Wyjazd do Chin

Z powodu pandemii, sytuacja związana z odbywaniem podróży po świecie jest dynamiczna. Wyjazdy biznesowe w niektórych przypadkach są niezastąpione i wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy mogą wyjechać do Chin, aby wziąć udział w targach lub przeprowadzić audyt w fabryce. Wiele osób chciałoby wyjechać do Chin w celach turystycznych bądź naukowych. Wyjazd do Chin obecnie wiąże się z pewnymi zasadami. Jak można wyjechać do Chin?

Wyjazd do Chin

Wyjazd do Chin

Pandemia miała swój początek w prowincji Hubei, lecz wcześnie nałożone restrykcje przyczyniły się do zmniejszenia skali zachorowań. Nie minęło wiele czasu i Chiny odmówiły przyjazdu niemalże wszystkim przyjezdnym. Zamknięcie granic Chin nastąpiło w marcu 2020 roku. Stopniowo luzowano restrykcje epidemiczne, a od 8 stycznia 2023 r. zniesiona zostanie kwarantanna dla przyjezdnych do Chin. Od 15 marca 2023 r. wznowiono wydawanie wszystkich typ wiz do Chin. Co więcej osoby posiadające ważne wizy wydane przed marcem 2020 r. mogą na nich wjechać do Chin. Od 30 sierpnia 2023 r., nie ma obowiązku poddawania się testom PCR czy szybkiemu testowi antygenowemu.

Wyjazd do Chin 2023 r. – co się zmieni?

 • Po 8 stycznia 2023 r., zniesienie obowiązku odbycia kwarantanny i poddania się testowi molekularnemu (PCR) przy wjeździe do Chin.
 • Od 15 marca 2023 r. można uzyskać wizę do Chin niezależnie od jej typu. Dotyczy to również wizy turystycznej. Zniesiono ograniczenia wizowe i wznowiono program ruchu bezwizowego dla wybranych narodowości.
 • Od 30 sierpnia 2023 r., zniesienie obowiązkowych testów przed wylotem do Chin.
 • Brak obowiązkowej kwarantanny dla osób bez poważnych objawów z pozytywnym wynikiem w Chinach.
 • Zniesienie śledzenia kontaktów osób zakażonych.
 • Krótsze formalności dla rezydentów Chin kontynentalnych przemieszczających się do Hongkongu/Macao, a także dla rezydentów Hongkongu/Macao do Chin kontynentalnych.
 • Obszary podwyższonego zagrożenia są ograniczone do mieszkania, piętra lub budynku.
 • Kody zdrowia i wyniki testów PCR nie są obowiązkowe przy przemieszczaniu się po Chinach.
 • Poddanie się testom jest dobrowolne. Testy PCR są obowiązkowe dla np. służby zdrowia.
 • Zwiększenie częstotliwości lotów do Chin.
 • Linie lotnicze nie są karane w przypadku przewozu zakażonych osób.
 • Stopniowo wznowione zostaną wodne i lądowe punkty graniczne.
Szkolenie: Import z Chin

Czy można dostać się do Chin? Wymogi podróży do Chin po 30.08.2023 r.

Tak, można polecieć do Chin. Przyjezdnych z Polski do Chin obowiązują następujące wymogi:

1. Otrzymanie wizy do Chin

Aby polecieć do Chin, musisz posiadać paszport oraz wizę. O wizę można ubiegać się poprzez formularz online. Sprawdź typy wiz do Chin.

Można wnioskować także o bezwizowy wjazd do niektórych części Chin (24/72/144-godzinny pobyt).

2. Zalecenia dotyczące testu PCR lub antygenowego

Nie jest wymagane wykonanie testu PCR/antygenowego przed wylotem. Nie ma obowiązku ubiegania się o tzw. kod zdrowia przed wylotem.

Czy po przylocie do Chin obowiązują testy?

Nie ma wymogu poddania się testom PCR po przylocie do Chin. Obowiązkowa kwarantanna dla przyjezdnych z negatywnym wynikiem też została zniesiona.

Wyjazd do Chin a targi branżowe

Targi handlowe to świetna okazja na poznanie najnowszych trendów w branży i nawiązanie znajomości biznesowych. Targi są szansą na znalezienie potencjalnego dostawcy. Zniesienie restrykcji oznacza odżycie targów stacjonarnych, choć targi wirtualne dalej są oferowane w niektórych przypadkach. W trybie hybrydowym odbywają się na przykład jedne z największych targów w Chinach, Targi Kantońskie. Tryb hybrydowy daje szansę na uczestniczenie w prezentacjach i seminariach bez konieczności wyjazdu do Chin, a część uczestników może wziąć w nich udział stacjonarnie.

Uwaga! Prosimy o sprawdzenie aktualnych wytycznych i zasad, np. na stronie ambasady ChRL w Polsce.

Bezpłatna konsultacja

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 7