Import Push Bubble z Chin

Branża zabawkowa dynamicznie się rozwija, a producenci wciąż wychodzą naprzeciw wymaganiom konsumentów, projektując coraz to nowsze gadżety. W ostatnim czasie na rynku pojawiła się zabawka sensoryczna Push Bubble, lub inaczej Pop It, Bubble Pop, czy też Fidget Toy. Jej główną właściwością jest działanie antystresowe, co sprawia, że jest ona przeznaczona zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych. Czym jest nowa zabawka i jakie są wymagania na import Push Bubble z Chin?

Import Push Bubble z Chin

Czym dokładnie jest Push Bubble?

Push Bubble to płaska, silikonowa zabawka dostępna w różnych kształtach i kolorach, posiadająca uwypuklenia mające imitować fakturę folii bąbelkowej. Naciskanie wypustek ma wpływać relaksująco i odstresowująco na użytkownika. Zabawka służy wyciszeniu się, poprzez skupienie uwagi na powtarzanej czynności, oraz rozwijaniu doświadczeń sensorycznych u dzieci. Dzięki swoim właściwościom, jest ona odpowiednia również dla dzieci ze spektrum autyzmu lub ADHD.

Gdzie produkuje się Push Bubble w Chinach?

Szczególną uwagę warto zwrócić na regiony produkcji wyrobów zabawkowych, takich jak miasta Shantou, Dongguan, Shenzhen i Guangzhou w prowincji Guangdong. Szeroką ofertę zabawek, w tym Push Bubble, znajdziemy również w miejscowościach Yiwu i Ningbo w prowincji Zhejiang.

Gdzie kupić Push Bubble

Push Bubble na Alibaba

Wyjazd do Chin w celu poszukiwania nowych dostawców to dobry sposób, lecz kosztowny. Istnieją jednak sposoby, aby znaleźć kontrahentów zdalnie, bez konieczności wyjazdu do wspomnianych regionów produkcyjnych. Dużo dostawców zabawek typu Push Bubble można znaleźć na Alibabie, jak również na innych platformach B2B. Przed rozpoczęciem współpracy z firmą, warto ją zweryfikować pod względem wiarygodności, szczególnie w przypadku produktów, na który jest duży popyt. Zachęcamy również do obejrzenia naszego filmiku jak wybrać dostawcę na Alibabie.

Push Bubble na Alibaba

Jakie wymogi musi spełniać zabawka Push Bubble?

Przed importem towarów z Chin należy uprzednio zapoznać się z wymogami stawianym przez rynek Unii Europejskiej. Spełnienie wszystkich określonych obowiązków jest niezbędne, aby produkty mogły być sprowadzane i trafić do dalszej dystrybucji. Niedopilnowanie tej kwestii wiąże się z poniesieniem kary finansowej i niedopuszczeniem wyrobów na rynek, lub wycofaniem ich z niego. Jakie wymogi obowiązują na import Push Bubble z Chin?

Szkolenie: Import z Chin

Dyrektywa zabawkowa i oznaczenie CE

Ze względu na to, że Push Bubble jest produktem przeznaczonym również dla dzieci, podlega on pod obowiązki zawarte w Dyrektywie Zabawkowej 2009/48/WE. Oznacza to, że obejmuje go konieczność posiadania znaku CE. Ponadto, zabawki muszą również wykazywać zgodność z odpowiednimi normami zharmonizowanymi, które różnią się w zależności od ich funkcji i przeznaczenia. Każdy tego typu towar musi, zgodnie ze wspomnianymi regulacjami, zostać poddany weryfikacji pod kątem bezpieczeństwa.

Na podstawie badań przeprowadzonych na zabawce sporządzany jest raport, który umożliwia jednostce certyfikującej wystawienie certyfikatu zgodności CE. Komplet tych dokumentów upoważnia producenta do wydania deklaracji zgodności i naniesienia znaku CE na zabawki. Proces weryfikacji zgodności musi zostać dobrany na podstawie wymogów związanych z poszczególnymi normami zharmonizowanymi. Należy pamiętać, że brak oznaczenia CE oraz odpowiedniej dokumentacji uniemożliwi dokonanie odprawy celnej, która jest niezbędna do dalszej dystrybucji towarów.

znak ce

Znaki na zabawkach

Produkty zabawkowe, oprócz oznaczenia CE, muszą również posiadać inne symbole informujące konsumenta o specyfice ich użytkowania. Mają one ostrzegać przed nieodpowiednim korzystaniem z towaru. Przykładem takiego znaku ostrzegawczego jest „Nieodpowiednie dla dzieci poniżej 3 lat”. Taka informacja świadczy o tym, że zabawka nie powinna być używana przez dzieci do 3 roku życia, ponieważ może to zagrażać ich zdrowiu.

Znak poniżej 3 lat

Jakie wymagania dotyczą Push Bubble w UE?

Produkt Push Bubble, tak jak inne zabawki, musi posiadać także nazwę typu, numer partii, serii lub modelu, czy inne dane umożliwiające jego identyfikację. Należy pamiętać również o podaniu takich informacji jak:

  • dane osobowe
  • zarejestrowana nazwa lub znak towarowy
  • adres kontaktowy producenta oraz importera.

Jeśli nie ma możliwości umieszczenia ich bezpośrednio na zabawce, powinny się one znaleźć na opakowaniu lub w dokumencie do niej dołączonym.

Push Bubble z Chin – podsumowanie

Push Bubble to zyskująca na popularności nowość na rynku zabawek. Ze względu na swoje antystresowe właściwości, jest ona odpowiednia zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Należy pamiętać, że chociaż import zabawek jest bardzo opłacalny, to wiąże się z szeregiem obowiązków, których trzeba dopilnować. Importerów zainteresowanych Push Bubble oraz innymi zabawkami zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, który szczegółowo omawia wszelkie obejmujące je wymogi.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 16