Jak śledzić przesyłki z Chin?

Kupując na portalach takich jak AliExpress, Gearbest, Banggood czy Zaful możemy spodziewać się stosunkowo długiego oczekiwania na paczkę ze względu na wysyłkę z odległych nam Chin. Na szczęście śledzenie przesyłek jest dość powszechne przy zamawianiu produktów z zagranicy. Przede wszystkim pomaga to przewidzieć, kiedy możemy spodziewać się dostarczenia przesyłki do domu. Ponadto pomaga eliminować oszustwa i zmniejsza częstotliwość zaginięcia paczek. Poniżej wyjaśniamy jak śledzić przesyłki z Chin.

jak śledzić przesyłki z Chin

Dzięki śledzeniu paczki możemy również zobaczyć kiedy nasz towar zostanie zatrzymany na kontroli celnej, co może równać się z dodatkowymi opłatami za cło lub VAT. Śledzenie przesyłki jest ważne dla kupującego, który niecierpliwie oczekuje dostawy, jak również dla sprzedawcy, któremu zależy na otrzymaniu pozytywnej opinii. Do tego procesu potrzebujemy jedynie “tracking number”.

Czym jest tracking number?

W dosłownym tłumaczeniu to numer śledzenia, czyli kod nadawany przesyłce przez przewoźnika, który służy nam do monitorowania statusu przesyłki. Numer ten składa się z cyfr i liczb. Przesyłka rejestrowana oznaczana jest literą R na początku kodu.

Zdarzają się jednak przesyłki nierejestrowane, które najczęściej składają się z samych cyfr lub na początku znajdują się litery oznaczające przewoźnika. Przesyłka nierejestrowana umożliwia nam śledzenie, jednak tylko na terenie państwa, z którego została wysłana.

Przykładowy kod przesyłki rejestrowanej może wyglądać następująco: RR123456789CN, gdzie CN oznacza kraj z jakiego nadawana jest paczka, w tym wypadku są to Chiny.

Szkolenie: Import z Chin

Jak możemy śledzić nasze przesyłki z Chin?

Musimy odnaleźć nasz kod śledzenia. Zazwyczaj znajduje się on pod hasłem “Awaiting delivery” (Aliexpress) lub “Track your shippment” (Gearbest) przy danym towarze w zakładce „moje zamówienia” / „my orders”. Często wchodząc w status naszego zamówienia możemy zobaczyć gdzie aktualnie znajduje się przesyłka.

Natomiast drugą opcją jest skopiowanie naszego kodu i skorzystanie z jednej ze stron śledzących przesyłki. Musimy jednak pamiętać, że informacje w systemie mogą być wprowadzone nawet z kilkudniowym opóźnieniem.

Gdzie możemy śledzić przesyłkę z Chin?

Istnieje wiele stron, które pozwalają nam śledzić nasz towar używając numeru śledzenia.

Strony, na których możemy sprawdzić status naszej przesyłki:

Warto skorzystać z kilku serwisów do sprawdzenia statusu przesyłki. Ze względu na to, że informacje w systemie mogą być wprowadzone o różnym czasie, mogą się różnić.

Oceń post

3.8 / 5. Ilość głosów: 25