Alibaba otwiera hotel przyszłości w Chinach

Chiński gigant e-commerce Alibaba otwiera hotel przyszłości w Chinach – FlyZoo Hotel. Znajduje się on w Hangzhou w prowincji Zhejiang. Hotel ten jest całkowicie zautomatyzowany i wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji. Goście futurystycznego hotelu meldują się w nim bez kontaktu z drugim człowiekiem, natomiast do ich dyspozycji pozostają roboty-asystenci.

hotel przyszłości w Chinach

Hotel przyszłości w Chinach

Firma Alibaba stworzyła hotel przyszłości w Chinach, który opiera się na technologii sztucznej inteligencji. W innowacyjnym hotelu goście nie muszą meldować się na recepcji. Zamiast tego, wejście do pokoju uzyskują dzięki systemowi rozpoznawania twarzy zainstalowanemu przed drzwiami każdego pokoju. W całym hotelu znajdują się roboty, które mogą oprowadzać gości dzięki nagranym wiadomościom głosowym i asystować im w czasie pobytu.

Mieszkańcy hotelu mogą swoim głosem kontrolować temperaturę pokoju, światło oraz sprzęt RTV i AGD. Każdy gość może również skorzystać z usług dżina, czyli robota-asystenta. Jest to system zarządzania sztuczną inteligencją. Może wykonać wiele poleceń aktywowanych głosem, takich jak zamówienie room service, zmianę kanału telewizyjnego czy zasłonięcie okien.

To nie wszystko. Meble oraz inne elementy wyposażenia, które spodobają nam się w hotelu, możemy zakupić przez specjalną aplikację. FlyZoo Hotel oferuje także siedem pokoi tematycznych.

Szkolenie: Import z Chin

Sklepy i restauracje przyszłości

Hotel to nie pierwszy „bezzałogowy” lokal Alibaby. Wcześniej w tym roku w Szanghaju powstała księgarnia Zhida, w której płatność opiera się na systemie skanowania twarzy. Aktualnie Alibaba mocno rozwija technologię rozpoznawania twarzy. Jeszcze do niedawna należało zeskanować odpowiedni kod na produkcie i zapłacić za pomocą aplikacji. W przypadku Zhida Bookstore, klient może wziąć interesującą go książkę i po prostu wyjść ze sklepu, a system rozpoznawania twarzy zidentyfikuje go i ukończy transakcję.

Również w Szanghaju otworzona została restauracja Robot.He, w której kelnerzy zostali zastąpieni przez roboty. Wybór miejsca, złożenie zamówienia i płatność odbywają się za pomocą jednej aplikacji.

Dodatkowo, w zeszłym roku Alibaba otworzyła w Chinach aż 65 sklepów stacjonarnych Hema, które łączą systemy online i offline. Klienci za pomocą aplikacji mogą sprawdzać informacje na temat produktów, jak również dokonać płatności za zakupy.

Źródło: tophotel.news/welcome-to-the-future-a-look-inside-the-alibaba-groups-ultramodern-flyzoo-hotel-video

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 7