Canton Fair 2021

Targi branżowe w Kantonie to jedno z największych i najpopularniejszych wśród importerów wydarzeń w Chinach. Organizowane są dwa razy w roku, w okresie wiosennym oraz jesiennym, i odwiedzane są przez nawet 200 tysięcy osób z całego świata. Umożliwiają im one zapoznanie się z bogatą ofertą około 25 tysięcy dostawców. Ze względu na epidemię koronawirusa targi kantońskie już od wiosny zeszłego roku odbywają się przez internet. W 2021 odbyła się już 129 edycja wydarzenia, a jednocześnie trzecia edycja Canton Fair w wersji online. Jak będą wyglądać Targi Kantońskie 2021 w wydaniu na jesień?

Canton Fair 2021

Sytuacja pandemiczna już od ponad roku uniemożliwia organizatorom targów na powrót do wydarzeń w pełni offline. Część z nich, w tym targi w Kantonie, odbywają się jednak w sferze online i poprzez nowoczesne rozwiązania zapewnia importerom dostęp do tysięcy produktów. Daje im także możliwość nawiązania kontaktu z dostawcami, aranżowania internetowych rozmów oraz udziału w różnych wydarzeniach. Są one świetnym rozwiązaniem również dlatego, że nie wymagają uprzedniego planowania podróży do Chin.

Poprzednie dwie edycje Targów Kantońskich, które odbyły się w sieci, sprawdziły się jako świetny sposób na odszukanie pożądanych produktów i partnerów handlowych. Wydarzenia nie zostały podzielone na fazy, więc importerzy przez cały okres ich trwania mogli przeglądać oferty artykułów z dowolnych branż. Mieli oni również możliwość wzięcia udziału w prezentacjach towarów na żywo, w różnych językach. Po udanych targach Canton Fair Online 2020 (zobacz naszą relację!), organizatorzy ogłosili kolejną edycję wydarzenia.

Canton Fair 2021 - baner

Targi Kantońskie w 2021 roku – edycja wiosenna

Wiosenne Targi Kantońskie w formie online odbyły się od 15 do 24 kwietnia 2021 r. Wydarzenie odbywające się stacjonarnie zawsze było podzielone na 3 fazy, z których każda obejmowała towary z innej branży. Wersja online nie została podzielona na fazy, więc i uczestnicy mogli przeglądać wszystkie artykuły całodobowo przez 10 dni. Importerzy mieli okazję zapoznać się z produktami z 16 kategorii, w 50 różnych sekcjach:

 • sprzęt elektroniczny i AGD
 • oświetlenie
 • pojazdy i części zamienne
 • maszyneria
 • artykuły żelazne i narzędzia
 • materiały budowlane
 • produkty chemiczne
 • zasoby energii
 • dobra konsumpcyjne
 • artykuły prezentowe
 • artykuły do wystroju wnętrz
 • tekstylia i odzież
 • obuwie
 • wyposażenie biurowe, futerały i torby, produkty rekreacyjne
 • leki, wyroby medyczne, artykuły zdrowotne
 • żywność.
Canton Fair 2021 - kategorie

Rejestracja na Targi Kantońskie

Mimo że rejestracja na stronie internetowej targów nie jest obowiązkowa, warto jej dokonać. Posiadacze konta mają bowiem dostęp do większej ilości ciekawych funkcji, takich jak wystawy VR oraz pokazy towarów na żywo. Dopracowana platforma umożliwi uczestnikom pozyskiwanie informacji, nawiązanie kontaktu z potencjalnymi partnerami oraz planowanie spotkań negocjacyjnych online. Ponadto, zaproponuje ona przykładowych dostawców i ich oferty w zależności od działalności naszej firmy. W ten sposób znacznie ułatwi nam odnalezienie interesujących, wartych uwagi produktów.

Canton Fair 2021 - funkcje

Proces rejestracji krok po kroku opisaliśmy w naszym artykule na temat poprzedniej edycji targów.

Targi Kantońskie 2021 są doskonałą okazją dla międzynarodowych przedsiębiorców na odnalezienie atrakcyjnych produktów i nawiązanie współpracy biznesowej. Przestrzegamy jednak, że forma online nie daje nam możliwości spotkania się z potencjalnym partnerem osobiście. Z tego powodu zalecamy weryfikację chińskiej firmy zanim nawiążemy z nią współpracę. W ten sposób będziemy mieć pewność, że wybrany przez nas dostawca jest wiarygodny i warto skorzystać z jego oferty.

Canton Fair 2021 – edycja jesienna

Jesienna edycja Targów Kantońskich 2021 odbędzie się zarówno w formie online jak i stacjonarnej. 130 edycja jednych z największych targów handlowych będzie miała miejsce od 15 do 19 października 2021 r. Ta edycja będzie się składała tylko z jednej fazy zamiast osobnych trzech. Na 400 tys. m2 zaprezentowanych zostanie ponad 2,4 mln wyrobów z 16 kategorii i 51 sekcji. Równoległe targi online staną się platformą wymiany i współpracy dla kilkuset tysięcy przedsiębiorców.

Uwaga! Z uwagi na obecną ogólnoświatową sytuację epidemiologiczną podróże do Chin są utrudnione. Przyjeżdżający z zagranicy są zobowiązani do między innymi odbycia kilkutygodniowej kwarantanny na koszt własny.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 21