Plecaki z Chin – Cło

Obecnie na rynku można znaleźć kilka kategorii plecaków ze względu na ich przeznaczenie, ale wszystkie łączy to, że produkowane są w rozmaitych rozmiarach i wzorach. Chiny są wiodącym producentem zarówno plecaków, jak i toreb czy walizek. Jeśli chcesz importować plecaki, sprawdź ile wynosi cło z Chin. Może ono się różnić w zależności od materiału, z którego wykonany jest produkt lub jego przeznaczenia.

Plecaki z Chin cło

Plecaki z Chin – Cło

Decydując się na import towarów z Chin najlepiej zapoznać się ze stawkami celnymi w systemie ISZTAR, w którym są one na bieżąco aktualizowane. Osoby niezaznajomione ze stroną na początku mogą mieć problem z odnalezieniem odpowiednich danych, dlatego poniżej przedstawiamy listę poszczególnych produktów z kategorii plecaków i toreb wraz z właściwymi HS code i wysokością cła.

  • 4202 92 11 00 – Plecaki, torby sportowe i podróżne z folii z tworzywa sztucznego – (9,7%)
  • 4202 11 10 90 – Teczki, aktówki, tornistry z zewnętrzną powierzchnią ze skóry wyprawionej lub skóry wtórnej – (3%)
  • 4202 91 10 – Plecaki, torby sportowe i podróżnicze z zewnętrzną powierzchnią ze skóry wyprawionej lub skóry wtórnej – (3%)
  • 4202 12 11 00 – Teczki, aktówki, tornistry z zewnętrzną powierzchnią z folii z tworzywa sztucznego – (9,7%)
  • 4202 92 91 90 – Plecaki, torby sportowe i podróżne z materiałów włókienniczych – (2,7%)
  • 4202 19 90 90 – Teczki, aktówki, tornistry wykonane z pozostałych materiałów – (3,7%)

Zagłębia produkcyjne plecaków w Chinach

Obecnie zdecydowanie za najpopularniejsze miejsce produkcji plecaków oraz innych toreb uważa się Kanton (Guangzhou). To właśnie tam znajdują się najnowocześniejsze fabryki oraz wykwalifikowani pracownicy z tej branży. Dodatkowo na dużą ilość importowanych z tamtego regionu towarów wpływa położenie – Kanton jest jednym z najważniejszych miast portowych w Chinach. Podobnymi cechami charakteryzuje się Quanzhou, w którym także produkcja plecków jest bardzo popularna. Te dwa miejsca są zdecydowanie najważniejszymi zagłębiami produkcyjnymi tych towarów w Chinach, ale można także wymienić Shaoyang, Shenzhen oraz Xiamen.

Szkolenie: Import z Chin

Import plecaków z Chin – targi branżowe

Dla każdego importera z Polski targi branżowe w Chinach to dobra okazja, aby zapoznać się z produktami tego kraju. Osoby, które znają chińską kulturę powinny wiedzieć, że nie ma lepszego sposobu na pozyskanie partnera biznesowego niż porozmawianie z nim w trakcie tego typu wydarzeń. Oferta targów w Chinach w poszczególnych branżach jest bardzo różnorodna i szeroka, dlatego poniżej prezentujemy przykładowe wydarzenia, na które warto się wybrać chcąc importować z Chin plecaki lub torby.

  • Shanghai Bag Show

Termin: 02/07/2020 – 04/07/2020

Lokalizacja: Shanghai New International Expo Centre (SNIEC)

Oficjalna strona: http://cshbox.com/

  • All China Leather Exhibition

Termin: 01/09/2020 – 03/09/2020

Lokalizacja: Shanghai New International Expo Centre

Oficjalna strona: https://www.aclechina.com/

  • Fashion Accessories Trade Show

Termin: 30/03/2021 – 01/04/2021

Lokalizacja: Hong Kong Convention and Exhibition Centre

Oficjalna strona: https://www.fashionaccess.aplf.com/

ShipHub