się odwróciła. Chiny stają na nogi, a Europa potrzebuje pomocy. Decyzja o wsparciu dla Polski została już oficjalnie podjęta. Na początku tego tygodnia, ambasador Chin w Polsce – Liu Guangyuan, przekazał Ministerstwu Spraw Zagranicznych informacje, że Chiny pomagają Polsce w walce z koronawirusem. Jak dodał ambasador Liu Guangyuan, Chińczycy nigdy nie zapomną pomocnej dłoni jaką wyciągnęła w ich stronę Polska w czasie epidemii. Teraz to oni chcą się odwdzięczyć i pomóc polskiej służbie zdrowia.

Szkolenie: Import z Chin

Chiny pomagają Polsce – wysyłają materiały do walki z koronawirusem

Strona chińska wyśle polskiej materiały ułatwiające walkę z epidemią. Chodzi o zestawy testowe wykrywające wirusowy kwas nukleinowy, maseczki N95, odzież ochronną (m.in. okulary ochronne, rękawiczki, ochraniacze na obuwie).

Pomoc służbie zdrowia w Poznaniu zadeklarowało także państwo partnerskie Shenzhen w południowo-wschodnich Chinach. Prezydent miasta Poznań poprosił doświadczone w walce z chorobą służby chińskie o konsultacje z polskimi lekarzami. Zwrócił się także z prośbą o wysłanie dodatkowych maseczek N95, które są najbardziej skuteczne w ochronie przez zakażeniem.

Choć Chiny podnoszą się powoli z kryzysu spowodowanego wybuchem epidemii koronawirusa, to nic nie odbywa się poza kontrolą z uwagi na możliwość powrotu choroby. Jednocześnie, ponad 90% fabryk w Państwie Środka pracuje i przepływ towarów odbywa się bez zakłóceń.

Źródło grafiki: nczas.com/wp-content/uploads/2019/01/chiny_polska_nczas.jpg?ezimgfmt=rs:696×460/rscb23/ng:webp/ngcb23

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 6