Jak zarezerwować loty w Chinach?

Siatka lotów krajowych w Chinach obejmuje mnóstwo lotów – w końcu jest to ogromny kraj. W samym Państwie Środka działa kilkanaście linii lotniczych. Podróż pociągiem na niektórych trasach często trwa kilkanaście godzin, co jest wyjątkowo męczące. Dlatego np. z takich powodów niektórzy wybierają lot samolotem, trwający zaledwie kilka godzin, zamiast jazdy pociągiem 15 godzin lub więcej. Decydując się na przelot zamiast jazdy koleją, oszczędzamy tym sposobem parę lub nawet paręnaście godzin podróży. W tym artykule pokażemy, jak zarezerwować loty w Chinach.

Jak zarezerwować loty w Chinach

Ceny biletów lotniczych w Chinach

Podczas, gdy ceny biletów kolejowych są stałe, ceny biletów lotniczych podlegają wielu zmianom i obniżkom. Ceny na poszczególne loty w Chinach mogą wahać się w zależności od tego z jak dużym wyprzedzeniem kupimy bilet, od jakiego przewoźnika i na jaką trasę. Często można też trafić na duże obniżki. Jakie czynniki wypływają także na cenę lotu? Oprócz kupowania biletu odpowiednio wcześniej, na jego cenę wpływa pora roku, oraz konkurencyjność trasy- czy wybrana trasa jest często uczęszczana. Inne ważne informacje na temat lotów w Chinach:

  • w klasie ekonomicznej limit bagażu wynosi 20kg na osobę
  • należy okazać swój paszport podczas odprawy i przy wejściu do kontroli bezpieczeństwa
  • w przypadku budżetowych lotów limit bagażu jest często mniejszy niż 20kg, ale można zawsze dokupić dodatkowy bagaż
  • najpóźniej na odprawę należy stawić się 45min przed odlotem
  • kolejki do kontroli bezpieczeństwa mogą być bardzo długie.

Loty w Chinach możemy zarezerwować na różnych pośredniczących stronach, lub też bezpośrednio na stronie internetowej przewoźnika. Serwisy internetowe mogą pobierać od nas drobną opłatę za rezerwowanie lotu.

Loty w Chinach: Spring Airlines

Strona internetowa: en.ch.com

Jest to jedna z chińskich linii lotniczych uważana za dość tanią. Strona Spring Airlines występuje w angielskiej wersji językowej, jest przejrzysta i łatwa w obsłudze.

Jak zarezerwować loty w Chinach Spring Airlines

Przykładowo wyszukujemy przelot na trasie Szanghaj- Kanton. Bilety na loty w Chinach odbywające się w nocy są prawie dwukrotnie tańsze (62-63USD), niż te w ciągu dnia (110-133USD). Przed kupnem biletu na stronie Spring Airlines wymagane jest założenie konta.

Jak zarezerwować loty w Chinach Spring Airlines

Tanie chińskie linie lotnicze

Innymi chińskimi przewoźnikami o dość niskich cenach są m.in. West Air (posiada stronę w języku angielskim), a także 9 Air, China United Airlines, Jiangxi Air, Ruili Airlines (strony internetowe jedynie w języku chińskim). Oferują oni loty w niskich cenach, o niższym standardzie. Wiąże się z tym także mniejsza ilość bagażu, którą możemy ze sobą zabrać. Niemniej jednak przed wylotem należy sprawdzić, czy nasza walizka mieści się w dopuszczalnych wymiarach.

Import z Chin w 2021

Loty w Chinach: China Southern

Strona internetowa: csair.com/en

China Southern to największe chińskie linie lotnicze. Według informacji na stronie internetowej, China Southern gwarantuje nam najniższą cenę przelotu na danej trasie. Strona występuje także w angielskiej wersji językowej i jest niezwykle prosta w obsłudze. W luki wprowadzamy miejsce wylotu i przylotu, interesującą nas datę. Wyszukiwanie może chwilę potrwać. Po paru minutach pojawia się lista lotów.

Jak zarezerwować loty w Chinach China Southern

Bilety można wybierać spośród czterech kategorii cenowych (może być ich mniej- zależy od tego, co oferuje dany lot). Jak możemy zauważyć, loty w Chinach od niedzieli do czwartku są tańsze. Strona informuje nas również, jeśli na dany lot zostały już tylko pojedyncze sztuki biletów. Ceny podane są w chińskich Yuanach.

Jak zarezerwować loty w Chinach China Southern

Co ciekawe, po wyborze konkretnego biletu możemy zarezerwować go bez zakładania konta. Natomiast do ceny samego przelotu dodane zostają kolejne drobne opłaty: AirportTax (50 Yuanów), ubezpieczenie (30 Yuanów) oraz kwota pobierana przez serwis, która umożliwia nam zwrot lub zmianę biletu (38 Yuanów), nie są to opłaty opcjonalne- czyli nie można z nich zrezygnować.

Jak zarezerwować loty w Chinach China Southern

Jak można łatwo zauważyć, strony chińskich przewoźników są dostosowane do obcokrajowców– są w całości w języku angielskim i intuicyjne w obsłudze.

Loty w Chinach: China Eastern

Strona internetowa: ceair.com

Drugie największe chińskie linie lotnicze z siedzibą w Szanghaju. Obsługują połączenia Chin z całym światem z wyjątkiem Ameryki Południowej (aż 212 tras!).

Jak zarezerwować loty w Chinach China Eastern

Strona po chwili wyświetla wyszukane loty na daną trasę. W tym wypadku przed kupieniem biletu wymagane jest założenie konta. Potrzebny do tego będzie nasz numer telefonu, na który zostanie wysłany kod weryfikacyjny.

Jak zarezerwować loty w Chinach China Eastern

Loty w Chinach: ChinaTicketOnline.com

Strona internetowa: chinaticketonline.com

Jest to serwis, który opisywaliśmy także w artykule dotyczącym kupowania biletów na chińskie pociągi. Posiada on także opcję rezerwowania biletów lotniczych.

Jak zarezerwować loty w Chinach ChinaTicketOnline

Tym razem szukamy lotu z Chengdu do Szanghaju. Po pewnym czasie wyświetla nam się lista. Możemy dostosować ją pod siebie wybierając interesującą nas linię lotniczą, godzinę wylotu lub przystanek po drodze.

Jak zarezerwować loty w Chinach ChinaTicketOnline

Następnie po wybraniu konkretnego lotu przechodzimy do strony, w której określamy dokładną ilość i wiek pasażerów (czy jest to osoba dorosła, dziecko czy też małe dziecko do lat 2). Zarezerwowanie lotu przez ChinaTicketOnline jest bezpłatne, nie jest więc pobierana żadna opłata serwisowa.

Loty w Chinach: Trip.com

Strona internetowa: pl.trip.com

Jak zarezerwować loty w Chinach Trip.com

Stronę tą również opisywaliśmy już przy okazji artykułu o biletach na chińskie pociągi. Przetłumaczona na język angielski strona ctrip.com jest jedną z bardziej popularnych stron do rezerwowania lotów w Chinach, oferującą naprawdę korzystne ceny biletów lotniczych. Poprzez trip.com można rezerwować także hotele. Ogromnym plusem strony Trip.com, jest to, iż umożliwia ona płatność niemalże wszystkimi zagranicznymi kartami. Trip.com posiada aplikację dostępną na Android lub iOS, co zdecydowanie ułatwia rezerwowanie lotów przez smartfon czy też tablet.

Tym razem szukamy przelotu na trasie Pekin – Xi’an. Po wyborze konkretnego lotu zostajemy przekierowani do formularza. Tutaj płata rezerwacyjna wynosi 7,46 dolara.

Jak zarezerwować loty w Chinach Trip.com

Loty w Chinach: Elong.com

Strona internetowa: elong.com

Elong.com to strona odpowiednia dla osób znających język chiński. Występuje też w angielskiej wersji językowej, ale dotyczy tylko rezerwowania hoteli. Według niektórych, ceny, jakie oferuje Elong, są nawet niższe od Ctrip. Wyszukując miejsce wylotu i przylotu wszystkie nazwy miast zapisane są w chińskich znakach.

Wyszukujemy lot z Pekinu do Chengdu.

Jak zarezerwować loty w Chinach Elong

Strona wyświetla nam 36 wyników wyszukiwania na tej trasie.

Jak zarezerwować loty w Chinach Elong

Następnie wybieramy interesujący nas lot. Elong przekierowuje nas do wypełnienia formularza, gdzie możemy zauważyć dodatkowe opłaty. Jest to ubezpieczenie (40 Yuanów) oraz paliwo (50 Yuanów za osobę dorosłą).

Jak zarezerwować loty w Chinach Elong

Loty w Chinach: FlyChina.com

Strona internetowa: flychina.com

Strona w języku angielskim, oferująca nam darmowe anulowanie rezerwacji w ciągu jednego dnia.

Jak zarezerwować loty w Chinach FlyChina

Tak wygląda strona z wynikami wyszukiwania. W porównaniu do pozostałych stron internetowych wymienionych w tym artykule wygląda dość ubogo. Lecz mimo wszystko jest czytelna.

Jak zarezerwować loty w Chinach FlyChina

Po zalogowaniu, FlyChina oferuje zniżki na ceny lotów w Chinach. Można zarezerwować bilet również nie posiadając konta. Strona od razu informuje nas ile wynosi łączna cena biletu, razem z opłatą serwisową. W przypadku lotu z Szanghaju do Harbinu, jest to 278,48$. Mamy gwarantowany darmowy bagaż, jeśli nie przekroczy on 20kg.

Loty w Chinach: ChinaTour.net

Strona internetowa: chinatour.net

Tą stronę także opisywaliśmy w artykule dotyczącym rezerwacji biletów na chińskie pociągi. Na stronie ChinaTour.net istnieje też możliwość rezerwowania wycieczek po różnych miastach lub bardziej złożonych– np. tygodniowa wycieczka Pekin-Xi’an-Szanghaj, z przelotem samolotem lub jazdą pociągiem (wycieczka pociągiem jest tańsza).

Jak zarezerwować loty w Chinach ChinaTour

Wyszukaliśmy loty z Pekinu do Shenzhen.

Jak zarezerwować loty w Chinach ChinaTour

Następnie wybieramy interesujący nas lot, jego klasę i przechodzimy do wypełniania formularza.Opłata rezerwacyjna wynosi 8 dolarów.

Jak zarezerwować loty w Chinach ChinaTour

Loty w Chinach – podsumowanie

Należy pamiętać, że w okolicach większych świąt (np. Chiński Nowy Rok) ceny biletów mogą znacząco pójść w górę. Loty w Chinach mogą być tańsze, jeśli odbywają się nocą. Niektóre strony do rezerwacji przelotu pobierają opłatę serwisową.

Rezerwacja biletu lotniczego wcale nie jest tak skomplikowana, jak mogłoby się wydawać! Jesteśmy w stanie zarezerwować bilet na przelot w Chinach nie znając języka chińskiego, ogromna ilość stron występuje w języku angielskim.Jak można zauważyć, wszystkie strony do rezerwowania biletów lotniczych mają podobny, nieskomplikowany interfejs przyjazny dla użytkownika. Istnieją także firmy pośredniczące, które w naszym imieniu zarezerwują bilet. Oczywiście, wiąże się to z dodatkowymi opłatami. Najlepiej jest samemu sprawdzić ceny biletów na różnych stronach i następnie wybrać tą najkorzystniejszą.

Przed podróżą pamiętaj o przybyciu do odprawy odpowiednio wcześnie oraz koniecznie zabierz swój paszport!

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 1