Wyjazd do Chin bez wizy

Chiny pobudzają swój przemysł turystyczny między innymi poprzez rozluźnianie wymogów wjazdowych. Posiadacze paszportów niedyplomatycznych mogą zorganizować wyjazd do Chin bez wizy nawet na okres do 90 dni. Czy można wyjechać do Chin z Polski bez wizy?

wyjazd do Chin bez wizy

Wyjazd do Chin bez wizy z Europy

Istnieje wiele rodzajów wiz do Chin. Dla osób o określonej narodowości możliwa jest podróż do Chin bez potrzeby aplikowania o wizę. Większość Europejczyków była pozbawiona tego przywileju, ale to się zmienia. Od grudnia 2023 r. bez wizy do Chin mogą wyjeżdżać osoby z pięciu dodatkowych krajów europejskich. Od 14 marca 2024 r. Chiny rozszerzają swoją jednostronną politykę ruchu bezwizowego na sześć kolejnych krajów europejskich.

Szkolenie: Import z Chin

Z jakich krajów Europy można podróżować do Chin z Europy bez wizy? 15 dni bez wizy w Chinach

Do Chin możesz podróżować bez wizy, jeśli pochodzisz z krajów takich jak:

 • Szwajcaria
 • Irlandia
 • Węgry
 • Austria
 • Belgia
 • Luksemburg
 • Francja
 • Włochy
 • Niemcy
 • Holandia
 • Hiszpania.

Bezwizowy wyjazd do Chin – na jak długo?

Jeśli posiadasz paszport zwykły wydany przez właściwe jednostki w Szwajcarii, Irlandii, Austrii, Belgii, Luksemburgu, Francji, Niemczech, Holandii, Hiszpanii, we Włoszech lub na Węgrzech, możesz podróżować do Chin bez wizy na maksymalnie 15 dni. Do Chin można wyjechać jako turysta, na spotkanie biznesowe, rodzinne czy znajomych, a także jeśli przesiadasz się w Chinach.

Należy mieć na uwadze, że zniesienie wiz na podróże do 15 dni obowiązuje tylko do 30 listopada 2024 r. Oznacza to, że do Chin możesz podróżować bez wizy:

 • od 14 marca do 30 listopada 2024 r. w przypadku paszportów zwykłych wydawanych obywatelom Szwajcarii, Irlandii, Węgier, Austrii, Belgii i Luksemburga
 • od 1 grudnia 2023 r. do 30 listopada 2024 r. w przypadku paszportów zwykłych wydawanych obywatelom Francji, Włoch, Niemiec, Holandii i Hiszpanii.

Obywatele wyżej wymienionych krajów muszą wcześniej ubiegać się o wizę, jeśli planują pozostać w Chinach dłużej niż 15 dni lub zamierzają tam studiować, pracować, zamieszkać lub wziąć udział w rozmowie kwalifikacyjnej.

Bezwizowy ruch z Europy Południowej do Chin

Posiadacze paszportów zwykłych wydanych w Armenii, Bośni i Hercegowinie oraz San Marino mogą podróżować po Chinach do 90 dni bez wizy (w dowolnym okresie 180 dni z wyjątkiem obywateli San Marino).

Podróż z Europy Wschodniej do Chin bez wizy

Posiadacze białoruskich paszportów mogą podczas jednej podróży spędzić w Chinach maksymalnie 30 dni bez wizy, ale nie więcej niż 90 dni w ciągu jednego roku kalendarzowego.

Bezwizowy ruch z Europy Środkowej do Chin

Paszporty wydawane obywatelom Serbii umożliwiają im podróż do Chin bez wizy przez 30 dni.

Wyjazd do Chin bez wizy z Polski

Czy Polacy mogą już wyjechać do Chin bez wizy na dłuższy czas? Niestety, nie jest to jeszcze możliwe. Z nieoficjalnych źródeł wiemy jednak, że jest taka możliwość w najbliższej przyszłości i Polacy będą mogli przebywać w Chinach bez wizy.

Czy wiesz, że obywatele Polski mogą przebywać w Chinach bez wizy przez kilka dni? Sprawdź zasady tutaj

Ile kosztuje wiza do Chin?

Jeśli musisz aplikować o wizę do Chin, dobra wiadomość jest taka, że niezależnie od tego, skąd pochodzisz, od 11 grudnia 2023 r. do 31 grudnia 2024 r. wiza do Chin jest tańsza, ponieważ obniżono opłaty wizowe o 25% dla podróżujących z zagranicy. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z lokalną ambasadą lub konsulatem ChRL.

Należy mieć na uwadze, że zasady wjazdowe do Chin ulegają zmianom. Przed podróżą sprawdź na informacje na oficjalnych stronach internetowych.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 2