Tianjin. Region produkcji sztucznych kwiatów w Chinach

Niekiedy chcielibyśmy cieszyć się pięknym otoczeniem, ale nie poświęcać mu wiele naszej energii. Idealnymi dekoracjami są więc sztuczne kwiaty oraz rośliny. Ich sztuczność nie zawsze oznacza, że przyłożymy rękę do zwiększania się ilości trudno rozkładających się odpadów. Sztuczne kwiaty mogą być bowiem wykonane z jedwabiu, płatków mydlanych i papieru. Każdy znajdzie coś, co wpisze się w jego gusta, jako że przyjmują one różne kolory oraz kształty, nieosiągalne w naturze. Państwo Środka szczyci się największymi producentami tych wyrobów. Jednym z miejsc koncentracji wytwórstwa kwiatów z tworzywa i dóbr im podobnych jest Tianjin. Sprawdź, czym charakteryzuje się ten region produkcji sztucznych kwiatów w Chinach. Zachęcamy do rozeznania się na miejscu wśród producentów i zapoznanie się z ich ofertą z pierwszej ręki. Pożyteczne dla biznesu będzie uczestnictwo w targach handlowych. Planowana wizyta nie powinna jednak zahaczać o najważniejsze chińskie święta, które najczęściej są ruchome.

Tianjin region produkcji sztucznych kwiatów w Chinach

Gdzie produkuje się sztuczne kwiaty w Chinach? O Tianjinie

Tianjin to jedno w czterech wydzielonych miast Chin. Jego nazwa oznacza Niebiański Bród. Tianjin jest portową metropolią w północnej części Państwa Środka nad zatoką Bohai. Jest czwartym miastem w Chinach pod względem wielkości liczby ludności. Po staniu się specjalną strefą ekonomiczną w 1976 roku, miasto osiągnęło wielki sukces gospodarczy. Tianjin uważa się za kolebkę chińskiej rewolucji przemysłowej.

Od 1994 roku, miastem partnerskim Tianjinu jest Łódź.

Tianjin położenie w Chinach
Szkolenie: Import z Chin

Tianjin – region produkcji sztucznych kwiatów w Chinach

W dzielnicy Wuqing, graniczącej z Pekinem, znajdują się setki fabryk produkujących sztuczne kwiaty i rośliny. Wytwarzane są one z najróżniejszych materiałów, odznaczając się feerią barw oraz mnogością kształtów. Szczególnie cenione są ornamenty kwiatowe z jedwabiu wykonywane ręcznie w Caozili. Cieszą się one uznaniem w Rosji, Singapurze, Japonii oraz Korei Południowej. Wartość eksportu sztucznych kwiatów z Caozili wynosi ponad 36 milionów juanów.

Tianjin region produkcji sztucznych kwiatów

Targi handlowe sztucznych kwiatów w Tianjinie

W Tianjinie co prawda odbywają się targi handlowe, lecz dotyczą one maszynerii. Znajduje się tam wiele stref gospodarczego rozwoju inwestujących w tę branżę. W przypadku chęci zapoznania się ze sztucznymi kwiatami i podobnymi dobrami, zalecamy udać się na Targi Kantońskie. Organizowane są one dwa razy do roku w tym samym terminie. Podczas fazy drugiej tych najstarszych i największych targów w Chinach prezentowane są między innymi prezenty oraz dekoracje do domu, w tym sztuczne kwiaty i rośliny. W naszym artykule dowiesz się, jak przygotować się na wyjazd na Targi Kantońskie.

Lokalizacja: Guangzhou – China Import and Export Complex, Kanton, Chiny

Strona internetowa: cantonfair.org.cn

Tianjin targi sztucznych kwiatów

Innym zagłębiem produkcji sztucznych kwiatów w Chinach jest Yiwu. Organizowane są tam targi China Yiwu International Commodities Fair (Yiwu Fair). Obejmują one wiele typów produktów, w tym dekoracje kwiatowe i roślinne.

Lokalizacja: Yiwu International Expo Center, Yiwu, Chiny

Strona internetowa: yiwufair.com

Tianjin region produkcji sztucznych kwiatów w Chinach targi
Szkolenie: Import z Chin

Region produkcji sztucznych kwiatów w Chinach. Przewodnik

Jak dostać się do Tianjinu?

  • Samolotem

W Tianjinie w dzielnicy Dongli znajduje się port lotniczy Tianjin-Binhai. Działa on jako jeden z głównych towarowych portów lotniczych w Państwie Środka. Obsługuje loty międzynarodowe, głównie z Korei Południowej oraz Japonii, jak i wewnętrzne. Lotnisko połączone jest metrem ze śródmieściem, koszt przejazdu wynosi 3 RMB.

Od 2019 roku alternatywnym lotniskiem stał się największy port lotniczy na świecie, Pekin-Daxing, mający odciążyć pozostałe lotniska pekińskie. Aby dostać się do Tianjinu, należy przesiąść się na autobus, taksówkę lub pociąg. Podróż zajmie od półtorej godziny do dwóch i pół, w zależności od wybranego środka transportu. Przejazd taksówką kosztuje 360 RMB, pociągiem oraz metrem 112 RMB, a autobusem 75 RMB.

  • Autobusem

Podróż autobusem z centrum Pekinu do Tianjinu trwa około dwie godziny i kosztuje w granicach 25 RMB.

  • Pociągiem

Tianjin jest ważnym węzłem komunikacji kolejowej. Liczne linie umożliwiają dojazd do Tianjinu z Pekinu, Szanghaju, Harbinu czy Nankinu i wielu innych większych miast. Podróż szybką koleją z Pekinu do Tianjinu trwa około pół godziny, a bilet w zależności od klasy wynosi od 30 do 240 RMB. Szybka kolej zatrzymuje się na stacji w dzielnicy Wuqing.

Tianjin region produkcji sztucznych kwiatów w Chinach miasto
Źródło: pic4.zhimg.com/v2-fd91b2dd86bfb1665c1669a82a0df56e

Jak poruszać się po Tianjinie?

Tianjin jest jednym z niewielu miast w Chinach, które posiada linie tramwajowe zdolne do obsługi nowoczesnych pojazdów. Tramwaje operują co 3 minuty w godzinach 5:30-24:00. Koszt przejazdu w jedną stronę wynosi 2 RMB.

Miasto to jako drugie w Chinach po Pekinie otworzyło metro, w sumie sześć linii. Kolejne linie są w budowie. W zależności od długości trasy, kosz biletu wynosi od 2 do 5 RMB.

Mogą wystąpić problemy w komunikacji z taksówkarzami, zaleca się więc przygotowanie informacji o celu podróży w chińskich znakach. Taryfy zaczynają się od 8 RMB na pierwszych 3 km, a następnie wynoszą 1,7 RMB za każdy kilometr.

W Tianjinie w 1904 roku ruszyła pierwsza miejska linia autobusowa w Państwie Środka. Koszt biletu na autobus to minimum 1 RMB za kurs.

Stawki celne na sztuczne kwiaty

Importując należy pamiętać o obowiązku opłacenia cła.Stawka celna sztucznych kwiatów, liście, owoców oraz ich części (6702100000) wynosi 4,7%. Należność za te dekoracje wykonane z innych materiałów (6702 900000) jest identyczna.

Sprawdź inne nasze artykuły na temat zagłębi produkcyjnych w Chinach.

Import z Chin w 2021

Oceń post

4.7 / 5. Ilość głosów: 3