Cainiao i DHL łączą siły w Polsce

Cainiao i DHL łączą siły i wprowadzą sieć schowków do przechowywania paczek w Polsce. Zgodnie z umową o współpracy, firmy zainwestują 60 mln euro na pierwszym etapie. W nadchodzących latach zostanie postawionych kilka tysięcy skrytek do paczek z ich inicjatywy w kluczowych lokalizacjach w Polsce.

Cainiao i DHL współpraca

Cainiao i DHL łączą siły w Polsce

Niemiecka firma kurierska DHL (Deutsche Post) istnieje już 50 lat. W 1999 roku otwarto pierwszy oddział DHL w Polsce. Obecnie jest to jedna z najpopularniejszych firm kurierskich na polskim rynku, obok DPD. 

Cainiao (China Smart Logistics Network Limited) jest globalnym dostawcą usług logistycznych grupy Alibaba. Jest on bardzo dobrze znany konsumentom korzystającym z platformy AliExpress.

Polski rynek e-commerce rozwija się bardzo szybko na tle innych krajów europejskich. Ma on podwoić swoją wartość do 2027 roku. Znaczna część konsumentów preferuje dostawę paczek do automatów paczkowych, co stwarza możliwości dla usługodawców w tym zakresie.

DHL i Cainiao nawiązali współpracę partnerską, by zaistnieć na rynku automatów paczkowych w Polsce. CEO DHL eCommerce Solutions Pablo Ciano deklaruje, że będzie to rozległa sieć najnowocześniejszych schowków na paczki. Obecnie tych automatów jest ponad tysiąc, a docelowo uruchomionych zostanie parę tysięcy. Dyrektor ds. strategii i dyrektor generalny Cainiao Network w regionie Europy i Morza Śródziemnego William Xiong oświadczył, że wraz z DHL Cainiao stworzy wiodącą sieć automatów paczkowych w Polsce. Będzie to silny konkurent firmy InPost, który ma już ponad 19 tys. maszyn paczkowych (2,9 mln skrytek) w kraju. Nowe skrytki w Polsce uzupełnią istniejącą sieć automatów paczkowych DHL w Europie, obejmującą 90 tys. punktów dostępu. Cainiao także już posiada własne skrytki w Europie – w Hiszpani oraz Francji.

Z czym to się wiąże? Zgodnie w umową, DHL eCommerce Solutions ma zakupić część udziałowych papierów wartościowych Cainiao Network w Polsce. Początkowa inwestycja w wysokości 60 mln euro zostanie przeznaczona na instalację nowoczesnych automatów paczkowych w kluczowych miejscach w Polsce. Transakcja jeszcze nie została zaakceptowana przez właściwe organy.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 2