Import artykułów plastycznych z Chin

Sztuka jest dla wielu ludzi unikalną formą wyrażenia emocji. Początkowo posługujemy się prostymi przyrządami malarskimi, natomiast z biegiem czasu zaczynamy zagłębiać się w coraz to bardziej zaawansowane techniki. Dlatego poszukujemy szerokiej gamy artykułów artystycznych, które pomogą nam w rozwijaniu swojej pasji. Rynek chiński oferuje nam wiele wariantów tego typu produktów. Chiny są jednym z największych partnerów handlowych Polski, utrzymując się od kilku lat w trójce najważniejszych eksporterów. Oczywistym jest więc fakt, że coraz chętniej sięgamy po towary produkowane w Azji. Poniżej opisujemy import artykułów plastycznych z Chin.

import artykułów plastycznych z Chin

Regiony produkcyjne artykułów artystycznych

Produkty tej branży produkowane są przede wszystkim w prowincji Jiangsu. Dużą rolę odgrywają tu również prowincje Zhejiang, Guangdong oraz Hebei.

Import artykułów plastycznych z Chin – stawki celne

W momencie, gdy zdecydujemy się na import produktów z Chin, warto wcześniej sprawdzić obowiązujące stawki celne. Informacje na ten temat znajdziemy w systemie ISZTAR.

Poniżej przedstawiamy zestawienie stawek celnych dla poszczególnych produktów: 

– 3213100000 farby w kompletach (do celów artystycznych) (6,5%) 

– 9609101000 ołówki i kredki grafitowe (2,7%) 

– 9608200000 pisaki i pióra z końcówkami filcowymi (3,7%)

– 9603301000 pędzle artystyczne i pędzle do pisania (3,7%) 

– 4802100000 papier i tektura (0%)

– 9610000000 tabliczki i tablice z powierzchniami do pisania, kreślenia lub rysowania (2,7%)

Targi artykułów plastycznych w Chinach

ShipHub

Jeśli chcesz rozpocząć import artykułów plastycznych z Chin, jednym z najlepszych sposobów na znalezienie kontrahenta chińskiego jest uczestnictwo w targach branży artystycznej. Tego typu wydarzenie umożliwi nam dokładniejsze zapoznanie się ze szczegółami przedstawianych ofert, jak również uzyskanie większego bezpieczeństwa przy nawiązywaniu współpracy z potencjalnymi partnerami. Przygotowaliśmy dla Was listę wybranych targów artykułów artystycznych i krótkie ich opisy.

East China Fair

Termin oraz miejsce wydarzenia: 01-04.03.2018, Szanghaj

Największe wschodniochińskie targi importowo-eksportowe przedstawicieli handlowych z całego świata. Podczas 4-dniowej wystawy prezentowane będą produkty z różnych kategorii, w tym również odzieży, tekstyliów domowych czy w stylu Art Deco.

Strona internetowa: http://www.eastchinafair.org/

China Art and Frame Expo

Termin oraz miejsce wydarzenia: 20-22.03.2019, Jinhua

Największe wydarzenie w branży artystycznej, dedykowane w szczególności przedstawicielom firm, fabryk, indywidualnym artystom i wszystkim tym, którzy poszukują produktów wysokiej jakości.

Strona internetowa: http://www.cafexpo.net/

Maison Shanghai

Termin oraz miejsce wydarzenia: 09-12.09.2019, Szanghaj

Temat targów to styl życia, sztuka i rzemiosło, akcesoria domowe, obrazy dekoracyjne, jak również tekstylia.

Strona internetowa: http://ms.jjgle.com/en/home

Decydując się na współpracę z kontrahentami chińskimi należy dokładnie zapoznać się z wszelkimi wymogami obowiązującymi w handlu. W tym celu zapraszamy na nasze szkolenia z importu z Chin.

Szkolenie Online: Import z Chin

Oceń post

0 / 5. Ilość głosów: 0