Weryfikacja firmy z Turcji

Chiny są uważane za fabrykę świata, lecz są także inne kraje, które są dużymi producentami i eksporterami. Jednym z takich krajów jest Turcja, określana jako jeden z najatrakcyjniejszych eksporterów dóbr. Ważnymi kwestiami są bezpieczeństwo transakcji i wiarygodny dostawca. Jak przebiega weryfikacja firmy z Turcji?

Weryfikacja firmy z Turcji

Czy Chiny to nadal wielki producent?

Gdy Chiny wchodziły w szereg państw w WTO, nie były one ważnym graczem na rynku międzynarodowym. W przeciągu niewielu lat państwo to jednak stało się eksportową potęgą, oferującą tekstylia, zabawki, meble, odzież i inne towary po niskich cenach. Teraz Chiny chcą przejść kolejną transformację w kraj o wysokim udziale produkcji zaawansowanego technologicznie wyposażenia, co spowoduje zmiany w strukturze światowego handlu.

Obserwuje się coraz mniejszy udział Chin w światowym eksporcie produktów z sektorów przemysłu wymagających dużych nakładów pracy. Konkurentami na tym polu są przede wszystkim kraje azjatyckie jak Indie, Bangladesz, Kambodża, Wietnam, a także i Turcja.

Szkolenie: Import z Chin

Czy warto importować z Turcji?

Turcja jest świetną alternatywą dla importu z Chin do Europy, przede wszystkim z powodu znacznego zmniejszenia czasu przewozu towarów. Transport z Turcji trwa od kilku dni do kilku tygodni.

Drugą ważną kwestią jest fakt, że Turcja, mimo że nie jest Państwem Członkowskim Unii Europejskiej, pozostaje w tej samej unii celnej co kraje UE. W praktyce oznacza to brak cła w większości przypadków przy imporcie z Turcji do krajów UE.

Dowiedz się więcej o imporcie z Turcji.

Jak znaleźć dostawców z Turcji?

Jednym z najlepszych dostawców jest sam producent danego produktu. Jeśli możesz, staraj się zamawiać u samych producentów. Zamiast bezpośrednio komunikować się z producentem, możesz to zrobić poprzez agenta. Miej na uwadze, że agenci pobierają prowizję w wysokości 3-20% od zamówienia.

Bazami eksporterów z Turcji są m.in.:

W przypadku, gdy wolisz zamawiać produkty z różnych marek od dystrybutorów bądź hurtowników, znajdziesz ich wielu w Stambule. Warto zajrzeć na takie rynki hurtowe jak:

 • Osmanbey (odzież)
 • „İstoç” Istoch Center (odzież, meble, perfumy, kosmetyki, prezenty)
 • Merter (odzież)
 • Laleli (wyroby z wielu branż)
 • Fatih (wyroby skórzane, przyprawy, orzechy, odzież)
 • Mahmut Pasha (odzież, wyroby tradycyjne i skórzane, wyposażenie domu).

Jeśli chcesz się zapoznać z szerokim wachlarzem asortymentu, oferty wielu dostawców dostępne są na portalach internetowych, na przykład:

Klasycznym miejscem na poszukiwanie dostawców są imprezy targowo-wystawiennicze. Udział w targach pozwala na poszerzenie swojej sieci kontaktów i nawiązanie współpracy z innymi przedsiębiorcami. Na terenie Turcji targi organizują:

Portal imprez targowo-wystawienniczych: 10times.com/turkey.

Czy warto weryfikować dostawców z Turcji?

Weryfikacja dostawcy to narzędzie, które pozwala na zmniejszenie ryzyka w biznesie. Dzięki weryfikacji dowiesz się:

 • czy firma faktycznie istnieje
 • jaka jest forma prawna przedsiębiorstwa
 • o zakresie działalności przedsiębiorstwa
 • jakie certyfikaty posiada dana firma
 • czy toczą się przeciw firmie postępowania sądowe
 • i wiele więcej.

Weryfikacja firmy z Turcji

Przeprowadzimy weryfikację dostawcy z Turcji dla Ciebie w 72 godziny. W raporcie, oprócz informacji na temat wszystkich danych rejestrowych firmy, znajduje się także opinia eksperta na temat przedsiębiorstwa i poziom ryzyka współpracy. Zamów swój raport już teraz!

Dowiedz się więcej na temat importu z Turcji.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 7