Chiny znoszą kwarantannę COVID po 3 latach pandemii

Chiny znoszą kwarantannę dla wszystkich przyjezdnych, w tym obcokrajowców, od 8 stycznia 2023 r. Kraj zniesie również inne restrykcyjne środki COVID-19 dla podróżnych, w tym przymusową izolację osób z pozytywnym wynikiem i śledzenie kontaktów.

Chiny znoszą kwarantannę

Kwarantanna w Chinach 2023 – Chiny znoszą kwarantannę

Do 8 stycznia 2023 roku obowiązuje 5-dniowa rządowa kwarantanna w hotelu i 3-dniowa w domu.
Od 8 stycznia 2023 roku wymóg przejścia kwarantanny zostaje zniesiony. Jedyny wymóg to okazanie negatywnego wyniku testu (antygenowego od 29 kwietnia) wykonanego na 48 godzin przed wylotem do Chin.

Szkolenie: Import z Chin

To dobra wiadomość dla tych, którzy od dawna pragnęli powrotu do normalności. Chińskie Ministerstwo Zdrowia przypomina, że nadal istnieje ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa i nie należy lekceważyć zasad bezpieczeństwa, takich jak noszenie maseczek ochronnych i utrzymywanie dystansu społecznego.

Podróżni nadal muszą wykonać test na obecność koronawirusa przed przybyciem do Chin, ale pasażerowie nie będą już musieli przedstawiać swoich wyników w chińskiej ambasadzie lub konsulacie i ubiegać się o specjalny kod. Od 8 stycznia podróżni mogą poddać się testom i wyświetlić wynik przed wejściem na pokład samolotu.

Koniec z chińską polityką zero-COVID

Chiny zamknęły się w marcu 2020 r., kiedy pandemia zaczęła rozprzestrzeniać się na resztę świata. W kraju wprowadzono m.in. regularne testy, śledzenie za pomocą aplikacji, przymusową izolację w specjalnych ośrodkach dla osób z pozytywnym wynikiem, a nawet dla ich negatywnych kontaktów.

Od czasu wprowadzenia w życie strategii „zero-COVID”, bardzo stopniowo rozluźniano obostrzenia wobec podróżnych. Czołowi przywódcy Chin zasygnalizowali ostatnio, że w 2023 roku ponownie skupią się na wzroście i postawili na złagodzenie ograniczeń związanych z pandemią, by ożywić gospodarkę.

Mimo to zniesienie kwarantanny w Chinach to z pewnością krok w dobrym kierunku i symbolizuje postęp w walce z pandemią.

W Chinach 22 stycznia 2023 roku rozpocznie się Chiński Nowy Rok, a zniesienie wymogów kwarantanny zapewne przyczyni się do dużego wzrostu ruchu turystycznego. Po zakończeniu CNY należy spodziewać się otwarcia na biznes, w tym licznych targów branżowych.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 7