Targi Kantońskie 2021 – Edycja jesienna

Targi Kantońskie, dobrze znane wśród importerów towarów z Chin, wróciły w 130 już odsłonie. W 2020 roku pandemia koronawirusa zmusiła organizatorów do przejścia do sfery online. W wyniku tego targi goszczące wcześniej w Kantonie około 200 000 odwiedzających, odbyły się w formie internetowej aż trzy razy. W 2021 r. edycja popularnego wydarzenia po raz pierwszy odbędzie się zarówno w formie online, jak i offline. Jak wyglądały Targi Kantońskie 2021 – edycja jesienna?

 Targi Kantońskie 2021 Edycja jesienna

Targi Kantońskie

Targi w Kantonie, czyli inaczej China Import and Export Fair, organizowane są przez Chińskie Centrum Handlu Zagranicznego. Odbywają się dwa razy w roku, w dwóch edycjach – wiosennej i jesiennej. Odwiedza je nawet 200 tysięcy osób z różnych zakątków świata, którzy na miejscu mogą zapoznać się z szeroką ofertą chińskich dostawców. Na Targach Kantońskich swoje towary wystawiają nie tylko najwięksi chińscy eksporterzy, ale także firmy zagraniczne.

Tradycyjne Targi Kantońskie dzielą się na trzy fazy, z których każda obejmuje inne branże.

Targi w Kantonie online

Trzy edycje targów, które zostały zorganizowane w formie online, zupełnie zmieniły swoją formę. Organizatorzy musieli dostosować się do ograniczeń związanych z pandemią i podołać ogromnemu wyzwaniu, aby umożliwić udział w targach.

Wydarzenie w sferze internetowej nie zostało podzielone na fazy, dzięki czemu importerzy mieli dostęp do ofert z dowolnej branży przez cały okres jego trwania. Nowoczesne rozwiązania pozwoliły na łatwe nawiązanie kontaktu ze sprzedawcami, a także aranżowanie rozmów i internetowych spotkań negocjacyjnych. Uczestnicy targów online mogli również brać udział w prezentacjach towarów na żywo, odbywających się w różnych językach, oraz wystawach VR.

Targi Kantońskie pozwoliły przedsiębiorcom z całego świata na udział w tak istotnym wydarzeniu, bez konieczności planowania podróży do Chin. Sukces pierwszej edycji Canton Fair Online spowodował, że kolejne dwie również odbyły się w sieci.

Import z Chin w 2021

Targi Kantońskie 2021 edycja jesienna – online & offline

W 2021 roku wiosenna edycja Targów Kantońskich odbyła się w formie online. Jeśli chodzi o edycję jesienną, organizatorzy wydarzenia w końcu mogli ją zorganizować w wersji stacjonarnej w Chinach. W 2021 r. roku postanowili oni połączyć obie formy – online i offline. Jak wyglądały jesienne Targi Kantońskie 2021?

Wydarzenie odbywające się na miejscu w Kantonie trwało od 15 października do 19 października. Ze względów bezpieczeństwa targi offline również miały tylko jedną fazę. Zaprezentowane zostały podczas niej towary z 16 różnych kategorii i aż 51 sekcji. Wśród ofert znajdowały się:

  • elektronika
  • oświetlenie i maszyny
  • dobra konsumpcyjne
  • artykuły dekoracyjne i podarunki
  • tekstylia
  • obuwie
  • artykuły biurowe
  • artykuły medyczne.

Targi zajęły ok. 400 000 m2. Wersja online udostępniła aż 60 000 wirtualnych stoisk. Ponadto, w ramach Targów Kantońskich zorganizowano wystawę „Special Products for Rural Revitalization” w wersji hybrydowej.

Czy warto wziąć udział w Targach Kantońskich?

Targi w Kantonie są doskonałą okazją dla międzynarodowych importerów do zapoznania się z szeroką ofertą towarów od chińskich dostawców. Zdecydowaną zaletą takich wydarzeń jest możliwość obejrzenia i sprawdzenia jakości produktów na miejscu, a także bezpośredniego kontaktu ze sprzedającym. W ten sposób możemy porozmawiać z dostawcą oraz negocjować cenę. Z tych względów zachęcamy do odwiedzenia Targów Kantońskich i sprawdzenia, co do zaoferowania mają tamtejsi dostawcy.

Jeśli planujesz udział w Targach Kantońskich, już dziś dokonaj wstępnej rejestracji! Dzięki temu uzyskasz dostęp do najświeższych informacji o targach i specjalnych usług.

Uwaga! W związku z sytuacją epidemiologiczną podróż do Chin wciąż jest znacznie utrudniona. Upoważnieni do przyjazdu zobowiązani są do odbycia 14 lub nawet 21-dniowej kwarantanny. Ponadto, ograniczone jest nadal podróżowanie po kraju, a także przyjmowanie cudzoziemców w hotelach. Z tych względów, mimo że Targi Kantońskie odbywają się jesienią tego roku na miejscu, to nie będą one dostępne dla przyjezdnych. Wstęp na wydarzenie offline jest możliwy dla osób, które znajdują się na terenie Chin.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 8