Import sztucznych rzęs z Chin

Z biegiem lat przemysł kosmetyczny nieustannie się rozwija, a producenci wciąż proponują swoim konsumentom nowe produkty, aby sprostać ich wymaganiom. Coraz więcej kosmetyków sprowadza się z państw Dalekiego Wschodu, w tym również z Chin. Importerzy chętnie wybierają chińskie produkty kosmetyczne kierując się ich wysoką jakością oraz efektywnym działaniem. W ostatnich latach na popularności zdecydowanie zyskały nadające oku wyrazistości sztuczne rzęsy, a tym samym środki potrzebne do ich bezpiecznego aplikowania oraz pielęgnacji. Chińscy producenci oferują nam bardzo szeroki wybór takich akcesoriów i kosmetyków, o rozmaitym wyglądzie oraz składzie, dopasowanych do różnych typów urody oraz cery. Ze względu na tak ogromną różnorodność, wiele importerów decyduje się na wybranie właśnie chińskich towarów. Co powinniśmy wiedzieć, planując import sztucznych rzęs z Chin?

import sztucznych rzęs z Chin

Regiony produkcyjne sztucznych rzęs

Zdecydowanym liderem w produkcji oraz dystrybucji sztucznych rzęs oraz produktów niezbędnych do ich pielęgnacji jest miasto Qingdao w prowincji Shandong. To właśnie tam znajdują się jedne z największych fabryk sztucznych rzęs w Chinach, takie jak: Qingdao Eunice Cosmetics Co., Qingdao LashBeauty Cosmetic Co., Ltd. oraz wiele innych.

Mniejszymi, ale również wartymi wspomnienia ośrodkami produkcyjnym tego typu towarów są miejscowości Kanton oraz Shenzhen.

mapa producentów kosmetyków w Chinach

Jakie jest cło na import sztucznych rzęs z Chin?

Zanim zdecydujemy się na import produktów kosmetycznych, powinniśmy zapoznać się ze stawkami celnymi interesujących nas towarów. Sprawdzenie aktualnych stawek umożliwia system ISZTAR, za pomocą którego możemy znaleźć wysokość cła dowolnego produktu. Wysokość stawki celnej interesujących nas sztucznych rzęs wynosi zaledwie 2.2%. Znajdziemy je w systemie pod numerem 6704190000. Niezbędny do ich aplikacji klej widnieje pod numerem 3506100000, a wysokość jego stawki celnej to 6.5%.

Szkolenie: Import z Chin

Jakie standardy powinny spełniać sztuczne rzęsy?

Obowiązkiem importera przed ściągnięciem towarów i wprowadzeniem ich w obieg jest upewnienie się, że interesujące go produkty spełniają wszystkie potrzebne wymogi. Istotne jest również posiadanie pełnej dokumentacji, będącej gwarancją jakości i bezpieczeństwa dla konsumenta. Wymogi dotyczące importowanych produktów kosmetycznych są takie same jak kosmetyków wyprodukowanych na terenie Unii Europejskiej. Dotyczą one zwłaszcza ich składu i obowiązkowej dokumentacji – w tym Raportu bezpieczeństwa. Należy pamiętać, że importer, mimo że nie jest producentem, ponosi pełną odpowiedzialność za sprowadzane przez siebie produkty kosmetyczne.

Według art. 2 rozporządzenia (WE) nr 1223/2009 „produktami kosmetycznymi” są wszystkie substancje i mieszaniny, które wchodzą w kontakt z zewnętrznymi częściami ciała ludzkiego: naskórkiem, owłosieniem, paznokciami, wargami oraz zewnętrznymi narządami płciowymi lub z zębami oraz błonami śluzowymi jamy ustnej, którego wyłącznym lub głównym celem jest utrzymywanie ich w czystości, perfumowanie, zmiana ich wyglądu, ochrona, utrzymywanie w dobrej kondycji lub korygowanie zapachu ciała. Sztuczne rzęsy oraz wszystkie środki potrzebne do ich aplikacji i pielęgnacji również należą do produktów kosmetycznych.

Kosmetyki mogą podlegać dystrybucji tylko jeśli posiadają ocenę bezpieczeństwa i raport bezpieczeństwa, dokumentację produktu (PIF) oraz odpowiednie oznakowanie. Importowane produkty kosmetyczne powinny zostać również zarejestrowane w bazie CPNP, która umożliwia kontrolę wszystkich produktów trafiających na europejski rynek. Zgłoszenie kosmetyku za pośrednictwem portalu CPNP niekoniecznie oznacza jednak, że spełnia on wszystkie potrzebne wymagania.

Szczegółowe informacje o odpowiednim oznakowaniu produktów kosmetycznych oraz o tym, co dokładnie powinny zawierać ocena i raport bezpieczeństwa, mogą państwo przeczytać w naszym artykule związanym z przepisami i oznaczeniami obowiązującymi w przypadku importu kosmetyków z Chin.

Targi artykułów kosmetycznych w Chinach

Osoby zainteresowane importem kosmetyków z Państwa Środka mogą rozeznać się w ofercie różnych producentów podczas licznych targów, pozwalających na bliższe poznanie chińskiego rynku.

targi kosmetyczne w Chinach

Poniżej przygotowaliśmy dla państwa listę targów zorientowanych na branżę kosmetyczną.

China Beauty EXPO w Szanghaju

 • Wydarzenie to jest zdecydowanym liderem wśród targów ściśle związanych z branżą kosmetyczną i odbywa się każdego roku w maju.
 • China Beauty EXPO gości prawie 500 000 przyjezdnych z całego świata oraz ponad 3000 wystawców. Świadczy to o ogromnej popularności tego przedsięwzięcia.
 • Najbliższa edycja targów odbędzie się w Shanghai New International Expo Centre (SNIEC) w Szanghaju.
 • Oficjalna strona internetowa: https://www.chinabeautyexpo.com/

Beijing Beauty EXPO w Pekinie

 • Targi oferujące szeroki wybór produktów zarówno do pielęgnacji ciała oraz codziennego użytku jak i kosmetyków do makijażu.
 • Beijing Beauty EXPO cieszy się dużym zainteresowaniem i przyciąga prawie 80 000 oglądających i ponad 1000 wystawców.
 • Trzydziesta szósta już edycja wydarzenia będzie miała miejsce w China International Exhibition Center w Pekinie.

China (Beijing) International Beauty EXPO (CIBE)

 • Jest to wydarzenie wspierające małe i średnie przedsiębiorstwa oraz kultywujące krajowe marki.
 • Targi odwiedza około 10 000 oglądających i prawie 300 wystawców.
 • Nadchodząca edycja odbędzie się w China National Convention Center w Pekinie.
 • Oficjalna strona internetowa: http://en.beijingbeautyexpo.com/

Powyżej przedstawiliśmy najważniejsze informacje, na które powinien zwrócić uwagę przedsiębiorca, którego interesuje import sztucznych rzęs z Chin. Sprowadzanie produktów kosmetycznych wiąże się z ogromną odpowiedzialnością ze strony importera, dlatego przed dokonaniem zakupu powinien on zaznajomić się z warunkami, jakie powinny one spełniać. Ze względu na bezpośredni kontakt z ciałem człowieka, wymogi wobec kosmetyków są bardzo restrykcyjne. Należy pamiętać, że ich znajomość działa na korzyść importera. Pozwoli nam ona na znalezienie towarów dobrych jakościowo oraz umożliwi ich bezpieczną dystrybucję.

Szkolenie Online: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 7