5-dniowa wiza do Shenzhen

Każdy kto choć raz podróżował do Chin wie, że proces zdobywania wizy potrafi być skomplikowany i spowodować niemały zawrót głowy. Może to być szczególnie frustrujące dla osób, które wyjeżdżają w celach biznesowych, dla których czas to pieniądz. Sporym ułatwieniem dla przedsiębiorców może być możliwość przejazdu z Hongkongu (na pobyt 90-dniowy nie jest konieczna wiza) do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Shenzhen. Chiński rząd przygotował dla takich osób dobre rozwiązanie, czyli 5-dniową Shenzhen visa on arrival (wiza do Shenzhen).

wiza do Shenzhen

Wiza do Shenzhen

Shenzhen visa on arrival to 5-dniowa wiza do Shenzhen, którą od ręki możemy wyrobić na granicy z Hongkongiem lub Makau. Wiza upoważnia do przebywania na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Shenzhen nie dłużej niż 5 dni. Bez tej wizy nie zameldujemy się w hotelu i możemy sprowadzić na siebie spore kłopoty w wypadku kontroli.

Bezpłatna konsultacja

W jaki sposób zdobyć wizę do Shenzhen?

Biura, w którym możemy uzyskać wizę znajdują się w:

  • porcie Luohu (Lo Wu),
  • lotnisko Shenzhen Bao’an,
  • porcie Huanggang,
  • porcie Shekou,
  • porcie Fuyong.

Godziny otwarcia punktów różnią się.

Na miejscu wypełniamy krótki formularz, wpisujemy dane osobowe oraz miejsce naszego pobytu w Shenzhen (należy mieć jedną stronę pustą w paszporcie). Następnie uiszczamy opłatę, która w zależności od narodowości jest inna. Obecnie według danych MSZ za 5-dniową wizę do Shenzhen Polacy zapłacą kilkaset RMB. Należy ze sobą mieć oczywiście aktualny paszport i zdjęcie.

Cały proces trwa około 10 minut, lecz należy wziąć pod wzgląd długie kolejki.

Kto może uzyskać Shenzhen visa on arrival?

Obywatele krajów europejskich nie powinni mieć problemu z uzyskaniem wizy do Shenzhen. Ze względu na to, iż chiński rząd bardzo często zmienia politykę wizową, powinniśmy zaznajomić się z oficjalną stroną Konsulatu RP w Hongkongu.

Podsumowując, uzyskanie 5-dniowej wizy do Shenzhen nie jest skomplikowanym ani drogim procesem. W trakcie pobytu musimy pamiętać, aby nie przekraczać Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Do odwiedzenia innych regionów konieczna jest osobna wiza. W ciągu tych 5 dni możemy spokojnie zajmować się swoimi sprawami służbowymi. Pamiętajmy jednak, że wiza wygasa 5-ego dnia, dlatego region należy opuścić przed tym dniem.

Zobacz, czy istnieje możliwość, aby wyjechać do Chin bez wizy.

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 2