Rok Konia

Chiński Nowy Rok nie może nadejść bez hucznych celebracji, spotkań przy rodzinnym stole oraz powitania nowego znaku zodiaku, który przez całe kolejne dwanaście miesięcy będzie sprawował pieczę nad powodzeniem i szczęściem w nadchodzącym czasie. Do jednego z dwunastu zwierząt Chińskiego Zodiaku należy Koń, którego symbolikę oraz charakterystykę przedstawimy w dzisiejszym artykule. Kiedy będzie Rok Konia?

rok konia

Rok Konia

Chiński kalendarz księżycowy – Wielki Wyścig

O ile w Chinach normalnie używa się kalendarza gregoriańskiego, tradycyjne święta oraz obchody idą zgodnie z kalendarzem księżycowym i z niego również wywodzą się zwierzęta z Chińskiego Zodiaku.

Według Legendy o Wielkim Wyścigu, Nefrytowy Cesarz posłał do na ziemię swojego sługę, który miał ogłosić wśród zwierząt konkurs. Pierwsza dwunastka, która przejdzie przez bramy nieba, będzie chroniła cesarza. Zwierzęta pojawiły się w następującej kolejności: Szczur, Wół, Tygrys, Królik, Smok, Wąż, Koń, Owca, Małpa, Kogut, Pies i Świnia.

Symbolika Konia w Chinach

Osoby spod znaku Konia mają dużo energii, lubią iść na żywioł i świetnie czują się w towarzystwie. Oznacza to, że bardzo łatwo nawiązują przyjaźnie z innymi, często będąc głównymi rozmówcami w grupie. Konie są odważne, zabawne i czerpią z życia pełnymi garściami. Ze względu na swoją ekstrawertyczną naturę, potrzebuję często kontaktu z ludźmi. Dlatego najlepiej sprawdzają się w pracach takich jak dziennikarze, publicyści, tłumacze, przewodnicy wycieczek czy nauczyciele.

Rok Konia w Chinach
Źródło: sohu.com/a/342831349_558106

Jednak nie możemy nie wspomnieć o kilku słabościach osób spod znaku Konia. Bardzo często są one zbyt ambitne oraz skupione głównie na sobie. Nie oznacza to jednak, że nie dbają również o dobro innych ludzi. Osoby spod znaku konia często są uznawane za bardzo inteligentne, jednak w rzeczywistości są również przebiegłe oraz zbyt pewnie siebie.

Szkolenie: Import z Chin

Co przynosi szczęście, a co pecha osobom spod znaku Konia?

Jak każdy inny znak, Konie posiadają swoje szczęśliwe i pechowe symbole.

Rzeczy, które przyniosą im dużo szczęścia to:

  • Cyfry: 2, 3 oraz 7
  • Kolory: zielony i żółty
  • Kwiaty: Kalia oraz Jaśmin

Z drugiej strony, Konie koniecznie powinny uważać na:

  • Cyfry: 1, 5 i 6
  • Kolory: niebieski oraz biały
  • Miesiące: 5, 7 i 11 z Chińskiego Kalendarza Lunarnego

Oprócz tego, rok Konia będzie dla jego posiadaczy rokiem pechowym. Jest to okres, w którym powinniśmy zabezpieczać się przed złymi duchami oraz gniewem Bóstwa Wieku – Tai Sui. W tym celu powinniśmy często nosić czerwone elementy. Niekoniecznie muszą być to ubrania, wystarczą takie akcesoria jak biżuteria, bielizna, skarpetki, torebki czy krawaty.

Jesteś z roku Konia?

Dotychczas rok Konia występował w latach: 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014 oraz będzie występować w roku 2026.

Sławne osoby spod znaku Konia to Clint Eastwood, Paul McCartney, Angela Merkel, Jackie Chan oraz Greta Thunberg.

Sprawdź pozostałe chińskie znaki zodiaku.

Bezpłatna konsultacja

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 3