Canton Fair 2022

Za nami już 130 edycji prawdopodobnie najpopularniejszych targów branżowych na świecie – Targów Kantońskich (Canton Fair). W 2020 r. targi te dobyły się całkowicie online, a w 2021 r. w dwóch formach – stacjonarnej i wirtualnej. W jakiej formie odbędą się Targi Kantońskie (Canton Fair) 2022?

Canton Fair 2022 Targi Kantońskie

Czym są Targi Kantońskie?

Targi Kantońskie, a właściwie Chińskie Targi Importowo-Eksportowe (Canton Fair, China Import and Export Fair, 广交会) to odbywająca się dwa razy do roku na szeroką skalę impreza targowo-wystawiennicza w Chinach. Organizowana jest ona nieprzerwanie od 1957 r. Targi Kantońskie to najstarsza tego typu impreza w Państwie Środka.

Zasięg Targów Kantońskich ciągle rośnie – w 2021 r. uczestnicy targów pochodzili z 228 krajów i regionów.

Strona internetowa: cantonfair.org.cn

Edycja wiosenna: kwiecień-maj

Edycja jesienna: październik-listopad

Organizator: Chińskie Centrum Handlu Zagranicznego (China Foreign Trade Centre)

Czy odbędzie się Canton Fair w 2022 roku?

W powodu zagrożenia epidemiologicznego, w 2020 r. Targi Kantońskie odbyły się wirtualnie. W 2021 r. edycja wiosenna odbyła się online, a jesienna – w formie hybrydowej. Edycje wirtualne nie zostały rozdzielone na fazy jak to było dotychczas. Niektóre targi w Chinach w 2022 r. zostały odwołane lub przeniesione, inne – całkowicie przeniesione do świata wirtualnego bądź zorganizowane w formie hybrydowej. Jak zatem i kiedy odbędzie się najbliższa edycja Canton Fair?

Termin targów wiosną: 15.04.2022 – 24.04.2022, ONLINE

Termin targów jesienią: 15.10.2022 – 24.10.2022, ONLINE

Obie edycje Targów Kantońskich w 2022 r. są organizowane w formie online. Dzięki temu firmy z całego świata mają szansę brać udział w prezentacjach towarów na żywo i łatwo nawiązywać kontakty z dostawcami bez konieczności planowania podróży do Chin. Ponadto, tak jak podczas pierwszej edycji wirtualnych Targów Kantońskich, importerzy uzyskają dostęp do wszystkich 16 kategorii produktowych i 50 sekcji wystawowych na cały czas trwania wydarzenia. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia udział w targach, zapewniając oszczędność czasową i finansową.

Kategorie produktowe podczas Targów Kantońskich 2022:

 • Elektronika i sprzęt AGD;
 • Oświetlenie;
 • Pojazdy i części zamienne;
 • Maszyny;
 • Sprzęt i narzędzia;
 • Materiały budowlane;
 • Produkty chemiczne;
 • Zasoby energii;
 • Dobra konsumpcyjne;
 • Prezenty;
 • Dekoracje domu;
 • Tekstylia i odzież;
 • Obuwie;
 • Artykuły biurowe, walizki i torby oraz produkty rekreacyjne;
 • Żywność;
 • Leki, sprzęt medyczny i produkty zdrowotne.
Canton Fair 2022 - kategorie produktowe

Rejestracja na Canton Fair 2022 online

Rejestracja na wiosenną edycję Targów Kantońskich 2022 jest całkowicie darmowa! Wystarczy parę kliknięć, aby uzyskać dostęp do szerokiej gamy towarów z niemal każdej branży. Rejestrację rozpoczynamy od odwiedzenia oficjalnej strony internetowej Canton Fair. Następnie należy wybrać opcję „Register” w prawym górnym rogu witryny, która przekieruje nas do początku całego procesu.

Strona poprosi nas o określenie, czy jesteśmy zagranicznym czy krajowym kupującym, lub agentem. Wybieramy stosowną opcję, jak wskazano na poniższym zdjęciu – dla polskich importerów będzie to „Overseas Buyer”. Kolejno zostaniemy zapytani, czy posiadamy „Buyer Badge”, czyli odznakę kupującego. Taką odznakę posiadają wyłącznie importerzy, którzy brali już udział w Targach Kantońskich. Jeśli zatem uczestniczysz w wydarzeniu pierwszy raz, wybierz „I Don’t Have a Buyer Badge”.

Rejestracja na Canton Fair 2022

Ostatni już etap to wypełnienie formularza rejestracyjnego. Należy podać swoje dane (imię i nazwisko, tytuł, kraj pochodzenia i adres e-mail) oraz wskazać zakres swojej działalności (kluczowe branże). Dzięki takim informacjom platforma będzie mogła ułatwić nam dostęp do tych eksporterów, którzy oferują interesujące nas produkty. Po uzupełnieniu wszystkich danych i wybraniu opcji „Submit” możemy rozpocząć przeglądanie ofert.

Canton Fair 2022 - formularz

Czy warto wziąć udział w Targach Kantońskich?

Udział w targach handlowych to świetna okazja na wzmocnienie swojej pozycji w biznesowym otoczeniu międzynarodowym i poszerzenie sieci kontaktów. Zarówno w formie online, jak i stacjonarnej, możesz komunikować się z wieloma dostawcami i wynegocjować stawki.

Targi online mają wiele zalet. Przede wszystkim, nie wymagają planowania podróży do Chin, dzięki czemu można wziąć w nich udział z dowolnego miejsca na świecie. Ponadto, dzięki zastosowanym rozwiązaniom, pozwalają na łatwy kontakt z dostawcami, oglądanie prezentacji towarów na żywo, a także szybkie dopasowanie konkretnych wystawców do potrzeb Twojej firmy.

Pamiętaj! Niezależnie od formy targów, zawsze zweryfikuj wiarygodność dostawcy z Chin. Dzięki temu uzyskasz najistotniejsze informacje o działalności firmy i jej przedstawicielach, a także będziesz mieć pewność, że warto podjąć współpracę z taką firmą. Tym sposobem uchronisz się przed oszustami i nie narazisz się na straty finansowe.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 14