Główny region produkcji oświetlenia w Chinach – Guzhen

Jeśli myślisz o importowaniu LED-owego oświetlenia z Chin, najlepszym miejscem, które możesz wybrać na poszukiwania idealnych produktów jest Guzhen, główny region produkcji oświetlenia w Chinach. Ta wydzielona część miasta Zhongshan szczyci się skoncentrowaniem ogromnych ilości fabryk lamp. W dodatku, wiele firm posiada salony pokazowe właśnie w tym miejscu, sprawiając, że dostęp do wielu typów oświetlenia jest znacznie ułatwiony.

Uczestnictwo w targach handlowych w samym Guzhen lub w pobliskim Kantonie, a już w szczególności osobista wizyta w fabryce podnosi prawdopodobieństwo dobicia korzystnego targu, niż gdyby negocjacje odbyły się poprzez pośredników lub firmy handlowe. Najlepiej, aby wizyty tego typu rozmijały się z najważniejszymi chińskimi świętami, które z reguły są świętami ruchomymi.

region produkcji oświetlenia w Chinach

Gdzie produkuje się oświetlenie w Chinach? O Guzhen

Guzhen znajduje się w mieście Zhongshan w dzielnicy Xibei, w prowincji Guangdong. Na północy graniczy z Foshan. Jego nazwa oznacza „Starożytne Miasteczko”. Uważa się, że liczba mieszkańców wynosi 75 tys., lecz przepływ ludności sięga nawet 30 tys. osób. Przemysł oświetleniowy rozwijał się tam już w latach 70. XX w., a Guzhen został nazwany „stolicą oświetleniową Chin”. Obliczono, że w 2019 r. sprzedaż oświetlenia w tym miejscu zajmowała 70% całkowitej wielkości sprzedaży oświetlenia Chin.

Guzhen mapa

Guzhen – region produkcji oświetlenia w Chinach

W Guzhen zarejestrowanych jest prawie 30 tys. przedsiębiorstw oświetleniowych i jest na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o sprzedaż oświetlenia w Państwie Środka. W tak bogatej ofercie każdy znajdzie produkty dostosowane do własnych wymagań. Dzięki niskiemu kosztowi produkcji, fabryki dostarczają dobra wysokiej jakości o niewygórowanych cenach. Produkcja oświetleniowa zajmuje 88% całkowitej produkcji przemysłowej Guzhen.

Najwięcej punktów sprzedaży hurtowej oświetlenia znajduje się przy siedmiokilometrowej ulicy Xinxing. Wśród nich placówki specjalizujące się w oświetleniu LED-owym to przede wszystkim Chuangzhan LED Wholesale Market, Dongfang LED Wholesale Market, Shihao LED Wholesale Market oraz Yongwei LED Wholesale Market. Poniżej przedstawiamy jedne z większych miejsc z bogatą ofertą oświetlenia położone w Guzhen.

Guzhen - region produkcji oświetlenia w Chinach
Źródło: jczxb.com/news/show.php?itemid=1778

Star Alliance Global Brand Lighting Center

Mimo iż zostało otwarte relatywnie niedawno, bo w 2014 r., cieszy się dobrą reputacją. Centrum zostało nazwane „chińskim oknem na światowe marki, oknem na świat dla chińskich marek”. Na 360 tys. m2 oferowane są najlepsze produkty po średnich i wysokich cenach, takie jak lampy standardowe i te unikalne oraz oświetlenie LED-owe w najróżniejszej formie i wielkości. Centrum porównywane jest z przepychem Louvre Furniture Mall w niedalekim Foshan. W Star Alliance Global Brand Lighting Center znajduję się między innymi międzynarodowy pawilon efektów świetlnych LED, oferując niezapomniane wrażenia wizualne i przyjemne zakupy dla globalnych nabywców.

Lokalizacja: Zhongxing nr 68, Guzhen, Zhongshan, Guangdong, Chiny

Strona internetowa: xglm.com.cn/en

Import z Chin w 2021

Seven Star Lighting Commercial Palace: Lantern Times Lighting Square

Centrum, które na 25 piętrach zajmującym 79 tys. m2 oferuje nie tylko oświetlenie, ale także rozrywkę i odpoczynek. Jest unikalnym kompleksem zapewniającym jednolite i profesjonalne usługi biznesowe. Tutaj znajdziesz produkty najlepszych krajowych marek.

Lokalizacja: Xinxingzhong nr 12, Guzhen, Zhongshan, Guangdong, Chiny

oświetlenie LED z Chin
Źródło: famisourcing.com/visit-to-the-15th-lighting-fair-china-guzhen-international-lighting-fair-which-is-the-most-professional-lighting-fair-in-china/

High-end lighting brand store: Century Lighting Square

To miejsce oferuje produkty ze średniej oraz wysokiej półki na około 200 tys. m2. Jego powstanie podniosło poprzeczkę świadczenia usług, jako że jako pierwsze w miasteczku zaoferowało infrastrukturę dogodną klientom, sprawiając zakupy oświetlenia przyjemniejszymi.

Lokalizacja: Xingzhong nr 56, Guzhen, Zhongshan, Guangdong, Chiny

Huayi International Lighting Plaza

Kompleks na 200 tys. m2 zapewnia usługi sprzedażowe na wysokim poziomie oraz specjalne przestrzenie biznesowe. Dodatkowo znajduje się tam pięciogwiazdkowy hotel oraz centrum rozrywki. Posiada park technologiczny dedykowany pracom badawczo-rozwojowym, opracowywaniem prototypów, oraz kompleksowym testom bezpieczeństwa i wydajności.

Lokalizacja: Qijing nr 38, Guzhen, Zhongshan, Guangdong, Chiny

Strona internetowa: huayi.manufacturer.lighting

Guzhen mapa

Targi oświetleniowe w Guzhen

Guzhen to największy region produkcji oświetlenia w Chinach. Ponadto od wielu lat są tam organizowane międzynarodowe targi handlowe oświetlenia, przyciągające każdorazowo tysiące wystawców i kilkadziesiąt tysięcy potencjalnych kupców. China (Guzhen) International Lighting Fair, którego pierwsza edycja miała miejsce już w 1982 r., odbywa się dwa razy do roku, na wiosnę oraz jesienią, zazwyczaj w marcu oraz październiku. Na targach prezentowane jest między innymi oświetlenie LED, dekoracyjne oraz inteligentne, jak i również maszyny produkcyjne.

Lokalizacja: Guzhen Convention and Exhibition Center Interchange of Dongxing East Road and Gushen Road, Guzhen, Zhongshan, Guangdong, Chiny

Strona internetowa: en.jiagle.com/lighting-fair

region produkcji LED w Chinach
Źródło: huagongzm.com/news/industry/88.html

Region produkcji oświetlenia w Chinach. Przewodnik

Jak się dostać do Guzhen?

Guzhen położony jest w strategicznym miejscu, dlatego dostanie się do niego nie jest problemem. Najbliższe porty lotnicze znajdują się w Kantonie, Hongkongu oraz Shenzhen.

Z portu lotniczego Guangzhou Baiyun do Zhongshan można dostać się autobusem międzymiastowym za ok. 68 RMB, a następnie przesiąść się do autobusu w kierunku Guzhen (razem ok. 120 km). Podróż powinna zająć do trzech godzin. Alternatywnie można wybrać taksówkę i w ponad godzinę znaleźć się w Guzhen. Z lotniska także można wsiąść w metro, linię 2 lub 3, a następnie przesiąść się i dojechać do samego Guzhen taksówką lub autobusem. Podróż koleją dużej prędkości ze stacji Kanton Południe do Guzhen zajmuje od pół do godziny i kosztuje ok. 30 RMB.

Do Guzhen z portu lotniczego Hong Kong można dojechać autobusem, a następnie taksówką. Podróż zajmuje od 2 do 3 godzin (ok. 140 km). Jedną z opcji jest wybranie tylko taksówki, podróż w tym przypadku trwa mniej więcej półtorej godziny. Istnieje również możliwość wybrania promu ze Skypier przy lotnisku do Zhongshan (od ok. jednej do półtorej godziny) i dojechanie taksówką.

Podróż z portu lotniczego Shenzhen do Guzhen (ok. 100 km) zajmuje najkrócej, trochę ponad godzinę taksówką.

Warto pamiętać, że przejeżdżanie przez Hongkong lub Makau wymaga wizy uprawniającej do podwójnego przekroczenia granicy Chin.

region produkcji oświetlenia w Chinach
Źródło: leihualed.com/news_dts.asp?id=103

Jak poruszać się po Guzhen?

Po Guzhen najprościej jest poruszać się taksówką, najlepiej z towarzyszącym lokalnym przewodnikiem. Przejazdy taksówkami są tanie, w przedziale od 2 RMB do 3 RMB za kilometr.

Koszt biletu na autobus to minimum 1.50 RMB za kurs. W samym Zhongshan dostępnych jest ok. 80 linii.

Główne centra handlowe w Guzhen znajdują się bardzo blisko siebie, podróż między nimi zajmuje 5 minut jazdy samochodem.

Stawki celne na żarówki LED

Pragnąc importować dobra z Chin, trzeba pamiętać o należnym cle. W przypadku importowania oświetlenia LED i innego stawki nie są wysokie. Sprawdź należność oraz ważne informacje na temat importu oświetlenia, także LED.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 2