Import sztucznych rzęs z Chin

Z biegiem lat przemysł kosmetyczny nieustannie się rozwija, a producenci wciąż proponują swoim konsumentom nowe produkty, aby sprostać ich wymaganiom. Coraz więcej kosmetyków sprowadza się z państw Dalekiego Wschodu, w tym również z Chin. Importerzy chętnie wybierają chińskie produkty kosmetyczne kierując się ich wysoką jakością oraz efektywnym działaniem. W ostatnich latach na popularności zdecydowanie zyskały nadające oku wyrazistości sztuczne rzęsy, a tym samym środki potrzebne do ich bezpiecznego aplikowania oraz pielęgnacji. Chińscy producenci oferują nam bardzo szeroki wybór takich akcesoriów i kosmetyków, o rozmaitym wyglądzie oraz składzie, dopasowanych do różnych typów urody oraz cery. Ze względu na tak ogromną różnorodność, wiele importerów decyduje się na wybranie właśnie chińskich towarów. Co powinniśmy wiedzieć, planując import sztucznych rzęs z Chin?

import sztucznych rzęs z Chin

Gdzie produkuje się sztuczne rzęsy w Chinach?

Zdecydowanym liderem w produkcji oraz dystrybucji sztucznych rzęs oraz produktów niezbędnych do ich pielęgnacji jest miasto Qingdao w prowincji Shandong. To właśnie tam znajdują się jedne z największych fabryk sztucznych rzęs w Chinach, takie jak: Qingdao Eunice Cosmetics Co., Qingdao LashBeauty Cosmetic Co., Ltd. oraz wiele innych.

Mniejszymi, ale również wartymi wspomnienia ośrodkami produkcyjnym tego typu towarów są miejscowości Kanton oraz Shenzhen.

mapa producentów kosmetyków w Chinach

Jakie jest cło na import sztucznych rzęs z Chin?

Zanim zdecydujemy się na import produktów kosmetycznych, powinniśmy zapoznać się ze stawkami celnymi interesujących nas towarów. Sprawdzenie aktualnych stawek umożliwia system ISZTAR, za pomocą którego możemy znaleźć wysokość cła dowolnego produktu.

Wysokość stawki celnej interesujących nas sztucznych rzęs wynosi zaledwie 2.2%. Znajdziemy je w systemie pod numerem 6704190000. Niezbędny do ich aplikacji klej widnieje pod numerem 3506100000, a wysokość jego stawki celnej to 6.5%.

Szkolenie: Import z Chin

Jakie standardy powinny spełniać sztuczne rzęsy?

Obowiązkiem importera przed ściągnięciem towarów i wprowadzeniem ich w obieg jest upewnienie się, że interesujące go produkty spełniają wszystkie potrzebne wymogi. Istotne jest również posiadanie pełnej dokumentacji, będącej gwarancją jakości i bezpieczeństwa dla konsumenta. Wymogi dotyczące importowanych akcesoriów kosmetycznych różnią się od tych obowiązujących dla kosmetyków. Dotyczą one zwłaszcza ich składu. Należy pamiętać, że importer, mimo że nie jest producentem, ponosi pełną odpowiedzialność za sprowadzane przez siebie produkty.

Sztuczne rzęsy muszą spełnić wymogi zawarte w Rozporządzeniu REACH. Celem rozporządzenie jest kontrola wprowadzanych do obiegu wyrobów w taki sposób, aby ograniczyć zagrożenia stwarzane przez chemikalia. Aby sprawdzić zgodność produktu z ustaleniami rozporządzenia, należy przeprowadzić odpowiednie badania na produkcie. Wymóg ten dotyczy różnych rodzajów towarów, również sztucznych rzęs i innych akcesoriów kosmetycznych.

Oprócz tego, sztuczne rzęsy muszą zostać przebadane pod kątem zgodności z Dyrektywą 2001/95/WE w sprawie ogólnego bezpieczeństwa produktów. W ten sposób sprawdzony zostanie między innymi skład wyrobu, jego opakowanie i etykieta, naniesione oznakowania, a także inne kluczowe aspekty.

Szczegółowe informacje wymogach bezpieczeństwa i o odpowiednim oznakowaniu kosmetyków, mogą Państwo przeczytać w naszym artykule związanym z przepisami i oznaczeniami obowiązującymi dla kosmetyków z Chin.

Targi artykułów kosmetycznych w Chinach

Osoby zainteresowane importem kosmetyków z Państwa Środka mogą rozeznać się w ofercie różnych producentów podczas licznych targów, pozwalających na bliższe poznanie chińskiego rynku.

targi kosmetyczne w Chinach

Poniżej przygotowaliśmy dla państwa listę targów zorientowanych na branżę kosmetyczną.

China Beauty EXPO w Szanghaju

 • Wydarzenie to jest zdecydowanym liderem wśród targów ściśle związanych z branżą kosmetyczną i odbywa się każdego roku w maju.
 • China Beauty EXPO gości prawie 500 000 przyjezdnych z całego świata oraz ponad 3000 wystawców. Świadczy to o ogromnej popularności tego przedsięwzięcia.
 • Miejsce: Shanghai New International Expo Centre (SNIEC).
 • Oficjalna strona internetowa: chinabeautyexpo.com

Beijing Beauty EXPO w Pekinie

 • Targi oferujące szeroki wybór produktów zarówno do pielęgnacji ciała oraz codziennego użytku jak i kosmetyków do makijażu.
 • Beijing Beauty EXPO cieszy się dużym zainteresowaniem i przyciąga prawie 40 000 oglądających i ponad 1000 wystawców.
 • Miejsce: China International Exhibition Center.
 • Oficjalna strona internetowa: en.beijingbeautyexpo.com/bj

China International Beauty Expo (Guangzhou)

 • Wczesniej targi były znane pod nazwą Canton Beauty Expo i są organizowane od ponad 30 lat.
 • Targi odwiedza około 200 tys. kupców u 4 tys. wystawców.
 • Miejsce: China Import & Export Fair Complex Center.
 • Oficjalna strona internetowa: gz.chinainternationalbeauty.com/gz/index.html

Import sztucznych rzęs z Chin – Podsumowanie

Powyżej przedstawiliśmy najważniejsze informacje, na które powinien zwrócić uwagę przedsiębiorca, którego interesuje import sztucznych rzęs z Chin. Sprowadzanie produktów do UE wiąże się z ogromną odpowiedzialnością ze strony importera, dlatego przed dokonaniem zakupu powinien on zaznajomić się z warunkami, jakie powinny one spełniać. Należy pamiętać, że znajomość przepisów zawsze działa na korzyść importera, ponieważ to on bierze odpowiedzialność za wszelkie niedopatrzenia.

Bezpłatna konsultacja

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 8