Dzień Singla w Chinach

Jednym z najbardziej popularnych ostatnio świąt w Chinach jest tzw. Dzień Singla (光棍节). Obchodzony corocznie 11 listopada, ze względu na ilość jedynek w dacie, które przypominają obchodzącym święto brak partnera/partnerki. Jest to stosunkowo nowe święto, które początkowo było tylko tradycją studencką w Nanjing University. Jednakże do końca lat 90-tych rozpowszechniło się na cały kraj. Dzień Singla jest okazją dla ludzi nie będących w związkach, aby dobrze się bawić, spędzić czas z przyjaciółmi oraz wybrać się na zakupy.

Dzień Singla w Chinach

 

Dzień Singla w Chinach

Choć zwykle mniejsze sklepy organizowały tego dnia wyprzedaże, to nie było przyjęte, aby duże firmy traktowały Dzień Singla jako święto handlowe. Dopiero gdy portal Alibaba zorganizował wielką wyprzedaż internetową w to święto w 2009 roku. Posłużył się on wtedy nazwą Double 11 (双十一), którą oznaczył znakiem towarowym w 2012 rok. Obecnie określa on Dzień Singla mianem 11.11 Global Shopping Festival. Od tego momentu portale posiadane przez Alibabę, w tym Tmall i Taobao, włączyły się w organizowanie różnego rodzai promocji 11-ego listopada.

Kupujących spoza Chin na pewno zainteresuje oferta Aliexpress związana z Dniem Singla. Oprócz promocji na tym portalu, możemy również zdobyć kupony na zakupy (np. kupon o wartości 20 dolarów za 10 dolarów, możliwy do wykorzystania przy zakupach powyżej 69 dolarów) lub wziąć udział w konkursach, których wygrane dodatkowo obniżają ceny produktów. Wszystkie tego typu akcje zaczynają się już nawet pod koniec października. Warto więc śledzić na bieżąco oferty związane z nadchodzącym Dniem Singla na Aliexpress.

Należy jednak pamiętać, że choć dzięki kuponom możemy dość sporo zaoszczędzić na zakupach, to niestety nie do końca jest tak przy ogólnych promocjach na produkty. Choć Aliexpress ogłasza co roku 50%-ową obniżkę cen, to niestety przez manipulację cenową ze strony sprzedawców, może się zdarzyć, że zapłacimy tylko o kilka groszy mniej. Nie zdarza się to wprawdzie przy wszystkich produktach. Mimo wszystko warto się zapoznać z cenami już na początku listopada, aby się upewnić, że sprzedający nie zawyża ich tuż przed promocją.

Aliexpress Dzień Singla w Chinach

Szkolenie: Import z Chin

Zakupy w chiński Dzień Singla

Ze względu na to na jak ogromną skalę odbywa się świętowanie Dnia Singla, warto pomyśleć nad skorzystaniem ze związanych z nim okazji zakupowych. Dochody z 11 listopada obecnie przewyższają kilkukrotnie te pochodzące z innych świąt handlowych. Takich jak np. Czarny Piątek czy też Cyber Poniedziałek. Przykładowo w zeszłoroczny Dzień Singla Alibaba zyskała ponad 17 mld USD ze sprzedaży. Z roku na rok jej dochody są coraz wyższe. Poza tym, coraz częściej Dniem Singla są także zainteresowani sprzedawcy spoza Chin. Chętni aby w tym dniu wystawiać swe towary na promocje. Do najlepiej sprzedających się marek w tym dniu należą m. in:

  • Burberry
  • Sephora
  • Target
  • Maserati
  • Apple
  • Victoria’s Secret.

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 5