Import narzędzi z Chin

W Chinach istnieje wiele przedsiębiorstw zajmujących się produkcją narzędzi. Bez różnicy, czy jesteśmy zainteresowani narzędziami ogrodowymi, budowlanymi czy rolniczymi, w Państwie Środka na pewno znajdziemy dostawcę odpowiadającego naszym wymaganiom. Import narzędzi z Chin cieszy się w Polsce ogromną popularnością, która rośnie z dnia na dzień. Jest to przede wszystkim zasługa rozsądnych cen i stosunkowo dobrej jakości produktów. Na polskim rynku można spotkać już wiele firm cieszących się współpracą z chińskimi dostawcami różnego rodzaju narzędzi.

Import narzędzi z Chin

Gdzie produkuje się narzędzia w Chinach?

Wśród największych chińskich regionów produkcji narzędzi w Chinach wyróżniają się prowincje Zhejiang oraz Jiangsu. Są to miejsca gromadzące najwięcej chińskich producentów takich towarów. Wielu dostawców narzędzi znajdziemy także w prowincjach Guangdong oraz Shandong. Importerzy zainteresowani sprowadzeniem narzędzi z Chin powinni więc szczególnie zwrócić uwagę na oferty z tych regionów.

Import narzędzi z Chin mapa

Jakie wymogi muszą spełniać narzędzia?

Przed rozpoczęciem importu towarów, obowiązkiem wszystkich kupujących jest upewnienie się, że spełniają one wymogi rynku UE. Importer powinien uprzednio zapoznać się z regulacjami dotyczącymi sprowadzanych przez niego wyrobów. Każdy produkt musi wykazać zgodność z określonymi normami, aby mógł przejść przez odprawę celną i zostać dopuszczony do obrotu. Jakie wymogi dotyczą narzędzi?

Deklaracja zgodności i oznaczenie CE

Istotnym wymogiem wobec niektórych narzędzi jest posiadanie znaku CE. Takim obowiązkiem objęte są elektronarzędzia oraz narzędzia posiadające elementy stalowe. Oznaczenie CE świadczy o zgodności produktu z normami wskazanymi w Dyrektywach Nowego Podejścia. Służą one ujednoliceniu prawa w zakresie bezpieczeństwa towarów dla konsumentów oraz środowiska. Zgodność sprawdzana jest na drodze weryfikacji w odniesieniu do określonych regulacji.

Na podstawie przeprowadzonych na produkcie badań sporządzany jest raport – test reports. Upoważnia on jednostkę certyfikującą do wystawienia certyfikatu zgodności CE. Zestaw obu tych dokumentów pozwala następnie producentowi na wydanie deklaracji zgodności, a także naniesienie oznaczenia CE na wyroby.

Znak CE

Cło na narzędzia z Chin

Zanim zdecydujemy się na import danego towaru, warto sprawdzić również wysokość jego cła. Wartości ceł na interesujące nas produkty znajdziemy w systemie ISZTAR. Sprawdzimy w nim również wysokość VAT-u oraz kod nomenklatury wybranego wyrobu.

Poniżej sporządziliśmy listę stawek celnych na niektóre narzędzia:

 • 8201100000 – łopaty i szufle (1.7%)
 • 8201300000 – motyki, kilofy, grace i grabie (1.7%)
 • 8201400000 – siekiery, topory i podobne narzędzia do rąbania (1.7%)
 • 8201500000 – sekatory i podobne jednoręczne nożyce ogrodnicze oraz inne jednoręczne nożyce (1.7%)
 • 8201600000 – nożyce do żywopłotów, dwuręczne nożyce do pielęgnacji drzew i podobne nożyce dwuręczne (1.7%)
 • 8202100000 – piły ręczne (1.7%)
 • 8203100000 – pilniki, tarki i podobne narzędzia (1.7%)
 • 8203300000 – nożyce do cięcia metali i podobne narzędzia (1.7%)
 • 8205100000 – narzędzia do wiercenia, wykonywania gwintów zewnętrznych i wewnętrznych (1.7%)
 • 8205600000 – lampy lutownicze (2.7%).

Jak możemy zauważyć, stawki celne na narzędzia są stosunkowo niskie. Dla większości z nich cło wynosi jedynie 1.7%. Nieco większa wartość nałożona jest natomiast na lampy lutownicze, czy też narzędzia pakowane w zestawy. Wciąż jednak nie przekracza ona 4%. Tak atrakcyjne stawki zdecydowanie wpływają na rosnące zainteresowanie importem narzędzi z Chin.

Targi narzędzi w Chinach

China Import and Export Fair

 • Wielobranżowe targi, na których wystawiane są zarówno narzędzia, jak i elektronika, sprzęt AGD, oświetleniowy oraz wiele innych. Przyciągają one nawet do 200 000 importerów z całego świata, a także około 25 000 sprzedawców.
 • Odbyło się już 128 edycji tego wydarzenia. Organizowane jest ono dwa razy w roku, w okresie wiosennym i jesiennym, w Kantonie.
 • Oficjalna strona internetowa: cantonfair.org.cn/en

China International Machine Tool Show

 • Wydarzenie nastawione głównie na przemysł obrabiarek. Podczas targów można zapoznać się z szeroką ofertą narzędzi do cięcia i formowania metalu, obróbki laserowej, sprzętu produkcyjnego i innych.
 • China International Machine Tool Show doczekało się 16 odsłon. Wydarzenie odbywa się co dwa lata w kwietniu i gromadzi około 139 000 importerów oraz ponad 1700 wystawców.
 • Oficjalna strona internetowa: german-group-ccmt.com

China International Machine Tool Exhibition

 • Targi skupiające się na różnego typu narzędziach, takich jak obrabiarki do cięcia metalu, sprzęt do cięcia blach oraz wiele innych. Wydarzenie odwiedza do 20 000 zainteresowanych oraz od 100 do 500 dostawców.
 • China International Machine Tool Exhibition odbywa się co roku w marcu. Do tej pory zorganizowano 16 edycji targów.
 • Oficjalna strona internetowa: en.cimes.org.cn/index.html
Import narzędzi z Chin targi

O czym należy pamiętać importując narzędzia z Chin?

Import narzędzi z Chin cieszy się rosnącą popularnością zarówno ze względu na ich wysoką jakość i niską cenę, ale także niskie cło. Należy jednak pamiętać o konieczności dopilnowania kwestii odpowiednich oznaczeń oraz dokumentacji. W przypadku elektronarzędzi i narzędzi posiadających elementy stalowe będzie to oznaczenie CE. Dla zwiększenia bezpieczeństwa wymiany handlowej przypominamy także o weryfikacji potencjalnych kontrahentów z Chin. 

Bezpłatna konsultacja

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 9