Targi w Kantonie – jesienna edycja

Już za kilka tygodni, czyli 15 października ruszą targi w Kantonie – jesienna edycja. Impreza potrwa do 4 listopada i będzie okazją do nawiązania kontaktu z chińskimi producentami oraz zapoznania się ze specyfiką tamtejszego rynku. Jest to największe tego typu wydarzenie w Chinach i dobra okazja, aby rozpocząć współpracę z przedsiębiorcami z Państwa Środka.

targi w Kantonie - jesienna edycja

Targi w Kantonie – jesienna edycja

Pozycja Chin jako gospodarczej potęgi z każdym rokiem tylko się umacnia. Już w 2009 roku Chiny zostawiły w tyle Niemcy pod względem ilości eksportowanych dóbr i tym samym zostały największym eksporterem na świecie.

Po raz pierwszy targi kantońskie zorganizowano w 1957 roku, co czyni je najstarszym wydarzeniem tego typu w Chinach. Kanton przyciąga handlowców z całego świata, każda sesja gromadzi nawet 200 tys. nabywców przybyłych z ponad 210 krajów. Skala imprezy jest oszałamiająca, ale żadne inne miejsce nie zapewni tylu okazji do podjęcia inicjatyw handlowych.

Wystawcy nie ograniczają się do jednej branży. Targi w Kantonie charakteryzują się szerokim wachlarzem prezentowanych produktów, od elektroniki, poprzez ceramikę i aż na żywności kończąc.

Kiedy przyjechać na Targi Kantońskie?

Aby usprawnić organizację całego wydarzenia targi podzielono na trzy fazy. W ten sposób można sprawdzić kiedy wystawiane będą interesujące nas produkty.

  1. Odwiedzający halę wystawową w fazie pierwszej zobaczą stoiska z elektroniką, sprzętem RTV i AGD, maszynami, materiałami budowlanymi.
  2. Faza druga jest przeznaczona dla wystawców artykułów: gospodarstwa domowego, wyposażenia wnętrz, upominków, produktów toaletowych, zabawek.
  3. Faza trzecia dotyczy branż takich jak: tekstylia, odzież, artykuły biurowe, żywność.

Należy pamiętać, że pomiędzy poszczególnymi fazami następuje kilka dni przerwy, by przygotować teren targów dla kolejnych wystawców.

Szkolenie: Import z Chin

Jak się przygotować do jesiennej edycji targów w Kantonie?

Rejestracji na targi w Kantonie najlepiej dokonać online, w ten sposób można zaoszczędzić sporo czasu. Potrzebny będzie do tego nasz paszport, aktualne zdjęcie i wizytówka firmy. Po rejestracji na stronie internetowej wejściówkę będzie można odebrać już bezpośrednio przed wejściem na halę lub w jednym z współpracujących z targami hoteli.

Przed przyjazdem do Kantonu warto wyposażyć się w znaczną ilość wizytówek, niezbędnych przy nawiązywaniu nowych kontaktów.

Targi kantońskie mogą być początkiem owocnej i długotrwałej współpracy z chińskim kontrahentem. Dlatego istotnym jest, by poczynić odpowiednie przygotowania już w Polsce. Również po powrocie do kraju należy dołożyć wszelkich starań, by daną firmę zweryfikować i utrzymać kontakt.

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 1