Chiny wznowiły wizy turystyczne

Chiny wznowiły wizy dla obcokrajowców od 15 marca 2023 r. Nowe zasady dotyczą wszystkich rodzajów wiz, w tym wiz turystycznych. Ponadto ważne wizy wydane przed 28 marca 2020 r. na nowo są akceptowane.

Chiny wznowiły wizy

Chiny wznowiły wizy turystyczne

Chiny były kiedyś jednym z najczęściej odwiedzanych krajów na świecie. Ze względu na wprowadzone restrykcje związane z pandemią, wydawanie wiz turystycznych do Chin zostało na długi czas wstrzymane. Tylko określone grupy mogły otrzymać wizy do Chin. Jako że sytuacja uległa poprawie, zasady wjazdowe do Chin zostały zmienione.

Zgodnie z opublikowanym 13 marca 2023 r. zawiadomieniem w sprawie wjazdu do Chin, nowe zasady obowiązują od 15 marca 2023 r. godz. 00:00 (czasu pekińskiego). Zawiadomienie ustanawia nowe zasady wydawania chińskich wiz i wjazdu dla cudzoziemców do Chin.

 • Ważne wizy chińskie, które zostały wydane przed 28 marca 2020 r., mogą zostać wykorzystane do wjazdu do Chin.
 • Odpowiednie zagraniczne jednostki (takie jak Chińskie Centra Wizowe) mają wznowić rozpatrywanie i wydawanie wszystkich rodzajów wiz do Chin. To samo dotyczy chińskich władz ds. wiz portowych.
 • Wznowiono zawieszone zasady, takie jak:
  • bezwizowy wjazd na wyspę Hainan
  • bezwizowy dostęp dla wycieczkowców zawijających do portu w Szanghaju
  • bezwizowy wjazd do prowincji Guangdong dla cudzoziemców z Hongkongu lub Makau
  • bezwizowy wjazd do Guilin dla określonych zagranicznych grup turystycznych z krajów ASEAN.

Jakie są nowe zasady wjazdowe do Chin?

Po pierwsze, jeśli Twoja ważna wiza do Chin została wydana przed 28 marca 2020 r., możesz jej użyć do wjazdu do Chin. 

Dotychczas obcokrajowcom wydawane były tylko niektóre rodzaje chińskich wiz. Obecnie Chiny zezwalają na wydawanie wszystkich kategorii wiz. Oznacza to między innymi, że turyści mogą zwiedzać Chiny po uzyskaniu odpowiedniej wizy. 

Obszary w Chinach, do których wjazd był bezwizowy, zostały przywrócone. Zasada dotyczy podroży do tropikalnej wyspy Hainan, prowincji Guangdong, Guilin oraz statków wycieczkowych zawijających do portu w Szanghaju. W niektórych tych przypadkach bezwizowy wjazd dotyczy podróżnych z określonych obszarów. 

Ile się czeka na chińską wizę? 

Jak podaje Chińskie Centrum Wizowe w Warszawie, proces wydawania wizy trwa: 

 • cztery dni robocze w trybie normalnym 
 • trzy dni robocze w trybie ekspresowym 
 • dwa dni robocze w trybie super pilnym. 

Aby uzyskać więcej informacji, zalecamy skontaktować się z Centrum Wizowym w Warszawie. Jeśli ubiegasz się o wizę służbową do Chin, pamiętaj o zaproszeniu do wizy

ChinskiRaport nie przyjmuje wniosków wizowych ani nie pośredniczy w procesie ubiegania się o wizę.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

3.7 / 5. Ilość głosów: 3