Pierwsze modele Tesla wyprodukowane w Chinach

Osoby, które zamówiły model samochodów MIC3 Tesli w Chinach, niedawno otrzymały informacje, że pojazdy będą wkrótce gotowe do odbioru. Zgodnie z zapowiedzią, w ciągu najbliższych kilku dni specjaliści ds. dostaw firmy Tesla skontaktują się z przyszłymi posiadaczami modelu MIC3, aby potwierdzić dane o dostawie.

Pierwsze modele Tesla wyprodukowane w Chinach

Tesla w Chinach

Chiny mogą być głównym kluczem do rozwoju międzynarodowego rynku Tesli. Koncentracja Tesli na rynek chiński jest bardzo ważna dla przyszłości firmy, gdyż Chiny mają największy rynek motoryzacyjny na świecie. W 2015 r. Chińczycy kupili 24,6 miliona pojazdów, o 7,5 miliona więcej niż drugi największy rynek pojazdów, czyli Stany Zjednoczone.

Pierwsze modele Tesla wyprodukowane w Chinach – Gigafactory 3 w Szanghaju

Tesla bardzo szybko otworzyła Gigafactory 3 w Szanghaju na obszarze, na który nie mają wpływu cła między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Budowa rozpoczęła się w grudniu 2018, a zakończyła w sierpniu 2019. Wybudowanie zakładu było około 65% tańsze niż postawienie zakładu produkcyjnego Modelu 3 w Stanach Zjednoczonych.

Dzięki Gigafactory 3 Tesla może konkurować na lokalnym rynku chińskim z wariantami Modelu 3 i Modelu Y, które są bardziej agresywne cenowo niż ich importowane odpowiedniki. Istotnie, modele wyprodukowane w Chinach są o 2% tańsze niż te importowane. Co więcej, firma zapowiada produkcję 250 000 samochodów elektrycznych rocznie.

Ponadto, białe, niebieskie i szare modele MIC3 do tej pory zostały zmontowane w fabryce Tesli Gigafactory 3. Dodatkowo, fabryka także zwiększa produkcję Modelu 3 Standard Range Plus aż do 1000 sztuk na tydzień.

Import z Chin w 2021

Tesla w wojnie handlowej między USA a Chinami

Chiński rząd zawieszając cła na samochody jak i także części samochodowe wyprodukowane w Chinach, spowodował duże korzyści dla samochodów Tesli. Wiąże się to z tym, że pojazdy Tesli są mniej obciążone cłami importowymi. Główne zyski Tesli w 2020 roku mają być spowodowane sprzedażą modelu MIC 3 w Chinach. Co więcej, niedawno pojawiły się wiadomości, że od stycznia 2020 r. producent samochodów planuje podnieść ceny różnych wariantów Modelu 3 w Chinach, co jeszcze bardziej zwiększyłoby zyski brutto z każdego samochodu – zwłaszcza biorąc pod uwagę niedawne zawieszenie ceł w Chinach.

Pierwsze modele Tesla wyprodukowane w Chinach – Dodatkowe informacje

Tesla podczas kontaktu z osobami, które zamówiły model MIC3 potwierdzi następujące informacje:

  • wymagania dotyczące instalacji ładowarek i opłaty,
  • informacje o rejestracji pojazdu,
  • ubezpieczenie w razie potrzeby,
  • dane dotyczące płatności,
  • oraz miejsce i datę dostawy.

Co więcej, lokalnie produkowany model MIC 3 Tesli kosztuje około 50 000 USD, czyli około 355 800 chińskiego juana. Jest aż o 49 000 juanów tańszy niż ten sam model obecnie importowany z USA.

Szkolenie: Import z Chin

Źródło grafiki tytułowej: tesla.com/model3

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 3