Targi w Kantonie 2023

Słynne na cały świat Targi Kantońskie wracają w pełnej formie stacjonarnej! To pierwsza taka okazja wzięcia udziału w największych targach od kilku lat. Niewątpliwie jest to najważniejsza impreza targowa dla importerów i eksporterów z całego świata. Najstarsze chińskie targi przyciągają setki tysięcy importerów dwa razy do roku, wiosną i jesienią. Odpowiadamy na pytania, kiedy i gdzie odbędą się Targi w Kantonie 2023, jak się zarejestrować i przygotować na wyjazd.

Targi w Kantonie 2023

Targi w Kantonie 2023 – gdzie i kiedy?

Gdzie odbędą się Targi w Kantonie 2023?

Miejsce: China Import and Export Fair (Pazhou) Complex, ul. Yuejiangzhong 382, Haizhu, Kanton

Chiński adres: 中国广州市海珠区阅江中路382号、中国进出口商品交易会展馆

Kiedy jest Canton Fair 2023?

Termin targów wiosną: 15-19.04.2023 / 23-27.04.2023 / 01-05.05.2023

Termin targów jesienią: 15-19.10.2023 / 23-27.10.2023 / 31.10-04.11.2023

Chińskie Targi Importowo-Eksportowe (Canton Fair, 广交会) odbywają się od lat 50. XX wieku, co czyni je najdłużej działającymi targami w Państwie Środka. Są to targi organizowane na szeroką skalę w okresach kwiecień-maj oraz październik-listopad, obejmujące najważniejsze branże. Organizatorem Targów Kantońskich jest Chińskie Centrum Handlu Zagranicznego.

Ostatnia w pełni stacjonarna edycja targów (2019 r.) przyciągnęła ponad 190 tys. uczestników. W 2020 r. obydwie edycje targów zorganizowano w formie online, a rok później najpierw online, a następnie w formie hybrydowej. W 2021 r. liczba uczestników 130. edycji wyniosła zawrotne 600 tys. pomimo braku możliwości wyjazdu do Chin i uczestnictwa w targach na żywo. W 2022 r. obydwie edycje (131. i 132.) odbyły się w formie wirtualnej.

Z racji tego, że Chiny zniosły większość obostrzeń związanych z pandemią COVID-19 pod koniec 2022 r., w 2023 r. Targi Kantońskie odbędą się stacjonarnie. Towarzyszyć im będzie platforma online z rozszerzonymi funkcjami.

Stacjonarne Targi Kantońskie podzielone są na trzy fazy, każda z faz trwa kilka dni.

 • Pierwsza faza skupia się na urządzeniach napędzanych prądem bądź energią z innych źródeł, a także na narzędziach, materiałach budowlanych itp.
 • Druga faza Targów Kantońskich zrzesza wystawców m.in. artykułów wyposażenia wnętrz, dóbr konsumpcyjnych, prezentów.
 • Trzecia i ostatnia faza Canton Fair przeznaczona jest głównie dla przedsiębiorców działających w branży tekstylnej, odzieżowej, produktów medycznych i spożywczej.

Strona internetowa: cantonfair.org.cn

Szkolenie: Import z Chin

133. edycja Canton Fair (wiosna)

Forma stacjonarna:

 • Faza I (elektronika, maszyny, narzędzia, oświetlenie): 15-19 kwietnia
 • Faza II (dobra konsumpcyjne, artykuły dekoracyjne, zabawki, podarunki): 23-27 kwietnia
 • Faza III (tekstylia, obuwie, produkty medyczne): 1-5 maja

Forma online:

Cyfrowa wersja wiosennych Targów Kantońskich w 2023 r. uruchomiona będzie od 16 marca do 15 września 2023 r. Przez pół roku użytkownicy będą mieli dostęp do usług oferowanych przez organizatorów Canton Fair. Po darmowej rejestracji uczestnik ma dostęp do katalogu producentów działających w różnych branżach (brak podziału na fazy), komunikowania się z nimi, oglądania relacji na żywo i wiele więcej (niektóre funkcje są ograniczone czasowo).

134. edycja Canton Fair (jesień)

Forma stacjonarna (zmieniona):

 • Faza I (elektronika, maszyny, narzędzia, oświetlenie): 15-19 października
 • Faza II (materiały budowlane, wyposażenie łazienek, dobra konsumpcyjne, artykuły dekoracyjne, podarunki): 23-27 października
 • Faza III (artykuły dla zwierząt, artykuły dla matki i dziecka, zabawki, tekstylia, obuwie, produkty medyczne): 31 października-4 listopada

Wystawcy na Targach Kantońskich 2023

Katalog wystawców na Canton Fair obejmuje szesnaście kategorii i aż pięćdziesiąt działów. Będzie z czego wybierać podczas z każdej z faz, gdyż łączną liczbę wystawców podczas jednej edycji szacuje się na 25 tys.!

Plan hali targowej

Canton Fair plan centrum targowego
Źródło: ciefc.com
Bezpłatna konsultacja

Jak się zarejestrować na Targi w Kantonie 2023?

Rejestracja uczestników na targi jest darmowa. Uczestnicy poprzednich edycji mogą skorzystać z założonych już kont, nowi muszą przejść przez proces rejestracyjny.

Co należy zrobić, by założyć konto i uzyskać dostęp do platformy targowej?

 1. Wejść na stronę cantonfair.org.cn/en-US/register/index i wybrać „Overseas Buyer” (kupujący spoza Chin kontynentalnych)
 2. Wybrać jedną z opcji:
  • „I have a buyer badge”, jeśli posiadamy już identyfikator targowy
  • „I don’t have a buyer badge”, jeśli identyfikatora nie posiadamy
  • „login”, by zalogować się do istniejącego już konta.
 3. W przypadku wybrania opcji „I don’t have a buyer badge” należy wypełnić formularz, zatwierdzić zapoznanie się z zasadami i kliknąć „Submit”.
Targi w Kantonie rejestracja

Po rejestracji możesz swobodnie poruszać się po katalogu wystawców i produktów, a także oglądać relacje na żywo. Aby uzyskać dostęp do opcji wysyłania wiadomości i zapytań oraz ustawiania wirtualnych spotkań, zweryfikuj swój adres e-mail i uzupełnij informacje w profilu.

Bilety na Canton Fair 2023

Ile kosztują bilety na Targi Kantońskie 2023 dla uczestników? Targi Kantońskie są darmowe! Niezależnie od tego, czy uczestnik jest z Chin czy z zagranicy; rejestracja online na targi jest darmowa (uczestnicy z Chin muszą nabyć bilet wstępu na targi). Na kilka tygodni przed datą targów, złóż wniosek o zaproszenie na targi na oficjalnej stronie wydarzenia, a następnie wstępny wniosek o identyfikator (jeśli takiego nie masz). Gdy będziesz na miejscu, odbierz identyfikator (weź swoje zdjęcie w formacie paszportowym i kopię dowodu rejestracji) i zachowaj go na przyszłe edycje Canton Fair.

Jak się przygotować na Targi w Kantonie?

 • przeprowadź analizę i określ, która z trzech faz targów interesuje Cię najbardziej
 • zarejestruj się na targi, zapoznaj się z katalogiem produktów i wystawców
 • przygotuj się na podróż – z odpowiednim wyprzedzeniem (1-2 miesiące) zdobądź wizę korzystając z zaproszenia generowanego przez organizatora targów, kup bilet lotniczy i zorganizuj sobie zakwaterowanie; wiele hoteli w okolicy hali targowej oferuje dojazd na miejsce
 • zainstaluj komunikator WeChat w telefonie – ułatwi Ci to dalszą komunikację z wystawcami, a po podpięciu karty płatniczej pozwoli płacić w wielu punktach sprzedaży w Chinach
 • jeśli planujesz zwiedzić wiele stoisk, rozważ wzięcie ze sobą na targi małej walizki na materiały promocyjne i produkty-próbki
 • włóż wygodne obuwie; wielkość hali targowej jest porównywalna z 240 boiskami do piłki nożnej
 • aby ułatwić sobie pobyt w Chinach, wymień walutę i/lub załóż konto na Revolut, wykup chińską kartę SIM i zainstaluj aplikację z usługą VPN (polecamy Express VPN), gdyż wiele podstawowych stron spoza Chin jest zablokowanych.

Komunikacja z dostawcami na targach

 • chociaż zazwyczaj w każdym ze stanowisk jest przynajmniej jedna osoba mówiąca w języku angielskim, warto jest wynająć tłumacza bądź zainstalować aplikację tłumaczeniową (np. Pleco lub Google Tłumacz)
 • przygotuj listę pytań do dostawców i odpowiedzi na ich potencjalne pytania
 • jeśli masz taką możliwość, umów się na spotkania z dostawcami
 • na spotkania zabieraj notatnik i aparat, by mieć dokumentację
 • po zakończeniu spotkania wyślij do dostawcy wiadomość email podsumowującą ustalenia
 • przygotuj wizytówki biznesowe i etui, do którego będziesz zbierał wizytówki podczas targów – mają one wielkie znaczenie w chińskiej kulturze biznesu (koniecznie podawaj/przyjmuj wizytówki oburącz!)
 • nie czuj się zobowiązany do złożenia zamówienia na miejscu, lepiej jest uzyskać wstępną cenę za zamówienie i dopracować szczegóły po targach
 • nie decyduj o współpracy z marszu – zweryfikuj potencjalnego chińskiego kontrahenta i uchroń swój biznes przed nierzetelnymi dostawcami.

Więcej porad o podróży do Chin przeczytasz w naszym artykule „Targi w Kantonie – przygotowania”.

Dojazd na Targi Kantońskie

Jak dostać się na Canton Fair w Kantonie (Guangzhou)? Nie jest to skomplikowane, gdyż jest to piąte z kolei największe miasto w Chinach (18 mln mieszkańców), bardzo dobrze skomunikowane. Dojazd do Kantonu z innych chińskich miast i poruszanie się po mieście opisaliśmy w artykule „Dojazd na targi w Kantonie”.

Targi w Kantonie 2023 – restrykcje i dodatkowe informacje

Dzięki temu, że Chiny wycofały się z polityki „zero-COVID”, obecnie restrykcje związane z pandemią COVID-19 zostały zniesione. Osoby przybywające do Chin nie są zobowiązane do odbycia kwarantanny czy poddania się regularnym testom. Jeśli przyjeżdżasz na targi do Kantonu, musisz uzyskać wizę.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

4.6 / 5. Ilość głosów: 16