Import sztucznych kwiatów z Chin

Świeże, ścięte kwiaty są niezaprzeczalnie piękne, lecz mają to do siebie, że nie cieszą długo. Z pomocą przychodzą sztuczne kwiaty. Nigdy nie więdną, nie tracą blasku, nie straszne są im zmiany klimatu. Ich dużym plusem jest także to, że są formowane przez człowieka – zyskują więc przeróżne kształty i kolory. Dodatkowo, są niezmiernie praktyczne – wymagają minimalnego wysiłku przy ich utrzymywaniu. Chiny są dużym producentem sztucznych roślin czy kwiatów, jako że pierwsze takie produkty pojawiły się tam już w starożytności. Sprowadzasz lub chcesz zacząć sprowadzać sztuczne kwiaty i rośliny? W artykule opisujemy wszystko co trzeba wiedzieć rozpoczynając import sztucznych kwiatów z Chin.

import sztucznych kwiatów z Chin

Import sztucznych kwiatów z Chin – zagłębia produkcyjne

Najwięcej dostawców i producentów sztucznych kwiatów mieści się w Dongguan, Kantonie, Jinhua oraz Shantou. Miasta takie jak Jiangmen, Shenzhen czy Qingdao także znajdują się w czołówce. Największa więc koncentracja tego typu firm znajduje się w Guangdong, jednej z najbardziej prosperujących prowincji w Chinach.

Targi sztucznych kwiatów w Chinach

Poniżej znajduje się lista wybranych targów branżowych, gdzie wśród przedstawianych artykułów można znaleźć dekoracje w postaci sztucznych kwiatów i roślin. Targi są doskonałą okazją do bezpośredniego poznania potencjalnych partnerów biznesowych, jak również najnowszych produktów, dostępnych w konkurencyjnych cenach.

ShipHub
  • The 8th Shanghai International Luxury Living and Interior Furnishing Exhibition

Termin: 25-27.07.2019 r.

Lokalizacja: Shanghai New International Expo Center, Hall N1&N2, Szanghaj, Chiny

Oficjalna strona: http://chinaluxehome.com/en

  • Maison Shanghai

Termin: 09-12.08.2019 r

Lokalizacja: Shanghai World Expo Exhibition and Convention Center, Szanghaj, Chiny

Oficjalna strona: http://ms.jjgle.com/en/home

  • China (Shenzhen) International Gift and Home Products Fair

Termin: 20-23.10.2019 r.

Lokalizacja: Shenzhen Convention & Exhibition Center, Shenzhen, Chiny

Oficjalna strona: http://oct.chinagiftsfair.com/

  • CACFair

Termin: 21-27.10.2019 r.

Lokalizacja: Nanfung International Convention & Exhibition Center, Kanton, Chiny

Oficjalna strona: http://www.cacfair.com/en/index.html

  • Targi w Kantonie (faza 2)

Termin: co roku 23-27.04; 23-27.10.

Lokalizacja: China Import and Export Fair Pazhou Complex, Kanton, Chiny

Oficjalna strona: http://www.cantonfair.org.cn/en/index.aspx

Chińskich dostawców sztucznych kwiatów można spotkać również podczas drugiej fazy targów kantońskich, o czym pisaliśmy tutaj.

Szkolenie: Import z Chin

Import sztucznych kwiatów z Chin – wysokość cła

Chcąc importować towary z Chin, zawsze należy pamiętać o opłaceniu cła. W systemach ISZTAR oraz TARIC znajdują się aktualne stawki celne i warto je uprzednio sprawdzić, zanim zamówienie zostanie złożone. Poniżej znajduje się zestawienie wybranych dóbr wraz z ich kodami i odpowiadającą wysokością cła.

  • 6702 10 00 00 Kwiaty sztuczne, liście, owoce i ich części wykonane z tworzyw sztucznych 4.7%
  • 6702 90 00 00 Kwiaty sztuczne, liście, owoce i ich części wykonane z innych materiałów 4.7%
  • 7013 10 00 00 Wyroby dekoracyjne szklano-ceramiczne 11%
  • 6912 00 83 00 Wyroby kamionkowe 5.5%
  • 6912 00 81 90 Wyroby ceramiczne 5%
sztuczne kwiaty z Chin

Import sztucznych kwiatów z Chin – obowiązki importera

Przed importowaniem towarów z Chin należy dobrze się przygotować. Aby sprowadzać dobra z Chin, należy posiadać numer EORI. Wymagane jest przeprowadzenie odprawy celnej. Dlatego należy pamiętać o cle i należycie je podliczyć zestawiając go razem z innymi opłatami. W tym celu można skorzystać na przykład z naszego kalkulatora. Zalecamy także ostrożnie wybierać dostawców – powinni pozytywnie przejść weryfikację. W przypadku dużych zamówień z Chin można przejść do podpisania umowy handlowej.

ShipHub

W przypadku importowania sztucznych roślin i kwiatów warto zwrócić uwagę, aby artykuły posiadały certyfikaty świadczące o ognioodporności materiałów lub aby artykuły posiadały powłokę ognioochronną przyjazną użytkownikowi.

Jeśli nadal masz pewne wątpliwości co do importowania artykułów z Chin, zajrzyj do naszego poradnika, w którym szczegółowo opisaliśmy zagadnienie. W przypadku gdy nadal nie otrzymasz odpowiedzi na swoje pytania, zapraszamy na nasze szkolenia o imporcie z Chin.

Zachęcamy także do zapoznania się na naszym blogu z artykułami o sprowadzaniu z Chin innych dóbr oraz o pozostałych targach branżowych w Chinach.

Szkolenie: Import z Chin