Aliexpress i Paczkomat InPost współpracują

Polacy coraz częściej wybierają możliwość dostarczenia swojej przesyłki zakupionej online do najbliższego paczkomatu. Takie informacje o rosnącej popularności tego typu dostaw zbierała oraz odpowiednio wykorzystała firma InPost. Aliexpress i Paczkomat InPost nawiązały współpracę. Wczoraj na portalu Twitter pojawiła się informacja, że już wkrótce przesyłki będą dostarczane z Chin bezpośrednio do polskich paczkomatów.

Aliexpress i Paczkomat

Przesyłki z Aliexpress w Paczkomatach Inpost

InPost przygotowywał się do podjęcia takiego kroku od miesięcy. Do tej pory najpopularniejszymi metodami dostarczania paczek z Aliexpress była przede wszystkim Poczta Polska, jak i również dostawa kurierem (m.in. DHL, DPD, UPS). W pierwszym półroczu tego roku przesyłki z Aliexpress stanowiły ponad 30% wszystkich przychodzących przesyłek zagranicznych do Poczty Polskiej. To wzrost o 6 punktów procentowych w porównaniu do zeszłego roku i można się spodziewać, że chińskich paczek będzie przybywać. InPost świetnie wyczuł ten trend. Teraz sporą liczbę zamówień, jeśli nie większość, przejmie właśnie InPost.

Paczki z AliExpress do Paczkomatu: jak to będzie działać?

Wszystkie przesyłki będą zarejestrowane, dlatego też pojawi się możliwość ich śledzenia. Zgodnie z zapewnieniami przedstawicieli firmy, czas oczekiwania ma być znacznie krótszy niż w przypadku innych form dostaw. Co więcej, dla przesyłek o wartości powyżej 5 dolarów dostawa do paczkomatu będzie darmowa. Zamawianie na Aliexpress stanie się jeszcze prostsze. Nikt nie lubi oczekiwać na kuriera, a od teraz paczkę z Chin będzie można odebrać przy powrocie z pracy czy szkoły. Dodatkowo, pomocą w rozładowywaniu kolejek do paczkomatów jest niedawno uruchomiona możliwość odbioru przesyłki bez podchodzenia do ekranu maszyny.

Aliexpress i Paczkomat InPost – co dalej?

Pomysł InPost na nawiązanie współpracy z Aliexpress był strzałem w dziesiątkę. Polacy coraz więcej i coraz częściej robią zakupy na chińskiej platformie e-commerce. Paczkomaty są bardzo wygodną metodą odbierania takich paczek. W Polsce jest ponad 5 tysięcy Paczkomatów InPost i ich liczba stale rośnie. Poczta Polska, dotychczas główny dostawca paczek z Chin również rozważała wprowadzenie swoich paczkomatów. Jak widać, InPost znacznie wyprzedził działania PP. Ponadto, partnerstwo firmy z Aliexpress to świetna wiadomość dla polskich klientów platformy. Jednocześnie znacznie gorsza dla Poczty Polskiej i firm kurierskich. Współpraca InPost i Aliexpress na pewno wpłynie na poprawę obsługi logistycznej firmy, choć jeszcze nie w okresie przedświątecznym. Już dziś terminy dostawy są styczniowe. Jednakże, istotne jest to, że przesyłki poprzez Pocztę Polską były darmowe, a wciąż nie wiadomo ile będzie kosztować przesyłka do paczkomatu InPost.

Szkolenie: Import z Chin

Źródło grafiki tytułowej: money.pl/gospodarka/zakupy-z-aliexpress-odbierzesz-w-paczkomacie-inpost-nawiazal-wspolprace-z-chinska-platforma-zakupowa-6448044209535105a.html

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 3