Canton Fair 2021

Targi branżowe w Kantonie to jedno z największych i najpopularniejszych wśród importerów wydarzeń w Chinach. Organizowane są dwa razy w roku, w okresie wiosennym oraz jesiennym, i odwiedzane są przez nawet 200 tysięcy osób z całego świata. Umożliwiają im one zapoznanie się z bogatą ofertą około 25 tysięcy dostawców. Ze względu na epidemię koronawirusa targi kantońskie już od wiosny zeszłego roku odbywają się przez internet. W tym roku odbędzie się już 129 edycja wydarzenia, a jednocześnie trzecia edycja Canton Fair w wersji online. Jak będą wyglądać Targi Kantońskie 2021?

Canton Fair 2021

Sytuacja pandemiczna już od ponad roku uniemożliwia organizatorom targów na powrót do wydarzeń offline. Część z nich, w tym targi w Kantonie, odbywają się jednak w sferze online i poprzez nowoczesne rozwiązania zapewnia importerom dostęp do tysięcy produktów. Daje im także możliwość nawiązania kontaktu z dostawcami, aranżowania internetowych rozmów oraz udziału w różnych wydarzeniach. Są one świetnym rozwiązaniem również dlatego, że nie wymagają uprzedniego planowania podróży do Chin.

Poprzednie dwie edycje Targów Kantońskich, które odbyły się w sieci, sprawdziły się jako świetny sposób na odszukanie pożądanych produktów i partnerów handlowych. Wydarzenia nie zostały podzielone na fazy, więc importerzy przez cały okres ich trwania mogli przeglądać oferty artykułów z dowolnych branż. Mieli oni również możliwość wzięcia udziału w prezentacjach towarów na żywo, w różnych językach. Po udanych targach Canton Fair Online 2020 (zobacz naszą relację!), organizatorzy ogłosili kolejną edycję wydarzenia online.

Canton Fair 2021 - baner

Targi Kantońskie w 2021 roku

Nadchodzące Targi Kantońskie w formie online odbędą się już 15 kwietnia i potrwają do 24 kwietnia. Wydarzenie odbywające się stacjonarnie zawsze było podzielone na 3 fazy, z których każda obejmowała towary z innej branży. Wersja online i tym razem nie posiada takiego podziału, a uczestnicy mogą przeglądać wszystkie artykuły 24h na dobę przez 10 dni. Importerzy będą mieli okazję zapoznać się z produktami z 16 kategorii, w 50 różnych sekcjach:

 • Sprzęt elektroniczny i AGD
 • Oświetlenie
 • Pojazdy i części zamienne
 • Maszyneria
 • Artykuły żelazne i narzędzia
 • Materiały budowlane
 • Produkty chemiczne
 • Zasoby energii
 • Dobra konsumpcyjne
 • Artykuły prezentowe
 • Artykuły do wystroju wnętrz
 • Tekstylia i odzież
 • Obuwie
 • Wyposażenie biurowe, futerały i torby, produkty rekreacyjne
 • Leki, wyroby medyczne, artykuły zdrowotne
 • Żywność
Canton Fair 2021 - kategorie

Mimo że rejestracja na stronie internetowej targów nie jest obowiązkowa, warto jej dokonać. Posiadacze konta mają bowiem dostęp do większej ilości ciekawych funkcji, takich jak wystawy VR oraz pokazy towarów na żywo. Dopracowana platforma umożliwi uczestnikom pozyskiwanie informacji, nawiązanie kontaktu z potencjalnymi partnerami oraz planowanie spotkań negocjacyjnych online. Ponadto, zaproponuje ona przykładowych dostawców i ich oferty w zależności od działalności naszej firmy. W ten sposób znacznie ułatwi nam odnalezienie interesujących, wartych uwagi produktów.

Canton Fair 2021 - funkcje

Proces rejestracji krok po kroku opisaliśmy w naszym artykule na temat poprzedniej edycji targów.

Targi Kantońskie 2021 są doskonałą okazją dla międzynarodowych przedsiębiorców na odnalezienie atrakcyjnych produktów i nawiązanie współpracy biznesowej. Przestrzegamy jednak, że forma online nie daje nam możliwości spotkania się z potencjalnym partnerem osobiście. Z tego powodu zalecamy weryfikację chińskiej firmy zanim nawiążemy z nią współpracę. W ten sposób będziemy mieć pewność, że wybrany przez nas dostawca jest wiarygodny i warto skorzystać z jego oferty.

Canton Fair Online 2021 – edycja jesienna

Biorąc pod uwagę epidemię koronawirusa i zagrożenie jakie stwarza dla bezpieczeństwa, Chiny wciąż nie zdecydowały się na wznowienie wydawania wiz zarówno turystycznych, jak i biznesowych. Z tego względu wciąż nie wiadomo w jakiej formie odbędą się Targi Kantońskie 2021 jesienią, i czy importerzy będą mogli wybrać się na wydarzenie do Chin. Jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie, kolejna odsłona Canton Fair prawdopodobnie również zostanie zorganizowana w sferze online.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 14