Rok Smoka

Chińskie znaki zodiaku znane są większości jako symbole związane z astrologią, które odpowiadają za cechy osób urodzonych pod danym znakiem. W Chinach co roku obchodzony jest także rok danego znaku, który zwiastuje szczęście i pomyślność osobie, której rok przypada. Chińskie znaki zodiaku odpowiadają schematowi kalendarza księżycowego. W tym artykule przybliżamy informacje o piątym z dwunastu symboli – Smoku. Kiedy jest Rok Smoka?

Rok Smoka

Rok Smoka – kiedy przypada?

Rok Smoka pojawia się co 12 lat. Lata smoka to 1916, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012, 2024, 2036 itd. Kompletny cykl znaków trwa 60 lat. Chińczycy traktują 60 urodziny jako wielkie wydarzenie, które symbolizuje nowy cykl ich życia.

Każde zwierzę zodiaku w swoim roku posiada jeden z pięciu żywiołów, które również nadają swoje własne znaczenie. Te żywioły to: ogień, ziemia, metal, woda oraz drewno. W roku 2024 Smokowi towarzyszy żywioł drewna.

Chiński znak zodiaku smok
Źródło: photophoto.cn/pic/29544770.html

Znaczenie Smoka w zodiaku chińskim

Według legendy wyścigu zwierząt, Smok jako piąty dociera do mety. Po zapytaniu go czemu mimo posiadania skrzydeł nie przybył jako pierwszy, ten odpowiedział, iż po drodze natrafiał na różne sytuacje, w których cierpiący wołali o jego pomoc, a on nie zamierzał odmówić.

Według chińskich wierzeń Smok ze swojej natury jest właśnie bardzo pomocny wobec potrzebujących bez potrzeby otrzymania czegoś w zamian.

Szkolenie: Import z Chin

Charakterystyka osób spod znaku Smoka

Smok widziany jest jako wolny duch, którego nie trzymają żadne zasady i reguły. Posiada otwarty umysł, a w jego duszy płonie płomień kreatywności. Osoby spod znaku Smoka uchodzą za bardzo ambitne i niezwykle sumienne. Z drugiej strony, wierzy się, iż Smok symbolizuje również brak cierpliwości oraz trzymania języka za zębami. Poza tym osoby spod tego znaku podobno nie lubią zatłoczonych miejsc, w których czuliby się w jakiś sposób skrępowani. Poza tym, mogą również charakteryzować się wysokimi wymaganiami, do których prawdopodobnie prowadzą ich ambicje i dążenie do perfekcji.

Jeśli chodzi o rodzinę, to przez swoje zawodowe ambicje i perfekcjonizm, Smoki są znane z wchodzenia w związki małżeńskie najpóźniej.

W zdrowiu najbardziej grozi osobom spod znaku Smoka stres. Spowodowany on jest zazwyczaj ryzykiem i działaniami podejmowanymi przez te osoby, które lubią podejmować nowe wyzwania.

Uważa się, że odpowiednikiem Smoka w znaku zachodnim jest Baran.

Najbardziej kompatybilne ze znakiem Smoka są znaki: Szczur, Małpa, Kogut.

Najmniej kompatybilne ze znakiem Smoka są znaki: Smok, Pies, Bawół.

Znane osoby urodzone pod zodiakiem Smoka to między innymi: Charles Darwin, Martin Luther King Jr., Bruce Lee, John Lennon.

Podsumowanie

Historie i wierzenia związane z chińskimi znakami zodiaku są niezwykle interesujące i zaskakujące dla osób spoza tej kultury. Warto zapoznać się z podstawowymi charakterystykami znaków zodiaku chińskiego. Ta wiedza być może pomoże nam zapunktować w konwersacjach z partnerami z Chin, którzy z pewnością docenią nasz poświęcony czas na zapoznanie się z tak ważnym elementem kultury Państwa Środka.

Bezpłatna konsultacja

Oceń post

4.9 / 5. Ilość głosów: 8