Import artykułów plastycznych z Chin

Sztuka jest dla wielu ludzi unikalną formą wyrażenia emocji. Początkowo posługujemy się prostymi przyrządami malarskimi, natomiast z biegiem czasu zaczynamy zagłębiać się w coraz to bardziej zaawansowane techniki. Dlatego poszukujemy szerokiej gamy artykułów artystycznych, które pomogą nam w rozwijaniu swojej pasji. Rynek chiński oferuje nam wiele wariantów tego typu produktów. Poniżej opisujemy import artykułów plastycznych z Chin.

import artykułów plastycznych z Chin

Gdzie produkuje się artykuły plastyczne w Chinach?

Produkty tej branży produkowane są przede wszystkim w prowincji Jiangsu. Dużą rolę odgrywają tu również prowincje Zhejiang, Guangdong oraz Hebei.

Szeroką gamę artykułów plastycznych oferują producenci w Dongguan, Shenzhen, Szanghaju, Kantonie oraz Xiamen. Artykuły do malowania farbami olejnymi znajdziemy w Xiamen, Dongguan, Shenzhen oraz Jinhua. Różnego rodzaju kredki znaleźć można w Wenzhou, a zestawy pędzli lub farby akrylowe – w Kantonie, Qingdao oraz Foshan.

Import artykułów plastycznych z Chin - mapa zagłębi

Import artykułów plastycznych z Chin – cło

W momencie, gdy zdecydujemy się na import produktów z Chin, warto wcześniej sprawdzić obowiązujące stawki celne. Informacje na ten temat znajdziemy w systemie taryfowym ISZTAR. Warto je sprawdzać na bieżąco, gdyż stawki oraz wymagania ulegają zmianom.

Przykładowe stawki celne na artykuły sportowe z Chin

Nazwa produktu – kod celny – stawka celna

  • Farby w kompletach do celów artystycznych (3213 10 00 00) – 6.5%
  • Ołówki i kredki grafitowe (9609 10 10 00) – 2.7%
  • Pisaki i pióra z końcówkami filcowymi (9608 20 00 00) – 3.7%
  • Pędzle artystyczne i pędzle do pisania (9603 30 10 00) – 3.7%
  • Papier i tektura (4802 10 00 00) – 0%
  • Tabliczki i tablice z powierzchniami do pisania, kreślenia lub rysowania (9610 00 00 00) – 2.7%
  • Atrament (3215 90 70 90) – 6.5%.
Bezpłatna konsultacja

Targi artykułów plastycznych w Chinach

Jeśli chcesz rozpocząć import artykułów plastycznych z Chin, jednym z najlepszych sposobów na znalezienie kontrahenta chińskiego jest uczestnictwo w targach branży artystycznej. Tego typu wydarzenie umożliwi nam dokładniejsze zapoznanie się ze szczegółami przedstawianych ofert, jak również uzyskanie większego bezpieczeństwa przy nawiązywaniu współpracy z potencjalnymi partnerami. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę wybranych targów artykułów artystycznych i krótkie ich opisy.

East China Fair

Miejsce wydarzenia: Shanghai New International Expo Centre (SNIEC), Szanghaj, Chiny

Strona internetowa: eastchinafair.org

Największe wschodniochińskie targi importowo-eksportowe przedstawicieli handlowych z całego świata. Podczas kilkudniowej wystawy prezentowane będą produkty z różnych kategorii, w tym również odzieży, tekstyliów domowych czy w stylu Art Deco.

China International Stationery & Gifts Exposition

Miejsce wydarzenia: Ningbo International Conference and Exhibition Center, Ningbo, Chiny

Strona internetowa: en.exponingbo.com

Na tych targach zapoznasz się między innymi z ofertami artykułów piśmienniczych, papierniczych i oczywiście plastycznych.

China Art and Frame Expo

Miejsce wydarzenia: Yiwu International Exhibition Center, Yiwu, Chiny

Strona internetowa: cafexpo.net

Największe wydarzenie w branży artystycznej, dedykowane w szczególności przedstawicielom przedsiębiorstw, fabryk, indywidualnym artystom i wszystkim tym, którzy poszukują produkty wysokiej jakości.

Maison Shanghai

Miejsce wydarzenia: Shanghai World Expo Exhibition & Convention Center, Szanghaj, Chiny

Strona internetowa: maison-shanghai.cn/en

Tematem targów są styl życia, sztuka i rzemiosło, akcesoria domowe, obrazy dekoracyjne, jak i również tekstylia.

Import z Chin w 2021

Import artykułów plastycznych z Chin – obowiązki importera

Decydując się na współpracę z kontrahentami chińskimi należy dokładnie zapoznać się z wszelkimi wymogami obowiązującymi w handlu.

Niektóre przybory plastyczne podlegają pod kontrolę przywozu z tytułu CITES, jak na przykład pisaki i pióra oraz pędzle. Farby i lakiery wpadają pod rozporządzenie REACH, a ono związane jest z kartą charakterystyki (SDS). Farby przeznaczone dla dzieci (do malowania palcami) muszą posiadać znak CE.

Import artykułów plastycznych z Chin – podsumowanie

Cło na import artykułów plastycznych z Chin wynosi od zera do około siedmiu procent. Jeśli chcesz uzyskać optymalną ofertę, rozważ uczestnictwo w targach branżowych. Pamiętaj, by produkty które sprowadzasz, były bezpieczne dla konsumenta. Weź pod uwagę regulacje obejmujące poszczególne typy produktów.

Sprawdź cło na import artykułów papierniczych z Chin.

Bezpłatna konsultacja

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 8