Targi w Kantonie edycja wiosenna – podsumowanie fazy 1

Trwają targi w Kantonie edycja wiosenna 2018. Odbywające się po raz 123. targi kantońskie zakończą się 5 maja po trzeciej fazie. Targi Importu i Eksportu w Kantonie odbywają się dwa razy w roku, a kolejne już w październiku. Dla wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w przyszłości w targach, podsumowujemy pierwszą fazę wiosennych targów w Kantonie. Odbyła się w dniach 15 kwietnia – 19 kwietnia 2018. Skupiła się na takich branżach jak elektronika użytkowa, oświetlenie, maszyny, pojazdy i materiały budowlane. Targi w Kantonie edycja wiosenna 2018 – co ciekawego działo się podczas fazy 1?

Targi w kantonie edycja wiosenna

Targi w Kantonie edycja wiosenna 2018 – statystyki

1,185,000 m2 – powierzchnia kompleksu wystawienniczego Pazhou

60,475 – ilość stoisk

25,171 – ilość wystawców

8,653 – ilość wystawców w fazie 1

191,950 – ilość kupujących (w roku ubiegłym)

Szkolenie: Import z Chin

Targi w Kantonie edycja wiosenna 2018 – produkty zaprezentowane w fazie 1

Podczas pierwszej fazy wiosennych targów w Kantonie zaprezentowali się dostawcy z branż elektroniki, artykułów gospodarstwa domowego, oświetlenia, maszyn, narzędzi, pojazdów i ich części, materiałów budowlanych, produktów chemicznych i nowych źródeł energii.

Wśród rozlicznych produktów zaprezentowanych podczas pierwszej fazy targów, wiele z nich było związanych z ochroną środowiska i energią odnawialną. Prezentowano na przykład solarne ładowarki do samochodów elektrycznych, skutery elektryczne (np. dla dostawców jedzenia), oczyszczacze powietrza. Kolejnym wyraźnym trendem są urządzenia smart home, takie jak inteligentne domofony lub kamery. Wizyta na targach kantońskich to okazja do zapoznania się z nowinkami technologicznymi. Artykuły gospodarstwa domowego, drony, małe projektory czy oświetlenie LED to tylko kilka przykładów. Każdy na targach może znaleźć interesujące produkty dla siebie.

Na targach nietrudno o produkty dobrej jakości. Od pięciu lat co roku przyznawane są także nagrody Canton Fair Design Awards dla najlepszych i najbardziej innowacyjnych projektów.

targi w Kantonie edycja wiosenna

Dlaczego targi kantońskie wyróżniają się pośród innych targów handlowych?

Targi w Kantonie to jedyne targi na świecie, które oferują tak szeroki wachlarz towarów. Podczas pierwszej fazy zobaczyć można zarówno stoiska prezentujące ciężarówki, jak i małe produkty typu diody LED. Na ogromnej powierzchni kompleksu wystawienniczego w ciągu wszystkich trzech faz znaleźć można producentów tak wielu różnorodnych towarów, że pozwala to wierzyć, że można tam znaleźć dowolny produkt.

Czemu warto jechać na targi w Kantonie?

Serwisy B2B typu Alibaba umożliwiają wygodne znalezienie chińskich producentów przez internet za pomocą kilku kliknięć. Pomimo to, warto poświęcić czas i wybrać się na targi handlowe w Chinach, takie jak targi w Kantonie. Dają możliwość kontaktu osobistego z producentem, co sprzyja budowie trwałej relacji z potencjalnym partnerem biznesowym. Dla importerów istotne jest, iż na targach można obejrzeć produkty na żywo i upewnić się co do ich jakości. Często pojawia się też możliwość negocjacji ceny bezpośrednio na targach. Dodatkowo, targi kantońskie to także okazja do zapoznania się z najnowszymi trendami czy innowacjami w branży. Jeżeli chcesz rozpocząć handel z Chinami, targi są najlepszym miejscem do zapoznania się z ofertą chińskich dostawców i nawiązania pierwszych biznesowych relacji.

Targi w Kantonie edycja wiosenna 2018

Eksporterów może zainteresować fakt, że podczas 1 i 3 fazy targów w Kantonie działa także Pawilon Międzynarodowy, gdzie można wystawić swoje produkty. Podczas wiosennej edycji na około tysiącu stoisk prezentują się wystawcy z 34 krajów, takich jak Wielka Brytania, Turcja, Korea Południowa czy Japonia.

Podsumowanie dotyczy pierwszej fazy targów – targi w Kantonie edycja wiosenna 2018. Podczas drugiej fazy znajdziemy wystawców z takich branż jak ceramika, artykuły kuchenne, akcesoria dla zwierząt, ogrodnictwo, meble i wyposażenie wnętrz, dekoracje świąteczne, produkty pielęgnacji osobistej, zabawki, zegary.

Natomiast trzecia faza to: ubrania i bielizna, buty, akcesoria, tekstylia domowe, dywany, torby i walizki, sprzęt biurowy, sprzęt sportowy i rekreacyjny, jedzenie, sprzęt medyczny i produkty lecznicze.

Każdy importer powinien pamiętać, by nie podejmować ważnych decyzji pod wpływem emocji towarzyszącym udziale w imprezie targowej. Po powrocie z Chin warto dokonać weryfikacji potencjalnego partnera poznanego na targach. Niestety, nawet na cieszących się dobrą sławą targach kantońskich pośród wielu uczciwych producentów można natrafić na oszusta.

Kolejne targi kantońskie już jesienią, od 15 października do 4 listopada. Jesienna edycja również składa się z trzech faz, podzielonych tematycznie jednakowo jak wiosną. Targi kantońskie to największe targi handlowe w Chinach. Oprócz nich w ciągu roku w Chinach i Hongkongu odbywa się również wiele mniejszych targów związanych z konkretnymi branżami. Wyszukiwarkę chińskich targów znajdziecie na naszej stronie targowej.

targi w Kantonie edycja wiosenna

Zdjęcia w artykule pochodzą z własnego archiwum.

Zanim wybierzesz się na targi…

…skoro czytasz ten artykuł, to oznacza, że interesujesz się współpracą z Chinami. Nasze porady publikowane na blogu są darmowe, ale jeśli chcesz zgłębić wiedzę na temat importu z Chin, zapraszamy również na szkolenie organizowane przez ekspertów ChinskiRaport.pl. Bez względu na to, czy stawiasz pierwsze kroki w kontaktach z Chinami czy masz już doświadczenie w tym temacie, możesz wziąć udział w szkoleniu. Poznasz na nim sprawdzone metody handlu z Chinami.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 4