Aliexpress Standard Shipping

AliExpress to internetowy serwis detaliczny z siedzibą w Chinach, należący do Alibaba Group. Uruchomiony w 2010 roku, składa się z małych przedsiębiorstw w Chinach i innych miejscach, takich jak Singapur, oferujących produkty dla międzynarodowych nabywców internetowych. Witryna AliExpress.com obecnie dostępna jest w 12 językach i jest popularna na całym świecie, w tym również w Polsce. AliExpress oferuje międzynarodowym nabywcom łatwiejszy sposób na uzyskanie produktów z Chin. Aliexpress Standard Shipping, czy też standardowa wysyłka AliExpress jest jedną z popularnych opcji dostawy dostępnych w tym serwisie. W tym artykule przyjrzymy się bliżej standardowej wysyłce produktów AliExpress.

Aliexpress Standard Shipping

Czym jest Aliexpress Standard Shipping

Aliexpress Standard Shipping jest firmą logistyczną należącą do Alibaba Group. Ten sposób dostawy można spotkać przy składaniu zamówień z serwisu AliExpress i innych serwisów tej grupy. Jest on dostępny dla wszystkich klientów AliExpress, a dostawą produktu zajmuje się sama firma AliExpress.

Jak działa Aliexpress Standard Shipping?

Zasada działania firmy jest taka, że nie oferuje ona bezpośredniej usługi dostawy, lecz nawet na tym etapie biznesowy gigant działa jako pośrednik, przejmując część problemów logistycznych i kontrolnych nad przesyłkami. Aliexpress wykorzystuje za to swoich partnerów wysyłkowych do dostarczenia zamówionych produktów. Aliexpress Standard Shipping współpracuje z wieloma przewoźnikami pocztowymi i kurierskimi: Singapore Post, Posti Finland, Correos, DHL czy też Direct Link.

Po zapakowaniu swoich produktów, sprzedawcy dostarczają je do centrum wysyłkowego AliExpress, które następnie sprawdza i dostarcza je do za pośrednictwem własnego serwisu. Kiedy zaś kupujący przy zamówieniu produktu wybierają standardową wysyłkę AliExpress, ten sam proces odbywa się ponownie. Produkty są najpierw dostarczane do ich centrum wysyłkowego, a następnie wysyłane do klienta za ich pośrednictwem.

Średni czas dostawy dla standardowych przesyłek wynosi 15-45 dni i różni się w zależności od miejsca docelowego wysyłki. Mimo to, Aliexpress posiada klasę premium. Średnia prędkość paczek premium wynosi 7-15 dni.

produkty na Aliexpress
sposoby wysyłki na Aliexpress

Zalety i wady Aliexpress Standard Shipping

Zalety

AliExpress Standard Shipping to przystępna cenowo metoda wysyłki i zazwyczaj jest jedną z najtańszych. W niektórych przypadkach może to być bezpłatna opcja wysyłki w AliExpress. Korzystanie z tej usługi jest zawsze bezpieczniejszą opcją niż wybranie wysyłki bezpłatnej. Przy bezpłatnej wysyłce, nasza paczka jest niezarejestrowana i nie można śledzić jej trasy. Z ASS możemy dowiedzieć się na bieżąco o każdym etapie przesyłki za pomocą wielu stron internetowych takich jak chociażby PackageRadar bądź też bezpośrednio z konta Aliexpress. Warto zawsze upewnić się, że nasz numer identyfikacyjny przesyłki jest prawidłowy i zgodny z formą naszego zamówienia. Większość prawidłowych numerów rozpoczyna się od litery „R”, w środku zawiera dziewięć cyfr i kończy kodem kraju.

Prawie wszyscy dostawcy na AliExpress mogą korzystać z tego rodzaju wysyłki, więc zwykle jest to najłatwiejsza opcja do wyboru. Co więcej, biorąc pod uwagę cenę opcji wysyłki, jakość opakowania przedmiotu jest dość zadowalająca.

Szkolenie: Import z Chin

Wady

Czasami dostawa trwa dłużej niż przewidywane 15-45 dni – 2 miesiące i więcej. Powodów może być wiele: kwestie celne, obciążenia placówek pocztowych, czy też niepoprawny adres docelowy (np. błędne wpisanie adresu wysyłki). Ponadto, bywa, że paczki są gubione podczas wysyłki i niewiele można na to poradzić. W takich przypadkach można starać się o zwrot pieniędzy poprzez AliExpress.

Co prawda istnieją pewne ograniczenia, ale ogólnie rzecz biorąc, można wygrać spór, jeśli się go założy. Szansa na wygranie sporu jest większa w przypadku, gdy sprzedający obiecał dostarczyć przesyłkę w określonym czasie. Zazwyczaj warunki dostawy są określane przez sam AliExpress. Odpowiednie informacje można znaleźć w sekcji szczegółów zamówienia.

Należy pamiętać, że jeśli przesyłka zostanie wysłana w styczniu lub lutym, wówczas termin ten wydłuża się do 1,5-2 miesięcy, ponieważ jest to czas noworoczny, a następnie rozpoczyna się Chiński Nowy Rok (kiedy to chińskie urzędy pocztowe i sklepy mają wakacje przez prawie 2 tygodnie).

Inne rodzaje przesyłek na Aliexpress

Jak już wspomniano, wysyłka towarów kupionych na Aliexpress nie jest dokonywana przez samą firmę, ale przez sprzedawcę, który otrzymuje nasze zamówienie i jest odpowiedzialny za jego wysłanie. W związku z tym nie ma jednego rodzaju przesyłki, ponieważ istnieją tysiące firm transportowych, które mogą być używane przez sprzedającego. Mimo tego można wyróżnić trzy główne typy przesyłek.

  • Przesyłki zwykłe

Są to przesyłki przeznaczone dla małych produktów (paczki, które mieszczą się w małej wyściełanej kopercie). Nie można ich śledzić, to znaczy, że nie będziemy w stanie zobaczyć, dokąd zmierza nasze zamówienie, ani otrzymać powiadomienia w dniu jego dostarczenia. Zazwyczaj w przypadku tego typu paczek listonosz zostawia je w naszej skrzynce pocztowej i nie wymaga podpisu, aby je odebrać.

  • Przesyłki certyfikowane

Są one najbardziej popularną opcją w przypadku produktów AliExpress. Ten rodzaj przesyłki może być śledzony przez Internet. Przesyłka dotrze do nas przez firmę pocztową naszego kraju (tę samą, która daje nam listy), ale w tym przypadku będzie wymagany podpis. Jeśli nie będziemy mogli odebrać paczki, istnieje możliwość odebrania jej później na poczcie. Do tego rodzaju wysyłek zalicza się m.in. usługa Aliexpress Standard Shipping.

  • Przesyłki premium (za pośrednictwem prywatnego kuriera)

Zwykle wykorzystywane przy bardzo dużych lub ciężkich zamówieniach. Czas wysyłki jest szybszy od pozostałych, lecz z tego powodu musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami. Przykładami firm kurierskich oferujących usługę przesyłek premium w AliExpress są chociażby DHL, FedEx czy EMS.

Zapoznaj się również z pełnym poradnikiem jak kupować na Aliexpress.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

4.9 / 5. Ilość głosów: 8