Aliexpress i Paczkomat InPost współpracują

Polacy coraz częściej wybierają możliwość dostarczenia swojej przesyłki zakupionej online do najbliższego paczkomatu. Takie informacje o rosnącej popularności tego typu dostaw zbierała oraz odpowiednio wykorzystała firma InPost. Aliexpress i Paczkomat InPost nawiązały współpracę. Wczoraj na portalu Twitter pojawiła się informacja, że już wkrótce przesyłki będą dostarczane z Chin bezpośrednio do polskich paczkomatów.

Aliexpress i Paczkomat

Przesyłki z Aliexpress w paczkomatach Inpost

InPost przygotowywał się do podjęcia takiego kroku od miesięcy. Do tej pory najpopularniejszymi metodami dostarczania paczek z Aliexpress była przede wszystkim Poczta Polska, jak i również dostawa kurierem (m.in. DHL, DPD, UPS). W pierwszym półroczu tego roku przesyłki z Aliexpress stanowiły ponad 30% wszystkich przychodzących przesyłek zagranicznych do Poczty Polskiej. To wzrost o 6 punktów procentowych w porównaniu do zeszłego roku i można się spodziewać, że chińskich paczek będzie przybywać. InPost świetnie wyczuł ten trend. Teraz sporą liczbę zamówień, jeśli nie większość, przejmie właśnie InPost.

Jak to będzie działać?

Wszystkie przesyłki będą zarejestrowane, dlatego też pojawi się możliwość ich śledzenia. Zgodnie z zapewnieniami przedstawicieli firmy, czas oczekiwania ma być znacznie krótszy niż w przypadku innych form dostaw. Co więcej, dla przesyłek o wartości powyżej 5 dolarów dostawa do paczkomatu będzie darmowa. Zamawianie na Aliexpress stanie się jeszcze prostsze. Nikt nie lubi oczekiwać na kuriera, a od teraz paczkę z Chin będzie można odebrać przy powrocie z pracy czy szkoły. Dodatkowo, pomocą w rozładowywaniu kolejek do paczkomatów jest niedawno uruchomiona możliwość odbioru przesyłki bez podchodzenia do ekranu maszyny.

Szkolenie: Import z Chin

Aliexpress i Paczkomat InPost – Co dalej?

Pomysł InPost na nawiązanie współpracy z Aliexpress był strzałem w dziesiątkę. Polacy coraz więcej i coraz częściej robią zakupy na chińskiej platformie e-commerce. Paczkomaty są bardzo wygodną metodą odbierania takich paczek. W Polsce jest ponad 5 tysięcy Paczkomatów InPost i ich liczba stale rośnie. Poczta Polska, dotychczas główny dostawca paczek z Chin również rozważała wprowadzenie swoich paczkomatów. Jak widać, InPost znacznie wyprzedził działania PP. Ponadto, partnerstwo firmy z Aliexpress to świetna wiadomość dla polskich klientów platformy. Jednocześnie znacznie gorsza dla Poczty Polskiej i firm kurierskich. Współpraca InPost i Aliexpress na pewno wpłynie na poprawę obsługi logistycznej firmy, choć jeszcze nie w okresie przedświątecznym. Już dziś terminy dostawy są styczniowe. Jednakże, istotne jest to, że przesyłki poprzez Pocztę Polską były darmowe, a wciąż nie wiadomo ile będzie kosztować przesyłka do paczkomatu InPost.

Źródło grafiki tytułowej: https://www.money.pl/gospodarka/zakupy-z-aliexpress-odbierzesz-w-paczkomacie-inpost-nawiazal-wspolprace-z-chinska-platforma-zakupowa-6448044209535105a.html

Oceń post

0 / 5. Ilość głosów: 0