Import narzędzi z Chin

W Chinach istnieje wiele przedsiębiorstw zajmujących się produkcją narzędzi. Bez różnicy czy jesteśmy zainteresowani narzędziami ogrodowymi, budowlanymi czy rolniczymi z Chin, w Państwie Środka na pewno znajdziemy dostawcę odpowiadającego naszym wymaganiom. Import narzędzi z Chin cieszy się w Polsce ogromną popularnością, która z dnia na dzień jeszcze się zwiększa. Jest to przede wszystkim zasługa rozsądnych cen i stosunkowo dobrej jakości produktów. Chińskie towary stają się coraz popularniejsze, a ludzie coraz chętniej je kupują. W Polsce można spotkać już wiele firm cieszących się współpracą z chińskimi dostawcami różnego rodzaju narzędzi.

import narzędzi do Chin

Oczywiście przy imporcie produktów z Chin nie należy zapominać o wcześniejszym sprawdzeniu stawek celnych i przygotowaniu się na ewentualne, dodatkowe opłaty. Cło na narzędzia z Chin można bez problemu sprawdzić na stronie internetowej Służb Celnych Rzeczpospolitej Polskiej: System ISZTAR – informacja taryfowa.

Szkolenie: Import z Chin

Import narzędzi z Chin – jak sprawdzić cło?

Jeśli chodzi o narzędzia to stawki celne dla tych produktów znajdziemy w sekcji XV (metale nieszlachetne i wyroby z metali nieszlachetnych), w dziale 82, który oznaczony jest następująco: NARZĘDZIA, PRZYBORY, NOŻE, ŁYŻKI, WIDELCE I POZOSTAŁE SZTUĆCE Z METALI NIESZLACHETNYCH; ICH CZĘŚCI Z METALI NIESZLACHETNYCH. Po rozwinięciu tego działu znajdziemy już bardziej sprecyzowane podziały m.in. na narzędzia ręczne, piły ręczne, noże i ostrza tnące itp.

import narzędzi z chin

Powyżej możemy zobaczyć jak prezentuje się system ISZTAR i jeden z przykładowych produktów czyli tzw.: „skuwacz do lodu”. Patrząc po kodzie nomenklatury możemy dowiedzieć się, iż narzędzie to znajduje się w dziale 82, a dokładniej klasyfikuje się pod numerem 8201 za czym chowa się dłuższa nazwa i wyjaśnienie: Narzędzia ręczne: łopaty, szufle, motyki, kilofy, grace, widły i grabie; siekiery, topory i podobne narzędzia do rąbania; sekatory i nożyce ogrodnicze wszelkiego rodzaju; kosy, sierpy, nożyce do trawy, nożyce do żywopłotów, kliny do drewna oraz pozostałe narzędzia, w rodzaju stosowanych w rolnictwie, ogrodnictwie lub leśnictwie.

ShipHub.pl

Przykładowe stawki celne na narzędzia z Chin

Na narzędzia sprowadzane z Chin nie nakłada się wysokiego cła. Poniżej można zapoznać się ze stawkami celnymi na przykładowe produkty:

 • 8201100000 Łopaty i szufle – 1.7%
 • 8201300000 Motyki, kilofy, grace i grabie – 1.7%
 • 8201400000 Siekiery, topory i podobne narzędzia do rąbania np. narzędzie do skuwania lodu (widoczne na wyżej wymienionym obrazku) – 1.7%
 • 8201500000 Sekatory i podobne jednoręczne nożyce ogrodnicze oraz inne jednoręczne nożyce (włącznie z nożycami do drobiu) np. sekator ogrodowy 1.7%
 • 8201600000 Nożyce do żywopłotów, dwuręczne nożyce do pielęgnacji drzew i podobne nożyce dwuręczne 1.7%
 • 8202100000 Piły ręczne 7%
 • 8203100000 Pilniki, tarniki i podobne narzędzia – 1.7%
 • 8203300000 Nożyce do cięcia metali i podobne narzędzia – 1.7%
 • 8205100000 Narzędzia do wiercenia, wykonywania gwintów zewnętrznych i wewnętrznych 1.7%
 • 8205600000 Lampy lutownicze 2.7%
 • 8206000000 Narzędzia z dwóch lub więcej pozycji od 8202 do 8205, pakowane w zestawy do sprzedaży 3.7%

Jak możemy z łatwością zauważyć stawka celna dla większości narzędzi wynosi 1.7%. Nieco większe cło natomiast nałożone jest na lampy lutownicze czy też narzędzia pakowane w zestawy, jednak wciąż nie przekracza ono 4%. Import narzędzi z Chin może okazać się całkiem dobrym biznesem importowym, o czym przekonało się już wiele firm, nie tylko z Polski ale z całego świata. Przypominamy o weryfikacji potencjalnych kontahentów z Chin.
Warto jeszcze pamiętać, że na narzędzia będzie popyt z tego prostego względu, że są one po prostu potrzebne.

Szkolenie: Import z Chin