Rok Węża w Chinach

Powitanie Chińskiego Nowego Roku nie może obejść się bez hucznych celebracji. Ulice oraz domy dekorowane są czerwienią, niebo wypełnione fajerwerkami, a podróżujący po kraju ludzie wracają na ten okres do swoich rodzin, aby wspólnie spędzić kolejne kilka tygodni. Wraz z powitaniem Chińskiego Nowego Roku pojawia się również jedna z jego najważniejszych i nieodłącznych postaci – nowe zwierzę z chińskiego zodiaku. Do jednych z nich należy wąż, który jest jedynie jednym z dwunastu zwierząt zawartych w chińskim kalendarzu księżycowym. Tak jak każdy inny znak, wąż charakteryzuje się pewną symboliką, która jest między innymi powiązana z wyzwaniami oraz zaleceniami na kolejny rok. Kiedy jest rok węża w Chinach?

Rok Węża

Chiński kalendarz księżycowy – legenda o znakach zodiaku

W chińskim kalendarzu księżycowym istnieje dwanaście zwierząt: Szczur, Wół, Tygrys, Królik, Smok, Wąż, Koń, Owca, Małpa, Kogut, Pies i Świnia. Wszystkie są powiązane z legendą o Wielkim Wyścigu, która zapoczątkowała powstanie chińskich znaków zodiaku.

Według legendy, dawno temu Nefrytowy Cesarz zapragnął, aby chroniło go dwanaście zwierząt. W tym celu wysłał swego sługę, aby poinformował wszystkie istoty na ziemi o Wielkim Wyścigu. Zasada polegała na tym, że ten kto pierwszy przejdzie przez bramy nieba, ten dostanie lepsze oraz wyższe stanowisko.

Symbolika Węża w Chinach

Według słynnej legendy, Wąż przybył do mety jako szósty – zaraz po smoku. Dawniej w Chinach węże były często nazywane małymi smokami, jednak wcale nie cieszyły się aż tak dużą popularnością. O ile smoki były potężnymi, lecz mitycznymi zwierzętami, węże od zarania dziejów wywoływały w ludziach mieszane emocje ze względu na swój bardzo trujący jad oraz mało przyjazne usposobienie. Dlatego osoby spod tego znaku były znane przede wszystkim z elokwencji oraz wyrafinowania. Kobiety spod tego znaku są przepiękne, ale również zimne i bezpośrednie, przez co często są określane jako beautiful snakes. Oprócz tego, osoby spod znaku Węża są znane ze swojej tajemniczości i podejrzliwości, co z jednej strony nadaje im nonszalancji, jednak z drugiej mogą wydawać się innym zbyt niedostępne – co nie oznacza, że faktycznie takie są!

Jednak warto pamiętać, że węże mają również wiele pozytywnych cech osobowości, które wyróżniają je na tle innych znaków zodiaku. Osoby spod tego znaku są świetnymi przywódcami, mają bardzo dużo szczęścia w życiu oraz miłości. Ze względu na dużą pewność siebie i charyzmę, węże dobrze odnajdują się w grupie.

Rok węża

Rok Węża. Jesteś spod znaku Węża?

Według chińskiego horoskopu, węże urodziły się w następujących latach: 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013 i urodzą się co następne 12 lat, czyli w 2025, 2037 r. itp.

Znane osoby spod znaku Węża to Pablo Picasso, Mao Zedong, John F. Kennedy oraz Stephen Hawking.

Na co powinny uważać osoby spod znaku Węża?

Tak jak każdy znak zodiaku, węże mają swoje szczęśliwe oraz pechowe symbole.

Do szczęśliwych należą:

  • Liczby: 2, 8 i 9
  • Kolory: czarny, czerwony oraz żółty
  • Kwiaty: orchidea oraz kaktus

Natomiast w rzeczy które mogą przynieść wężom pecha wliczają się:

  • Liczby: 1, 6 i 7
  • Kolory: brązowy, złoty i biały
  • Miesiące: 3, 9 oraz 12 miesiąc z kalendarza księżycowego

W dodatku warto wspomnieć o tym, że według chińskich wierzeń rok danego zodiaku będzie dla jego posiadaczy rokiem pechowym. Jest to niejako zemsta Bóstwa Wieku – Tai Sui. Podobno rok naszego urodzenia jest dla Bóstwa obrazą, także w tym okresie powinniśmy zadbać o nasze szczęście oraz unikać gniewu Bóstwa.

W tym celu przez cały rok powinniśmy nosić czerwone elementy – ubrania, biżuterię oraz akcesoria – których mają przynieść nam szczęścia oraz wygonić z naszego życia złe duchy.

Sprawdź pozostałe chińskie znaki zodiaku.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 4