Foshan. Region produkcji mebli w Chinach

Pragnąc importować meble z Chin, swoje pierwsze kroki warto skierować do Foshan, jednego z największych zagłębi produkcyjnych umeblowania. Bezpośredni kontakt z reprezentantami fabryk jest zazwyczaj bardziej owocny niż komunikowanie się z daną firmą przez pośrednika lub firmy handlowe. Każdy obyty w chińskiej kulturze biznesowej wie, jak bardzo ważne są spotkania twarzą w twarz z potencjalnym partnerem biznesowym. Odwiedzając region produkcji mebli w Chinach, poprzez wizytę w fabryce można także na własne oczy przekonać się o jakości produktów i polityce zakładu. Warto przemyśleć datę wizyty, aby nie kolidowała ona z najważniejszymi chińskimi świętami. Wyjazd można połączyć z uczestnictwem w targach branżowych, na przykład w nieodległym od Foshan Kantonie.

region produkcji mebli w Chinach

Gdzie produkuje się meble w Chinach? O Foshan

Foshan to miasto w prowincji Guangdong. Jego nazwa oznacza Górę Buddy. To nie tylko główny region produkcji mebli w Chinach. W starożytności znajdował się tam ośrodek handlu i wyrobu ceramiki.

Foshan wyróżnia się koncentracją zakładów produkcyjnych mebli, maszyn, jak i również lodówek i klimatyzatorów. Ponadto, mieszczą się tam fabryki materiałów ceramicznych, wyrobów metalowych i wiele innych.

Ciekawostką jest, że miastem partnerskim Foshan jest Starogard Gdański. Uważa się je także za miejsce narodzin kantońskiej odmiany chińskiej opery.

Foshan mapa

Foshan – region produkcji mebli w Chinach

W Foshan znajduje się Shunde – dzielnica o mianie największego na świecie rynku sprzedaży hurtowej mebli i największego centrum dystrybucyjnego tych dóbr. Produkty przeszło 1500 producentów mebli oraz placówki około 3000 chińskich i międzynarodowych handlarzy znajdują się przy ponad 20 ulicach mierzących razem 5 km. Wielkość sprzedaży osiąga rocznie 1 mld dolarów.

Najpopularniejszymi miejscami są przede wszystkim Louvre Furniture Mall, Sun-link Furniture Wholesale Market, Tuanyi International Furniture City oraz Lecong International Exhibition Center (IFEC).

produkcja mebli w Chinach
produkcja mebli w Foshan

  • Louvre Furniture Mall

W tym miejscu znajdują się najróżniejsze meble wysokiej jakości o adekwatnej cenie. Działa już od 2000 roku i jest bezsprzecznie najsłynniejszym ośrodkiem handlu mebli w tym regionie. 380 tys. m2 powierzchni zajmuje ponad 2000 wysoko cenionych marek chińskich i przynajmniej setka sławnych marek zagranicznych oferujących umeblowanie i akcesoria. Mimo wielkiego metrażu poruszanie się po centrum nie jest zbyt trudne. Ze względu na zażartą konkurencję, w niektórych sklepach zabronione jest fotografowanie.

Lokalizacja: Lecong Road 325 National Highway, Foshan, Chiny

Strona internetowa: louvre-group.cn

Sun-link Furniture Wholesale Market

Centrum to dzieli się na część południową i północną. Uważa się, że produkty w północnej części produkty są wyższej jakości niż te w południowej, ponadto są bardziej atrakcyjne cenowo niż te dostępne w Louvre Furniture Mall. Centra te znajdują się obok siebie. Powierzchnia obu sekcji wynosi ponad 100 tys. m2. Specjalnością sekcji północnej są meble z sekwoi, a południa – umeblowanie hotelowe.

Sekcja północna:

Lokalizacja: No.325 National Highway, Lecong, Shunde, Foshan, Chiny

Strona internetowa: fsjiaju.com

Sekcja południowa:

Lokalizacja: Xinlong Rd, No.325 National Highway, Lecong, Shunde, Foshan, Chiny

Strona internetowa: slsouth.com

Sun-link Furniture Wholesale Market

  • Tuanyi International Furniture City

To centrum oferuje produkty o niższych cenach w porównaniu do tych opisanych wcześniej. Na ponad 30 tys. m2 znajduje się wystawa umeblowania wysokiej jakości, a na powierzchni około 60 tys. m2 – sklepy meblowe. Specjalizują się w sofach, wyposażeniu biurowym oraz meblach z mahoniu.

Lokalizacja: 325 National Rd Side Rd, Shunde, Foshan, Chiny

Strona internetowa: tuanyi.com

Szkolenie: Import z Chin

  • Lecong International Exhibition Center (IFEC)

Centrum to oferuje najróżniejsze meble, na przykład hotelowe, łazienkowe czy tapicerowane. Cena produktów nie jest wygórowana. Na 100 tys. m2 i sześciu piętrach wypełnionych umeblowaniem każdy znajdzie produkty dopasowane do swoich potrzeb.

Lokalizacja: No. 1-2 Lecong Avenue South, Lecong, Shunde, Foshan, Chiny

Strona internetowa: fsjiaju.com

Foshan mapa

Region produkcji mebli w Chinach. Przewodnik

Jak dostać się do Foshan?

Dzięki bliskiemu położeniu przy Kantonie, najwygodniej i najprościej jest przylecieć samolotem do portu lotniczego Baiyun, położonym 28 km od centrum Kantonu.

W samym Foshan także znajduje się lotnisko, lecz jest obsługiwane tylko przez linię China United Airlines i oferuje przeloty wewnątrzkrajowe.

Z lotniska najlepiej przesiąść się na autobus międzymiastowy. Pokonanie odległości z lotniska do Foshan zajmuje około 50 minut. Bilet może zostać zakupiony w kasie CAAC na lotnisku.

Alternatywnie można również skorzystać z wypożyczalni samochodów lub z taksówek, które działają całą dobę. Foshan jest połączony autostradą z Kantonem. Wypożyczając samochód jednak należy mieć na uwadze, iż prowadzenie samochodu w zatłoczonych miastach Chin nie jest łatwym zadaniem, i nie jest to rekomendowane.

W Foshan znajduje się stacja kolejowa, lecz nie ma bezpośredniego połączenia kolejowego z lotniska Baiyun. Pociągiem dużej prędkości z Guangzhou Południe w ciągu około 20 minut można się dostać do Foshan. Z centrum Kanonu można także wsiąść w autobus lub metro i w ciągu około godziny dojechać do miasta.

W przypadku lądowania w hongkońskim porcie lotniczym, można przesiąść się na autokar jadący do Foshan.

Foshan - region produkcji mebli w Chinach

Jak poruszać się po Foshan?

Jeśli zdecydujesz się skorzystać z lotniska w Foshan, najwygodniej jest wziąć taksówkę, która w przeciągu kwadransa pokonuje drogę w portu lotniczego do centrum miasta.

Kierowcy taksówek nie potrafią raczej mówić po angielsku, więc jeśli nie znasz chińskiego, zaleca się mieć przewodnika mówiącego po mandaryńsku lub kantońsku albo przygotować informacje dla taksówkarza zapisane w znakach. Taksówki są tanie, lecz zależne od stopnia zatłoczenia dróg.

Bilety na metro zaczynają się od 2 RMB. Metro jest najwygodniejszym i niezależnym od korków środkiem transportu. Aktualnie dobudowywane są dodatkowe linie.

Koszt biletu na autobus to również minimum 2 RMB, lecz korzystając z tego transportu bez znajomości języka chińskiego trzeba wiedzieć gdzie konkretnie wsiąść i wysiąść, jako że niewielu tubylców potrafi porozumiewać się w języku angielskim. Większość autobusów kursuje w godzinach 6:00-22:00.

Foshan - region produkcji mebli w Chinach

Stawki celne na meble

W powyższym przewodniku wyjaśniliśmy jak zorganizować wyjazd chcąc odwiedzić główny region produkcji mebli w Chinach. Jeśli planujesz importować meble z Państwa Środka, na przykład od producentów z Foshan, ucieszy cię fakt, że stawki celne na import tych dóbr nie są wysokie. Przejdź do innego artykułu aby uzyskać informacje o cle na meble i wiele więcej.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 4