Top 500 prywatnych chińskich firm

W środę All-China Federation of Industry and Commerce (ACFIC, Ogólnochińska Federacja Przemysłu i Handlu) opublikowało listę top 500 prywatnych chińskich firm. Huawei, zajmujący się sprzedażą sprzętu telekomunikacyjnego, dzięki wzrostowi sprzedaży swoich produktów w ostatnim czasie uplasował się na zaszczytnym, pierwszym miejscu.

Top 500 firm

Prywatne chińskie firmy – analiza przeprowadzona przez ACFIC

Spotkanie top 500 prywatnych chińskich firm rozpoczęło się 29 sierpnia w Shenyangu, w prowincji Liaoning i potrwa do 31 sierpnia.

Już od 1999 ACFIC co roku przeprowadza badania, dotyczące prywatnych przedsiębiorstw. W tym roku badaniami objęto 4 612 spółek. Przychód największych firm wyniósł ponad 400 mld juanów.

Badania upubliczniane są od 2010 roku.

Top 500 – Zyski najbogatszych firm

Dziewięć z największych firm uzyskało dochód powyżej 300 mld juanów. W tym Huawei, Suning.com, Amer International, JD.com, Weiqiao Pioneering Group, Legend Holdings, Evergrande Real Estate Group, Gome Holdings i Hengli Group.

61 z 500 podanych firm, w 2017 roku odnotowało zyski przekraczające 100 mld juanów. To o 11 więcej niż w roku 2016.

Aby w tym roku znaleźć się na liście top 500 chińskich firm prywatnych, firma musiała mieć przychody przekraczające 15,68 miliarda juanów.

W 2017 roku prywatne firmy kontynuowały dynamiczny rozwój. Ponadto jak twierdzi Huang Rong, wiceprezes ACFIC – tej prywatne przedsiębiorstwa przyczyniają się w Chinach do rozwoju społeczeństwa.

Szkolenie: Import z Chin

TOP 3 chińskich prywatnych firm

  1. Huawei – przedsiębiorstwo założone w 1987 roku. Specjalizuje się w produkcji urządzeń i rozwiązań telekomunikacyjnych oraz informatycznych. Siedziba firmy znajduje się w Shenzhen, w prowincji Guangdong. Marka posiada 16 placówek badawczych na całym świecie. W Polsce Huawei znany jest ze smartfonów oraz modemów bezprzewodowych, wykorzystywanych przez wielu dostawców usług internetowych. Według danych na rok 2017, Huawei zatrudnia 180 tys. osób na całym świecie.
  2. Suning.com – jeden z największych pozarządowych detalistów w Chinach, z siedzibą w Nankinie, w prowincji Jiangsu. Firma założona w 1990 roku. Posiada ponad 1600 sklepów w 700 chińskich miastach. Ponadto firma działa na terenie Japonii i Hongkongu.
  3. Amer International – chińska firma, zajmująca się produkcją kabli i produktów miedzianych. Utworzona przez miliardera Wang Wenyina. Swoją siedzibę posiada w mieście Shenzhen, w prowincji Guangdong. Zatrudnia ponad 15 000 osób.

Zapraszamy również do zapoznania się z krótkim materiałem informacyjnym na temat top 500 chińskich firm prywatnych:

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 5