Aliexpress wprowadza płatność BLIK-iem

Zakupy na Aliexpress stają się coraz łatwiejsze dla polskich konsumentów. Uwielbiana przez Polaków platforma zakupowa do tej pory oferowała możliwość płatności kartą kredytową lub przelewem – poprzez Przelewy24 lub PayU. 10 czerwca do grona oficjalnych płatności na Aliexpress dołączy BLIK. Chińska platforma nawiązała współpracę z tym niezwykle popularnym w Polsce systemem płatności. Wejdzie ona w życie w pierwszy dzień letniej wyprzedaży, co z pewnością udogodni polskim konsumentom wakacyjne zakupy.

Aliexpress BLIK

Współpraca Aliexpress i BLIK

Współpraca Aliexpress z BLIK-iem to kolejny krok w rozwoju serwisu w naszym kraju. Ledwo w listopadzie zeszłego roku nawiązana została strategiczna współpraca między chińskim gigantem a paczkomatami InPost. Polacy mogą zamawiać produkty z serwisu prosto do paczkomatów w swojej okolicy, co jest niewątpliwie ogromnym udogodnieniem. Jeszcze wcześniej wprowadzono możliwość zapłaty przez polski system Przelewy24. Platforma dostępna jest również w polskiej wersji językowej, która, choć nie bez wad, ułatwia poruszanie się po serwisie. Wszystkie te posunięcia świadczą o wartości jaką polski rynek zyskał w ostatnich latach dla Aliexpress i nic nie świadczy o tym, aby miała ona w najbliższym czasie spaść. Polacy są dla platformy ważną grupą odbiorców, a rocznie do naszego kraju dociera około 14 milionów paczek z Chin.

Wybranie daty początku letniej wyprzedaży na pierwszy dzień współpracy to zdecydowanie dobry strategiczny ruch. Aliexpress oferuje w promocji szeroką gamę produktów. Jedną z najpopularniejszych kategorii są wszelkiego rodzaju gadżety, zabawki czy inne przedmioty umilające codzienne czynności, w tym letni wypoczynek. Są to m.in. silikonowe foremki do lodów, kolorowe dekoracje do przyjęć w ogrodzie, nadmuchiwane koła do pływania, namioty kempingowe czy wiele innych. Poza szerokim wachlarzem produktów, Aliexpress kusi klientów darmową dostawą i niezwykle niskimi cenami.

produkty na Aliexpress
zakupy na Aliexpress

W naszym poradniku opisujemy krok po kroku jak dokonać zakupu na Aliexpress. Przypominamy, że zamawianie towarów z Chin wiąże się z opłatą cła i VAT.

Zakupy online, w szczególności na chińskich portalach sprzedażowych, są coraz częściej wybieraną alternatywą dla zakupów w sklepach stacjonarnych. Zakupy na Aliexpress są szybkie, tanie, a teraz z BLIK-iem jeszcze bardziej wygodne.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 8