Aliexpress – wysyłka z Europy

Aliexpress, portal B2C (business-to-customer) należący do spółki Alibaba, ma swoją siedzibę w Chinach, jednak od niedawna posiada również magazyny w niektórych krajach europejskich. Z tego przewodnika dowiedzą się Państwo, z których krajów europejskich można zamawiać produkty z Aliexpress oraz jak wygląda wysyłka z Europy.

Aliexpress wysyłka z Europy

Aliexpress – magazyny w Europie

Poza Chinami, Aliexpress umożliwia wysyłkę z wybranych krajów europejskich. Dzięki temu skraca się czas oczekiwania na przesyłkę. Na ten moment Aliexpress posiada magazyny m.in. w:

  • Niemczech
  • Wielkiej Brytanii
  • Hiszpanii
  • Czechach
  • Francji
  • Włoszech
  • Turcji
  • Polsce.

Mimo to na polskojęzycznej stronie serwisu nie znajdziemy opcji filtrowania wyników wyszukiwania przez miejsce wysyłki. Musimy przejść do głównej strony serwisu – Aliexpress.com.

W tym celu, w górnej części strony musimy wybrać język angielski. Po wciśnięciu przycisku „zapisz”, zostaniemy przekierowani na główną stronę serwisu.

Aliexpress wysyłka z Europy

Poniżej znajduje się ilustracja przedstawiająca wygląd strony Aliexpress.com, kiedy wpiszemy w wyszukiwarkę słowo „tshirt”. W przeciwieństwie do polskojęzycznej strony, strona międzynarodowa posiada filtr „Ship from”.

wysyłka z Aliexpress

Aliexpress – darmowa wysyłka z Europy

Szkolenie: Import z Chin

Wysyłka z krajów europejskich, a nawet bezpośrednio z Polski nie jest darmowa we wszystkich przypadkach.

Jak widać na załączonym obrazku, jeśli wybierzemy dowolny produkt i wejdziemy na jego stronę, może się okazać, że wysyłka z Polski także wymaga dodatkowej opłaty. Może ona wynosić niewiele jak w tym przypadku, ale trzeba być gotowym na taką ewentualność.

dostawa z Aliexpress

Z tego też powodu warto zawczasu zaznaczyć opcję „Free Shipping”, zanim klikniemy przycisk „wyszukaj”.

wysyłka Aliexpress

Tę opcję filtrowania produktów warto wybrać również, ponieważ wiele produktów posiada pod ceną komentarz „Free Shipping”, ale niekoniecznie musi się on odnosić do transportu do naszego kraju docelowego.

Poniżej przykładowo można zobaczyć wyniki wyszukiwania towaru „mermaid tail costume”. Bez zaznaczonego filtra „Free Shipping”, może nam się zdawać, że większość z 34 wyników zapewnia darmową wysyłkę towaru. Nie jest to jednak darmowa wysyłka do Polski, ponieważ kiedy zaznaczymy filtr, nasze możliwości zawężają się do jedynie pięciu wyników.

produkty Aliexpress

Poniżej widoczny jest rezultat zaznaczenia filtru „Free Shipping”.

produkty

Zalety dostawy Aliexpress z magazynów w Europie

Największą zaletą wysyłki produktów Aliexpress z ich europejskich magazynów jest bez wątpliwości nawet kilkakrotnie skrócony czas oczekiwania na naszą przesyłkę. Ponadto, jeśli zamawiamy towar na własny użytek, nie musimy obawiać się opłat celnych, nawet wtedy, gdy wartość zamawianego przez nas towaru przekracza 150 EUR. Z tego powodu czasami bardziej opłacalne jest wybranie opcji z płatną przesyłką z Europy zamiast z bezpłatną z Chin. Należy jednak pamiętać, że zamawiając na Aliexpress robimy zakupy jako osoby prywatne, tzn. bez zamiaru dalszej odsprzedaży. To portal Alibaba zajmuje się sprzedażą towaru B2B (business-to-business).

Magazyny w Europie to również rodzaj koła ratunkowego Aliexpress, w wypadku, gdyby transport produktów z Chin do Europy został z jakiejś przyczyny utrudniony, np. przez niską liczbę lotów.

Aliexpress – wysyłka z Europy. Podsumowanie

Mimo że europejskie magazyny Aliexpress nie posiadają nieskończonej oferty towaru, zapewniają wystarczająco szeroki asortyment, aby zadowolić wielu europejskich klientów. Jeśli dany produkt nie jest dostępny w Polsce, może być dostępny w Niemczech, Hiszpanii czy innym kraju. Zamówiony w ten sposób towar ma do przebycia krótszą drogę, a to wiąże się z krótszym czasem oczekiwania. W wielu przypadkach wysyłka towaru jest również darmowa. W związku z powyższym możliwość dostawy bezpośrednio z Europy z pewnością umili polskim klientom Aliexpress zakupy na portalu.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

4.6 / 5. Ilość głosów: 14