Canton Fair 2022

Za nami już 130 edycji prawdopodobnie najpopularniejszych targów branżowych na świecie – Targów Kantońskich (Canton Fair). W 2020 r. targi te dobyły się całkowicie online, a w 2021 r. w dwóch formach – stacjonarnej i wirtualnej. W jakiej formie odbędą się Targi Kantońskie (Canton Fair) 2022?

Canton Fair 2022 Targi Kantońskie

Targi Kantońskie

Targi Kantońskie, a właściwie Chińskie Targi Importowo-Eksportowe (Canton Fair, China Import and Export Fair, 广交会) to odbywająca się dwa razy do roku na szeroką skalę impreza targowo-wystawiennicza w Chinach. Organizowana jest ona nieprzerwanie od 1957 r. Targi Kantońskie to najstarsza tego typu impreza w Państwie Środka. Ich dwie edycje – jesienna i wiosenna – podzielone są na trzy fazy, które skupione są na określonych branżach:

  • I faza: elektronika, oświetlenie, maszyny i materiały budowlane
  • II faza: dobra konsumenckie, zabawki, artykuły do wyposażenia wnętrz
  • III faza: odzież, tekstylia, wyroby medyczne.

Zasięg Targów Kantońskich ciągle rośnie – w 2021 r. uczestnicy targów pochodzili z 228 krajów i regionów.

Strona internetowa: cantonfair.org.cn

Edycja wiosenna: kwiecień-maj

Edycja jesienna: październik-listopad

Organizator: Chińskie Centrum Handlu Zagranicznego (China Foreign Trade Centre)

Miejsce: Chinese Export Commodities Fair (Pazhou) Complex (adres: Xingang Dong Rd, Haizhu, Guangzhou, Chiny)

Powierzchnia targów: ok. 400 tys. m2

Czy odbędzie się Canton Fair w 2022 roku?

W powodu zagrożenia epidemiologicznego, w 2020 r. Targi Kantońskie odbyły się wirtualnie. W 2021 r. edycja wiosenna odbyła się online, a jesienna – w formie hybrydowej. Edycje wirtualne nie zostały rozdzielone na fazy jak to było dotychczas. Jaka będzie sytuacja w 2022 roku – jeszcze nie wiadomo. Niektóre targi w Chinach w 2022 r. zostały odwołane lub przeniesione, inne – całkowicie przeniesione do świata wirtualnego bądź zorganizowane w formie hybrydowej.

Najprawdopodobniej w 2022 r. Targi Kantońskie zostaną zorganizowane tak jak poprzednia edycja, czyli połączone zostaną formy online i offline. Dzięki temu osoby, które nie są w stanie uczestniczyć w stacjonarnej odsłonie np. z powodu obostrzeń wizowych i przemieszczania się, mają szansę brać udział w prezentacjach na żywo i oglądać transmisje z targów.

Czy warto wziąć udział w Targach Kantońskich?

Udział w targach handlowych to świetna okazja na wzmocnienie swojej pozycji w biznesowym otoczeniu międzynarodowym i poszerzenie sieci kontaktów. Zarówno w formie online jak i stacjonarnej możesz komunikować się z wieloma dostawcami i wynegocjować stawki. Targi stacjonarne mają tą zaletę, że na własne oczy możesz zobaczyć, przetestować oraz poczuć oferowane przez nich produkty. Niemalże 20 tys. stoisk stacjonarnych i 60 tys. wirtualnych – jest z czego wybierać.

Jeśli jeszcze nie odwiedziłeś największych targów w Chinach sprawdź, jak zarejestrować się na Targi Kantońskie.

Uwaga! W związku z trwającą sytuacją epidemiologiczną na świecie podróż do Chin jest znacznie utrudniona. Osoby, które zostały upoważnione do przyjazdu na teren Chin są zobowiązane do odbycia kilkutygodniowej (14 lub 21-dniowej) kwarantanny oraz poddania się testom. Przyjezdni z zagranicy mogą napotkać utrudnienia w hotelach i podczas przemieszczania się w Chinach.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 5